---
title: "GT LAKK & KARROSERI AS (981226062): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GT LAKK & KARROSERI AS i Alver hadde 14,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Geir Taule. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981226062-gt-lakk-karroseri-as"
---

# GT LAKK & KARROSERI AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Alver · Etablert 1999

- Org.nr: 981 226 062
- Nettsted: [gtlakk.no](https://gtlakk.no)
- Daglig leder: Geir Taule (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,8 mill. kr (+5,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,22 mill. kr (Margin 8,2 %)
- Ansatte: 10 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- november 2025: 13
- desember 2025: 10
- mars 2026: 13
- april 2026: 12
- oktober 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,3 % (meget god). Ned fra 33,5 % i 2024
- Likviditet: 2,45 (meget god). Opp fra 2,35 i 2024
- Soliditet: 63,5 % (meget god). Opp fra 59,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,9 % | 19,7 % | 33,5 % | 18,3 % |
| Driftsmargin | −0,8 % | 1,4 % | 7,6 % | 13,4 % | 8,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 38,2 % | 58,8 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,93 | 2,35 | 2,45 |
| Soliditet | 44,8 % | 49,6 % | 53,1 % | 59,7 % | 63,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,0 | 0,9 | 0,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 490 | 11 300 | 11 799 | 14 125 | 14 843 |
| Driftsresultat | −100 | 161 | 895 | 1 888 | 1 221 |
| Årsresultat | −77 | 133 | 715 | 1 554 | 1 062 |
| Driftsmargin | −0,8 % | 1,4 % | 7,6 % | 13,4 % | 8,2 % |
| Sum gjeld | 2 442 | 2 145 | 2 383 | 2 759 | 2 956 |
| Sum driftskostnader | 12 590 | 11 139 | 10 904 | 12 236 | 13 622 |
| Finansresultat | 2 | 9 | 23 | 105 | 142 |
| Resultat før skatt | - | - | 917 | 1 993 | 1 363 |
| Anleggsmidler | 358 | 566 | 473 | 369 | 864 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 605 | 6 470 | 7 234 |
| Sum eiendeler | 4 422 | 4 258 | 5 078 | 6 840 | 8 099 |
| Egenkapital | 1 980 | 2 113 | 2 695 | 4 081 | 5 143 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 383 | 2 759 | 2 956 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Geir Taule: Daglig leder og styrets leder
- Solveig Taule: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Radøyvegen 2805, 5937 Bøvågen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 21.10.1999
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1999
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 743 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Lakkering, karroseriarbeid, bilberging, kjøp/salg av motorkjøretøyer og bilpleieprodukter samt alt som står i naturlig forbindelse hermed. Selskapet kan delta i og/eller med andre selskaper med tilsvarende formål.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 28.04.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000785439&sokeverdi=981226062&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000479611&sokeverdi=981226062&spraak=nb)
- 18.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000066963&sokeverdi=981226062&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000598355&sokeverdi=981226062&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MELAND AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/965510621-meland-auto-as) | Alver | 16 | 23,8 mill. kr | −2,8 % |
| [FIXBIL KNARVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/985283796-fixbil-knarvik-as) | Alver | 10 | 14,1 mill. kr | +8,0 % |
| [EKNES KAROSSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/937110553-eknes-karosseri-as) | Alver | 18 | 73,1 mill. kr | +1,5 % |
| [ISDALSTØ AUTO KNARVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/944407286-isdalsto-auto-knarvik-as) | Alver | 9 | 15,3 mill. kr | −2,5 % |
| [ALVERSUND AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/892277672-alversund-auto-as) | Alver | 8 | 18,1 mill. kr | +3,9 % |
| [RADØY AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/984659482-radoy-auto-as) | Alver | 7 | 10,7 mill. kr | +6,0 % |
| [BRB OVERFLATE OG RUSTBEHANDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/933253392-brb-overflate-og-rustbehandling-as) | Alver | 7 | 859 699 kr | - |
| [BERGEN TRAILER SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/922893667-bergen-trailer-service-as) | Alver | 6 | 22,7 mill. kr | +17,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
