---
title: "RESULTAT24 AS (980955877): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RESULTAT24 AS i Sandnes hadde 3,29 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Knut Inge Dale. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/980955877-resultat24-as"
---

# RESULTAT24 AS

Regnskapsføring og bokføring · Sandnes · Etablert 1999

- Org.nr: 980 955 877
- Telefon: 51 62 59 70
- Nettsted: [resultat24.no](https://www.resultat24.no)
- Daglig leder: Knut Inge Dale (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,29 mill. kr (+0,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 447 000 kr (Margin 13,6 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- juni 2026: 11
- juli 2026: 10
- august 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,9 % (god). Ned fra 13,5 % i 2024
- Likviditet: 6,60 (meget god). Opp fra 5,74 i 2024
- Soliditet: 92,8 % (meget god). Opp fra 92,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,9 % | 14,7 % | 13,5 % | 11,9 % |
| Driftsmargin | 4,9 % | 2,9 % | 14,4 % | 14,8 % | 13,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,4 % | - | - | 12,8 % |
| Likviditetsgrad | 14,30 | 4,99 | 4,12 | 5,74 | 6,60 |
| Soliditet | 80,1 % | 89,9 % | - | 92,0 % | 92,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,1 | - | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 832 | 2 956 | 3 319 | 3 261 | 3 288 |
| Driftsresultat | 140 | 86 | 478 | 483 | 447 |
| Årsresultat | 115 | 76 | 391 | 402 | 388 |
| Driftsmargin | 4,9 % | 2,9 % | 14,4 % | 14,8 % | 13,6 % |
| Sum gjeld | 701 | 323 | 351 | 323 | 314 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 2 778 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 32 | - |
| Resultat før skatt | 148 | 97 | 501 | 515 | 498 |
| Anleggsmidler | 563 | 1 603 | 2 189 | 2 158 | 2 318 |
| Omløpsmidler | 2 957 | 1 614 | 1 447 | 1 851 | 2 071 |
| Sum eiendeler | 3 520 | 3 218 | 3 637 | 4 010 | 4 389 |
| Egenkapital | 2 819 | 2 894 | - | 3 687 | 4 075 |
| Kortsiktig gjeld | 207 | 323 | 351 | 323 | 314 |
| Langsiktig gjeld | 494 | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Knut Inge Dale: Daglig leder og styrets leder
- Tor Egil Rolfsen: Styremedlem
- Hallvard Dale: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jærveien 18, 4319 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 69.202 Regnskapsføring og bokføring
- Etablert: 01.05.1999
- Tidligere navn: SECURITY COMPONENTS NORGE AS (1999 til 2007)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 1 038 av 2 372 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av sikkerhetsprodukter, rådgiving, regnskapstjenester m.m. .

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000785426&sokeverdi=980955877&spraak=nb)
- 13.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000690625&sokeverdi=980955877&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000479598&sokeverdi=980955877&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000672919&sokeverdi=980955877&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000672918&sokeverdi=980955877&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SUMMARUM AS](https://www.norscout.com/no/company/912444538-summarum-as) | Sandnes | 5 | 3,69 mill. kr | −19,5 % |
| [EFIRMA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/916732414-efirma-regnskap-as) | Sandnes | - | 11,2 mill. kr | +10,3 % |
| [AABREKK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/943611521-aabrekk-regnskap-as) | Sandnes | 5 | 8,47 mill. kr | +2,6 % |
| [SABI REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/932475537-sabi-regnskap-as) | Sandnes | - | 5,7 mill. kr | +129 % |
| [INFOREGN AS](https://www.norscout.com/no/company/936354890-inforegn-as) | Sandnes | 6 | 9,43 mill. kr | +10 % |
| [KAPITAL REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/911842912-kapital-regnskap-as) | Sandnes | - | 4,9 mill. kr | −5,9 % |
| [LEIF KIELSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/914459060-leif-kielsen-as) | Sandnes | 7 | 1,35 mill. kr | - |
| [STAVANGER REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/818521162-stavanger-regnskap-as) | Sandnes | - | 4,69 mill. kr | +111,5 % |

## Bedriftslister

- [Regnskapsbyråer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/sandnes)
- [Regnskapsbyråer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/oslo)
- [Regnskapsbyråer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/bergen)
- [Regnskapsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/baerum)
- [Regnskapsbyråer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/trondheim)
- [Regnskapsbyråer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.08.2026.
