---
title: "SPORT HOLDING RETAIL AS (981006747): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPORT HOLDING RETAIL AS i Ullensaker hadde 1,75 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 1 133 ansatte. Daglig leder er Morten Borgersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981006747-sport-holding-retail-as"
---

# SPORT HOLDING RETAIL AS

Detaljhandel med sportsvarer · Ullensaker · Etablert 1999

Eid 90 % av [SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/928095835-sport-holding-retail-group-as)

- Org.nr: 981 006 747
- Telefon: 63 92 82 00
- Nettsted: [antonsport.no](https://antonsport.no)
- Daglig leder: Morten Borgersen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,75 mrd. kr (+8,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 99,1 mill. kr (Margin 5,7 %)
- Ansatte: 1 133 (Opp fra 1 059 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 1 014
- oktober 2025: 1 027
- november 2025: 1 029
- desember 2025: 1 059
- januar 2026: 1 052
- februar 2026: 1 066
- mars 2026: 1 075
- april 2026: 1 082
- mai 2026: 1 087
- juni 2026: 1 133
- juli 2026: 1 122
- august 2026: 1 113
- september 2026: 1 130
- oktober 2026: 1 133

### Per sted

- Oslo: 367 ansatte · 13 avdelinger
- Drammen: 50 ansatte · 2 avdelinger
- Rådal: 48 ansatte
- Sandnes: 43 ansatte · 3 avdelinger
- Bekkestua: 43 ansatte
- Asker: 40 ansatte · 2 avdelinger
- Bergen: 36 ansatte
- Kløfta: 36 ansatte
- Strømmen: 35 ansatte · 2 avdelinger
- Trondheim: 34 ansatte
- Sandvika: 31 ansatte
- Tiller: 29 ansatte
- Tønsberg: 28 ansatte · 2 avdelinger
- Kristiansand S: 24 ansatte
- Fornebu: 22 ansatte
- Stavanger: 22 ansatte
- Ålesund: 22 ansatte
- Lierskogen: 21 ansatte
- Nesbru: 19 ansatte
- Ski: 18 ansatte
- Karmsund: 17 ansatte
- Rasta: 17 ansatte
- Lillestrøm: 16 ansatte
- Lørenskog: 16 ansatte
- Vinterbro: 16 ansatte
- Hemsedal: 15 ansatte
- Jessheim: 15 ansatte
- Haugesund: 14 ansatte
- Kråkerøy: 14 ansatte
- Trysil: 13 ansatte
- Kolbotn: 12 ansatte
- Tolvsrød: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,8 % (god). Opp fra 9,0 % i 2024
- Likviditet: 1,47 (tilfredsstillende). Ned fra 1,65 i 2024
- Soliditet: 44,3 % (meget god). Ned fra 49,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,1 % | 16,0 % | 9,0 % | 13,8 % |
| Driftsmargin | 14,4 % | 9,1 % | 6,5 % | 4,1 % | 5,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 38,2 % | 42,6 % | 18,3 % | 27,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,04 | 1,87 | 1,12 | 1,65 | 1,47 |
| Soliditet | 50,2 % | 48,3 % | 25,5 % | 49,5 % | 44,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,1 | 2,9 | 1,0 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 906,2 | 891,4 | 1 544,5 | 1 615,1 | 1 747,2 |
| Driftsresultat | 130,3 | 80,9 | 99,8 | 66,7 | 99,1 |
| Årsresultat | 101,0 | 62,5 | 70,8 | 39,0 | 72,2 |
| Driftsmargin | 14,4 % | 9,1 % | 6,5 % | 4,1 % | 5,7 % |
| Sum gjeld | 201,8 | 231,3 | 609,2 | 344,6 | 422,3 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 444,7 | 1 548,3 | 1 648,1 |
| Finansresultat | - | - | −9,5 | −16,7 | −7,5 |
| Resultat før skatt | 129,6 | 80,1 | 90,3 | 50,0 | 91,6 |
| Anleggsmidler | 37,7 | 50,7 | 133,5 | 112,7 | 138,8 |
| Omløpsmidler | 367,7 | 396,6 | 684,2 | 569,5 | 620,0 |
| Sum eiendeler | 405,4 | 447,3 | 817,8 | 682,2 | 758,7 |
| Egenkapital | 203,6 | 216,0 | 208,6 | 337,6 | 336,4 |
| Kortsiktig gjeld | 180,3 | 212,6 | 609,2 | 344,6 | 422,3 |
| Langsiktig gjeld | 21,5 | 18,7 | 0,0 | 0,0 | - |

## Konsern

13 selskaper.

- [SPORT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924505745-sport-holding-as) (Morselskap)
  - [INTERSPORT NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/924728078-intersport-norge-as) (6 ansatte)
  - [SPORT 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/984889070-sport-1-as) (6 ansatte)
  - [SPORT HOLDING IP AS](https://www.norscout.com/no/company/923560106-sport-holding-ip-as)
    - [GRESVIG AS](https://www.norscout.com/no/company/930891975-gresvig-as)
  - [SPORT HOLDING LOGISTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/922559775-sport-holding-logistikk-as) (63 ansatte)
  - [SPORT HOLDING REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/981951840-sport-holding-regnskap-as) (27 ansatte)
  - [SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/928095835-sport-holding-retail-group-as)
    - [LØPLABBET AS](https://www.norscout.com/no/company/992731559-loplabbet-as) (95 % · 231 ansatte)
    - SPORT HOLDING RETAIL AS (Denne bedriften)
    - [SPORT HOLDING RETAIL PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/928934349-sport-holding-retail-partner-as)
      - [ISBLINK AS](https://www.norscout.com/no/company/968258672-isblink-as) (60 % · 8 ansatte)
      - [SPORT 1 SPORTSGALLERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/921630255-sport-1-sportsgalleriet-as) (21 ansatte)

## Ledelse og styre

- Morten Borgersen: Daglig leder og styremedlem
- Rune Hareton: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hovinmovegen 128, 2067 Jessheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 20.08.1999
- Tidligere navn: MOBO SPORTSHOLDING AS (1999 til 2023)
- Aksjekapital: 1 616 979 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2001
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPORT HOLDING REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/981951840-sport-holding-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 938 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringer i detaljhandel innenfor sportsbransjen og andre bransjer gjennom aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i, og eller eie andre lignende foretak.

## Kunngjøringer

- 10.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000677755&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 20.06.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000403268&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 18.06.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000398498&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 06.05.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000245164&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 06.05.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000245163&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 04.03.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000095459&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 20.01.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000023485&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 16.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000885004&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 02.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000859199&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 01.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000857385&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 03.11.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000817164&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 15.10.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000790291&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 15.10.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000790260&sokeverdi=981006747&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000649945&sokeverdi=981006747&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JAKTIA JESSHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/922302901-jaktia-jessheim-as) | Ullensaker | 38 | 66,8 mill. kr | +15,3 % |
| [SPORT OG FRITID BIRKELUND AS](https://www.norscout.com/no/company/951519073-sport-og-fritid-birkelund-as) | Ullensaker | 11 | 27,3 mill. kr | +5,8 % |
| [SPORT 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/984889070-sport-1-as) | Ullensaker | 6 | 46,7 mill. kr | +16,8 % |
| [SPORT HOLDING RETAIL GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/928095835-sport-holding-retail-group-as) | Ullensaker | - | 27,6 mill. kr | - |
| [FASTMOVER AS](https://www.norscout.com/no/company/925893552-fastmover-as) | Ullensaker | - | 162 948 kr | - |
| [SPORTURA AS](https://www.norscout.com/no/company/936946232-sportura-as) | Ullensaker | - | 0 kr | - |
| [SPORT HOLDING IP AS](https://www.norscout.com/no/company/923560106-sport-holding-ip-as) | Ullensaker | - | - | - |
| [SPORTSHOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925656100-sportsholding-as) | Ullensaker | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
