---
title: "MAUR BILPÅBYGG AS (981381394): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAUR BILPÅBYGG AS i Drammen hadde 167 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 30 ansatte. Daglig leder er Gunnar Hagen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981381394-maur-bilpabygg-as"
---

# MAUR BILPÅBYGG AS

Produksjon av karosserier og tilhengere · Drammen · Etablert 1999

- Org.nr: 981 381 394
- Telefon: 33 77 17 10
- E-post: post@maur-bp.no
- Nettsted: [maur-bp.no](https://maur-bp.no)
- Daglig leder: Gunnar Hagen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 167 mill. kr (−23,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 16,2 mill. kr (Margin 9,7 %)
- Ansatte: 30 (Ned fra 33 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 33
- desember 2025: 31
- februar 2026: 30
- mai 2026: 32
- juni 2026: 35
- juli 2026: 30
- august 2026: 29
- september 2026: 30

### Per sted

- Svelvik: 28 ansatte
- Lierskogen: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,4 % (meget god). Ned fra 23,2 % i 2024
- Likviditet: 2,94 (meget god). Opp fra 2,65 i 2024
- Soliditet: 66,4 % (meget god). Opp fra 62,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,6 % | 7,8 % | 23,2 % | 22,4 % |
| Driftsmargin | 5,3 % | 7,1 % | 2,7 % | 8,9 % | 9,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 34,8 % | 12,0 % | 38,5 % | 33,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,99 | 2,13 | 2,65 | 2,94 |
| Soliditet | 55,0 % | 50,9 % | 53,9 % | 62,9 % | 66,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,0 | 0,9 | 0,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 173 181 | 224 770 | 226 948 | 217 368 | 166 675 |
| Driftsresultat | 9 111 | 15 969 | 6 228 | 19 340 | 16 168 |
| Årsresultat | 6 745 | 12 188 | 4 253 | 15 268 | 13 395 |
| Driftsmargin | 5,3 % | 7,1 % | 2,7 % | 8,9 % | 9,7 % |
| Sum gjeld | 36 976 | 44 573 | 43 042 | 30 555 | 25 919 |
| Sum driftskostnader | 164 070 | - | 220 719 | 198 028 | 150 507 |
| Finansresultat | −367 | - | −462 | 344 | 1 138 |
| Resultat før skatt | - | 15 902 | 5 766 | 19 683 | 17 306 |
| Anleggsmidler | 2 978 | 2 339 | 2 213 | 1 793 | 1 401 |
| Omløpsmidler | - | 88 359 | 91 206 | 80 536 | 75 687 |
| Sum eiendeler | 82 211 | 90 698 | 93 420 | 82 330 | 77 088 |
| Egenkapital | 45 235 | 46 126 | 50 378 | 51 774 | 51 169 |
| Kortsiktig gjeld | - | 44 373 | 42 842 | 30 355 | 25 719 |
| Langsiktig gjeld | - | 200 | 200 | 200 | 200 |

## Ledelse og styre

- Gunnar Hagen: Daglig leder og styremedlem
- Roger Thorvaldsen: Styrets leder
- Cathrine Thorvaldsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bokerøyveien 12, 3060 Svelvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 29.200 Produksjon av karosserier og tilhengere
- Etablert: 20.10.1999
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Revisor: [BDT VIKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980995151-bdt-viken-as)
- Regnskapsfører: [ECIT CONSULTA AS](https://www.norscout.com/no/company/954231313-ecit-consulta-as)
- Størrelse: Nr. 7 av 65 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import, agentur, produksjon, salg og hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 23.09.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 23.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000756921&sokeverdi=981381394&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000641964&sokeverdi=981381394&spraak=nb)
- 18.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000121113&sokeverdi=981381394&spraak=nb)
- 03.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000091083&sokeverdi=981381394&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000577029&sokeverdi=981381394&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TOOLPACK AS](https://www.norscout.com/no/company/979631995-toolpack-as) | Drammen | 12 | 22 mill. kr | −11,4 % |
| [AUKA KAROSSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/933738116-auka-karosseri-as) | Stjørdal | 31 | 26,9 mill. kr | - |
| [Trailerbygg AS](https://www.norscout.com/no/company/936153844-trailerbygg-as) | Ringerike | 28 | 54,6 mill. kr | +7,8 % |
| [TREDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/945707208-tredal-as) | Lindesnes | 34 | 57,4 mill. kr | +0,8 % |
| [HENGSRØD AS](https://www.norscout.com/no/company/999536301-hengsrod-as) | Tønsberg | 25 | 66,1 mill. kr | +10,7 % |
| [Gaupen-Henger AS](https://www.norscout.com/no/company/943412707-gaupen-henger-as) | Ringsaker | 36 | 105 mill. kr | +6,3 % |
| [TRANSPORTINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/914179785-transportindustri-as) | Fauske | 23 | 86,4 mill. kr | +5,1 % |
| [STRAUMEN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/951999415-straumen-bil-as) | Vestnes | 38 | 131 mill. kr | +15,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/drammen)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Helsebedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/drammen)
- [IT-selskaper i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/drammen)
- [Transportbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/drammen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
