---
title: "JAVA HOLDING AS (981347676): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JAVA HOLDING AS i Rauma hadde 1,23 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981347676-java-holding-as"
---

# JAVA HOLDING AS

Drift av restauranter · Rauma · Etablert 1999

- Org.nr: 981 347 676
- Telefon: 90133573
- E-post: jens@scer.no
- Styreleder: Jens Hendrik Deunk

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,23 mill. kr (−56,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3,95 mill. kr (Margin −321,8 %)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 66,1 mill. kr

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −15,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −2,1 % i 2024
- Likviditet: 0,73 (svak). Ned fra 3,34 i 2024
- Soliditet: 4,2 % (svak). Ned fra 46,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,7 % | 11,2 % | −2,1 % | −15,2 % |
| Driftsmargin | −914,1 % | 6,2 % | −18,0 % | −23,1 % | −321,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 8,9 % | −18,0 % | −172,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,08 | 3,34 | 0,73 |
| Soliditet | 85,8 % | 94,7 % | 60,1 % | 46,9 % | 4,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,1 | 0,7 | 1,1 | 23,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 103 | 1 490 | 2 500 | 2 841 | 1 227 |
| Driftsresultat | −942 | 93 | −451 | −655 | −3 948 |
| Årsresultat | −1 088 | −48 | 1 432 | −2 815 | −13 409 |
| Driftsmargin | −914,1 % | 6,2 % | −18 % | −23,1 % | −321,8 % |
| Sum gjeld | 2 544 | 865 | 11 153 | 16 636 | 19 815 |
| Sum driftskostnader | 1 045 | 1 397 | - | 3 496 | - |
| Finansresultat | −146 | −141 | - | −2 172 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 1 432 | −2 827 | −13 409 |
| Anleggsmidler | 6 983 | 8 425 | 26 677 | 29 371 | 20 331 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 241 | 1 985 | 345 |
| Sum eiendeler | 17 925 | 16 198 | 27 918 | 31 356 | 20 676 |
| Egenkapital | 15 381 | 15 333 | 16 765 | 14 720 | 861 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 153 | 594 | 475 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 10 000 | 16 042 | 19 340 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 66 067 |
| Driftsresultat | −6 048 |
| Årsresultat | −6 284 |
| Driftsmargin | −9,2 % |
| Sum gjeld | 51 540 |
| Sum driftskostnader | 72 115 |
| Finansresultat | −2 021 |
| Resultat før skatt | −8 069 |
| Anleggsmidler | 41 948 |
| Omløpsmidler | 16 744 |
| Sum eiendeler | 58 691 |
| Egenkapital | 7 151 |
| Kortsiktig gjeld | 20 117 |
| Langsiktig gjeld | 31 424 |

## Ledelse og styre

- Jens Hendrik Deunk: Styrets leder
- Katrine Deunk: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Vollan 3, 6300 Åndalsnes
- Postadresse: Postboks 102, 6301 Åndalsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 22.11.1999
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2001
- Revisor: [CROWE PARTNER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922829845-crowe-partner-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 5 250 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie aksjer og andeler i andre selskaper, herunder å være holdingselskap, samt generell detaljhandel med eksport og import. I tillegg kommer annen nærliggende virksomhet.

## Siste endringer

- 15.09.2026: Næringskode endret
- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 15.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000694729&sokeverdi=981347676&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000607960&sokeverdi=981347676&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TROLLSTIGEN CAMPING & GJESTEGÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/958117566-trollstigen-camping-gjestegard-as) | Rauma | - | 1,8 mill. kr | −3,2 % |
| [MØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/933659224-mott-as) | Rauma | - | 711 609 kr | −39,8 % |
| [VOLLAN CAFE AS](https://www.norscout.com/no/company/930108189-vollan-cafe-as) | Rauma | 12 | 2,27 mill. kr | −10,3 % |
| [DEUNK KAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/991769730-deunk-kapital-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [TROLLVEGGEN DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/935483190-trollveggen-drift-as) | Rauma | 12 | 5,43 mill. kr | - |
| [ELVESTUA AS](https://www.norscout.com/no/company/938549915-elvestua-as) | Rauma | - | - | - |
| [MAMA ROSA ÅNDALSNES AS](https://www.norscout.com/no/company/916893809-mama-rosa-andalsnes-as) | Rauma | 13 | 12,3 mill. kr | +6,4 % |
| [MEYERS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/997953266-meyers-eiendom-as) | Rauma | - | - | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
