---
title: "YAMAHA BÅT & MOTORSENTER AS (981424891): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "YAMAHA BÅT & MOTORSENTER AS i Lyngdal hadde 23,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Glenn Heim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981424891-yamaha-bat-motorsenter-as"
---

# YAMAHA BÅT & MOTORSENTER AS

Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · Lyngdal · Etablert 1999

Heleid av [YBM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/815187512-ybm-holding-as)

- Org.nr: 981 424 891
- Telefon: 38 33 03 00
- Daglig leder: Glenn Heim (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 23,1 mill. kr (−6,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 84 070 kr (Margin 0,4 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −2,9 % i 2024
- Likviditet: 1,62 (god). Ned fra 1,92 i 2024
- Soliditet: 13,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 16,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,4 % | −3,4 % | −2,9 % | 0,6 % |
| Driftsmargin | 4,9 % | 7,0 % | −3,8 % | −2,4 % | 0,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 29,7 % | −39,2 % | −47,2 % | −25,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,12 | 1,80 | 1,61 | 1,92 | 1,62 |
| Soliditet | 22,8 % | 19,5 % | 15,6 % | 16,7 % | 13,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 4,1 | 5,4 | 5,0 | 6,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 33 866 | 29 538 | 23 049 | 24 608 | 23 109 |
| Driftsresultat | 1 662 | 2 075 | −883 | −595 | 84 |
| Årsresultat | 1 062 | 1 205 | −1 386 | −1 191 | −485 |
| Driftsmargin | 4,9 % | 7,0 % | −3,8 % | −2,4 % | 0,4 % |
| Sum gjeld | 17 601 | 21 527 | 20 754 | 13 201 | 14 001 |
| Sum driftskostnader | - | - | 23 932 | 25 203 | 23 025 |
| Finansresultat | - | - | −892 | −932 | −705 |
| Resultat før skatt | 1 362 | 1 545 | −1 774 | −1 528 | −621 |
| Anleggsmidler | 3 489 | 4 686 | 5 070 | 5 248 | 5 073 |
| Omløpsmidler | 19 304 | 22 056 | 19 513 | 10 590 | 11 080 |
| Sum eiendeler | 22 792 | 26 742 | 24 583 | 15 838 | 16 153 |
| Egenkapital | 5 192 | 5 215 | 3 829 | 2 637 | 2 153 |
| Kortsiktig gjeld | 9 107 | 12 264 | 12 145 | 5 517 | 6 829 |
| Langsiktig gjeld | 8 493 | 9 262 | 8 610 | 7 684 | 7 172 |

## Konsern

3 selskaper.

- [YBM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/815187512-ybm-holding-as) (Morselskap)
  - [LYNGDAL EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/977533619-lyngdal-eiendom-as)
  - YAMAHA BÅT & MOTORSENTER AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Glenn Heim: Daglig leder og styremedlem
- Rune Torsøe: Styrets leder
- Steen Gunnar Heim: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Agnefest, 4580 Lyngdal
- Postadresse: Postboks 97, 4575 Lyngdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.150 Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter
- Etablert: 01.12.1999
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Revisor: [TEAM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/921403585-team-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 106 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel av båt, motor og båtutstyr. Lettere mekanisk arbeid, reparasjoner av båter, utleie av båter, samt hva hermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000595713&sokeverdi=981424891&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000534267&sokeverdi=981424891&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 05.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 6,75 mill. kr
- 22.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 6,75 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LYNGDAL MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/812129392-lyngdal-marine-as) | Lyngdal | - | 1,7 mill. kr | −52,8 % |
| [RØDBERG SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/915504396-rodberg-service-as) | Lyngdal | - | 720 643 kr | - |
| [SMEDSLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/998595401-smedsland-as) | Lyngdal | - | 31 815 kr | - |
| [LISTER VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/934983610-lister-vedlikehold-as) | Lyngdal | - | - | - |
| [HELLÅS MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/937499426-hellas-montasje-as) | Lyngdal | - | - | - |
| [ANDENES BÅTSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/986354352-andenes-batservice-as) | Andøy | 7 | 28,6 mill. kr | +6,6 % |
| [BÅTTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/998807107-batteknikk-as) | Stavanger | 7 | 22,3 mill. kr | +10,8 % |
| [EDØEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926978608-edoen-as) | Smøla | 7 | 30,2 mill. kr | +29,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
