---
title: "AKTIVITETEN TRENINGSSENTER AS (981045378): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AKTIVITETEN TRENINGSSENTER AS i Røros hadde 5,44 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Anette Langeng. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981045378-aktiviteten-treningssenter-as"
---

# AKTIVITETEN TRENINGSSENTER AS

Treningssentervirksomhet · Røros · Etablert 1999

- Org.nr: 981 045 378
- Telefon: 93 21 78 00
- E-post: hei@aktiviteten.no
- Nettsted: [aktiviteten.no](https://aktiviteten.no)
- Daglig leder: Anette Langeng

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,44 mill. kr (+5,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,07 mill. kr (Margin 19,6 %)
- Ansatte: 17 (Opp fra 15 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 15
- september 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 35,2 % (meget god). Ned fra 43,9 % i 2024
- Likviditet: 2,05 (meget god). Opp fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 59,3 % (meget god). Opp fra 52,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 53,3 % | 43,9 % | 35,2 % |
| Driftsmargin | 8,5 % | 11,6 % | 23,5 % | 23,5 % | 19,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 101,3 % | 82,9 % | 62,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,44 | 1,68 | 2,05 |
| Soliditet | 43,6 % | 51,6 % | 53,0 % | 52,8 % | 59,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 354 | 3 939 | 4 881 | 5 167 | 5 439 |
| Driftsresultat | 369 | 459 | 1 147 | 1 212 | 1 066 |
| Årsresultat | 257 | 310 | 906 | 967 | 925 |
| Driftsmargin | 8,5 % | 11,6 % | 23,5 % | 23,5 % | 19,6 % |
| Sum gjeld | 1 174 | 853 | 1 210 | 1 467 | 1 318 |
| Sum driftskostnader | 3 986 | 3 480 | 3 733 | 3 955 | 4 373 |
| Finansresultat | −9 | −16 | 5 | 35 | 49 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 152 | 1 247 | 1 115 |
| Anleggsmidler | 944 | 752 | 838 | 637 | 534 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 737 | 2 472 | 2 701 |
| Sum eiendeler | 2 084 | 1 763 | 2 576 | 3 109 | 3 235 |
| Egenkapital | 909 | 909 | 1 365 | 1 642 | 1 917 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 210 | 1 467 | 1 318 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Anette Langeng: Daglig leder
- Tommy Nyrud: Styrets leder
- Are Langeng: Styremedlem
- Aina Røste: Styremedlem
- Susanne Wæraas: Styremedlem
- Lars-Eric Granqvist: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tollef Bredals vei 11, 7374 Røros
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 15.08.1999
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 168 av 854 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive treningssenter, salg av treningsutstyr, samt hva hermed står i forbindelse, herunder investering i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 14.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000176147&sokeverdi=981045378&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØROS GYM AS](https://www.norscout.com/no/company/916084234-roros-gym-as) | Røros | - | 1,92 mill. kr | −5,3 % |
| [FEMUNDLØPET AS](https://www.norscout.com/no/company/996181227-femundlopet-as) | Røros | - | 6,83 mill. kr | +40,3 % |
| [RØROS GOLFPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/979915365-roros-golfpark-as) | Røros | - | 1,45 mill. kr | +4,3 % |
| [RØROS INDOOR GOLF AS](https://www.norscout.com/no/company/834531402-roros-indoor-golf-as) | Røros | - | 644 874 kr | - |
| [VINTERLED RØROS AS](https://www.norscout.com/no/company/917427011-vinterled-roros-as) | Røros | - | - | - |
| [ENGELSVIKEN TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/918721533-engelsviken-treningssenter-as) | Råde | 17 | 5,55 mill. kr | +10,9 % |
| [SPREK AS](https://www.norscout.com/no/company/917434247-sprek-as) | Gjerdrum | 17 | 4,74 mill. kr | −1,2 % |
| [OTTESTAD TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/925513121-ottestad-treningssenter-as) | Stange | 17 | 6,2 mill. kr | +5,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
