---
title: "CLARION HOTEL STAVANGER AS (980890643): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CLARION HOTEL STAVANGER AS i Stavanger hadde 129 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 110 ansatte. Daglig leder er Jeanette Morana. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980890643-clarion-hotel-stavanger-as"
---

# CLARION HOTEL STAVANGER AS

Drift av hoteller · Stavanger · Etablert 1999

Heleid av [CHOICE HOTELS & RESORTS AS](https://www.norscout.com/no/company/994871056-choice-hotels-resorts-as)

- Org.nr: 980 890 643
- Telefon: 51 50 25 00
- E-post: cl.stavanger@choice.no
- Nettsted: [nordicchoicehotels.no](https://www.nordicchoicehotels.no)
- Daglig leder: Jeanette Morana

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 129 mill. kr (+2,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,86 mill. kr (Margin 4,6 %)
- Ansatte: 110 (Ned fra 139 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 132
- oktober 2025: 131
- november 2025: 135
- desember 2025: 139
- januar 2026: 135
- februar 2026: 134
- mars 2026: 124
- april 2026: 125
- mai 2026: 112
- juli 2026: 109
- august 2026: 107
- oktober 2026: 110

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,3 % (meget god). Opp fra 14,8 % i 2024
- Likviditet: 0,80 (svak). Opp fra 0,70 i 2024
- Soliditet: 36,8 % (god). Ned fra 38,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −5,9 % | 1,8 % | 14,8 % | 16,3 % |
| Driftsmargin | −18,0 % | −1,5 % | 0,4 % | 4,3 % | 4,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −18,4 % | - | - | 37,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,63 | 1,04 | 0,50 | 0,70 | 0,80 |
| Soliditet | 50,3 % | 57,0 % | - | 38,4 % | 36,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,8 | - | 1,6 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 66 222 | 101 784 | 115 594 | 125 016 | 128 641 |
| Driftsresultat | −11 924 | −1 537 | 504 | 5 340 | 5 861 |
| Årsresultat | −11 453 | −1 989 | −1 163 | 3 157 | 4 114 |
| Driftsmargin | −18 % | −1,5 % | 0,4 % | 4,3 % | 4,6 % |
| Sum gjeld | 13 617 | 10 156 | 22 899 | 23 434 | 22 959 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 119 675 | 122 780 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 193 | −558 |
| Resultat før skatt | −14 624 | −2 513 | −1 434 | 4 148 | 5 303 |
| Anleggsmidler | 5 237 | 13 060 | 26 945 | 21 667 | 17 981 |
| Omløpsmidler | 22 175 | 10 582 | 11 398 | 16 368 | 18 369 |
| Sum eiendeler | 27 412 | 23 642 | 38 343 | 38 035 | 36 349 |
| Egenkapital | 13 795 | 13 487 | - | 14 601 | 13 391 |
| Kortsiktig gjeld | 13 617 | 10 156 | 22 586 | 23 260 | 22 959 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 312 | 174 | - |

## Konsern

96 selskaper.

- [STRAWBERRY HOTELS AS](https://www.norscout.com/no/company/990465339-strawberry-hotels-as) (Morselskap)
  - [CHOICE HOTELS & RESORTS AS](https://www.norscout.com/no/company/994871056-choice-hotels-resorts-as)
    - CLARION HOTEL STAVANGER AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Jeanette Morana: Daglig leder
- Trine Lise Marsdal: Styrets leder
- Espen Syversen: Styremedlem
- Torgeir Silseth: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Arne Rettedals gate 14, 4008 Stavanger
- Postadresse: Postboks 895, 4004 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.100 Drift av hoteller
- Etablert: 04.06.1999
- Tidligere navn: CLARION STAVANGER HOTEL AS (1999 til 2001)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 64 av 1 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive hotell- og restaurantvirksomhet, samt å delta i andre selskaper eller foretak med lignende formål, og alt som står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000595673&sokeverdi=980890643&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CLARION HOTEL ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/988988391-clarion-hotel-energy-as) | Stavanger | 214 | 199 mill. kr | +14,7 % |
| [TEAM VICTORIA AS](https://www.norscout.com/no/company/919807326-team-victoria-as) | Stavanger | 99 | 101 mill. kr | −1,9 % |
| [FORUM HOTELLDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/999327524-forum-hotelldrift-as) | Stavanger | 70 | 54,3 mill. kr | +13,2 % |
| [UTSTEIN KLOSTER HOTELL AS](https://www.norscout.com/no/company/966529830-utstein-kloster-hotell-as) | Stavanger | 63 | 25,6 mill. kr | −2,2 % |
| [Skagen Brygge Hotell A/S](https://www.norscout.com/no/company/946585068-skagen-brygge-hotell-a-s) | Stavanger | 54 | 47,1 mill. kr | −4,7 % |
| [HOTEL SQUARE AS](https://www.norscout.com/no/company/993615730-hotel-square-as) | Stavanger | 48 | 62,7 mill. kr | +0,4 % |
| [ST SVITHUN HOTELL AS](https://www.norscout.com/no/company/987656255-st-svithun-hotell-as) | Stavanger | 33 | 66,6 mill. kr | −1,8 % |
| [STAVANGER APARTMENT HOTELLDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/928823709-stavanger-apartment-hotelldrift-as) | Stavanger | 24 | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
