---
title: "NP NORDIC PROTECTION AS (981405900): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NP NORDIC PROTECTION AS i Haugesund hadde 9,47 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Morten Hedegaard-Larsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981405900-np-nordic-protection-as"
---

# NP NORDIC PROTECTION AS

Produksjon av optiske instrumenter, magnetiske og optiske medier og fotografisk utstyr · Haugesund

- Org.nr: 981 405 900
- Telefon: 52 70 53 99
- E-post: post@nordic-protection.no
- Nettsted: [nordic-protection.no](https://www.nordic-protection.no)
- Daglig leder: Morten Hedegaard-Larsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,47 mill. kr (+4,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 888 963 kr (Margin 9,4 %)
- Etablert: 1999

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,1 % (meget god). Ned fra 31,7 % i 2024
- Likviditet: 1,35 (tilfredsstillende). Ned fra 1,50 i 2024
- Soliditet: 12,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 20,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,8 % | 26,6 % | 31,7 % | 22,1 % |
| Driftsmargin | 12,0 % | 11,2 % | 9,9 % | 10,7 % | 9,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 140,7 % | 156,0 % | 122,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,49 | 1,50 | 1,35 |
| Soliditet | 20,6 % | 17,0 % | 17,2 % | 20,0 % | 12,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,9 | 4,9 | 4,8 | 4,0 | 6,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 014 | 6 956 | 8 113 | 9 099 | 9 468 |
| Driftsresultat | 719 | 778 | 805 | 977 | 889 |
| Årsresultat | 542 | 558 | 549 | 690 | 615 |
| Driftsmargin | 12 % | 11,2 % | 9,9 % | 10,7 % | 9,4 % |
| Sum gjeld | 1 834 | 2 488 | 2 566 | 2 489 | 4 394 |
| Sum driftskostnader | 5 295 | 6 179 | 7 308 | 8 122 | 8 580 |
| Finansresultat | −21 | −37 | −73 | −77 | −116 |
| Resultat før skatt | - | - | 732 | 900 | 773 |
| Anleggsmidler | 436 | 367 | 248 | 131 | 1 738 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 850 | 2 981 | 3 293 |
| Sum eiendeler | 2 309 | 2 996 | 3 099 | 3 112 | 5 031 |
| Egenkapital | 475 | 509 | 532 | 622 | 637 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 911 | 1 989 | 2 446 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 655 | 500 | - |

## Ledelse og styre

- Morten Hedegaard-Larsen: Daglig leder og styrets leder
- John Hedegaard-Larsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Haraldsgata 140, 5527 Haugesund
- Postadresse: Postboks 309, 5501 Haugesund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 26.700 Produksjon av optiske instrumenter, magnetiske og optiske medier og fotografisk utstyr
- Etablert: 15.12.1999
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2000
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [KONGSHAVN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/822496822-kongshavn-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 15 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av optisk øyevern, samt annen virksomhet i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 02.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000489572&sokeverdi=981405900&spraak=nb)
- 23.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000755633&sokeverdi=981405900&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MHL AS](https://www.norscout.com/no/company/989232843-mhl-as) | Haugesund | - | 0 kr | - |
| [FLUENTA AS](https://www.norscout.com/no/company/991199098-fluenta-as) | Haugesund | - | 41,5 mill. kr | −41,9 % |
| [VISTA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/981127633-vista-holding-as) | Haugesund | - | 4,93 mill. kr | −2,6 % |
| [NORTH INVENT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/987884002-north-invent-norway-as) | Haugesund | 11 | 53,4 mill. kr | +33,1 % |
| [OPTONOR AS](https://www.norscout.com/no/company/916168306-optonor-as) | Trondheim | 7 | 7,69 mill. kr | +39 % |
| [VIKING TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/965719741-viking-technology-as) | Sigdal | - | 2,99 mill. kr | +99,2 % |
| [ISOLØR.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/913350219-isolor-no-as) | Åsnes | 8 | 6,58 mill. kr | +67,8 % |
| [MOONSCAPE AS](https://www.norscout.com/no/company/979544731-moonscape-as) | Oslo | - | 1,09 mill. kr | −30 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.09.2026.
