---
title: "RØSÅSEN SKOGSMASKINER AS (981469054): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØSÅSEN SKOGSMASKINER AS i Nannestad hadde 66,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Tom Steinar Røsåsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981469054-rosasen-skogsmaskiner-as"
---

# RØSÅSEN SKOGSMASKINER AS

Tjenester tilknyttet skogbruk · Nannestad · Etablert 2000

- Org.nr: 981 469 054
- Telefon: 90 88 65 84
- E-post: roasen@c2i.net
- Nettsted: [roasen.no](https://www.roasen.no)
- Daglig leder: Tom Steinar Røsåsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 66,3 mill. kr (+62,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 12,9 mill. kr (Margin 19,4 %)
- Ansatte: 17

## Ansatte

- oktober 2025: 16
- desember 2025: 15
- januar 2026: 14
- februar 2026: 15
- mars 2026: 16
- mai 2026: 17
- juni 2026: 18
- juli 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 63,4 % (meget god). Opp fra 33,1 % i 2024
- Likviditet: 1,07 (tilfredsstillende). Ned fra 1,11 i 2024
- Soliditet: 32,8 % (god). Opp fra 25,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,6 % | 24,7 % | 33,1 % | 63,4 % |
| Driftsmargin | 11,1 % | 1,7 % | 8,1 % | 11,9 % | 19,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 12,0 % | 62,1 % | 110,2 % | 214,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,41 | 1,49 | 1,30 | 1,11 | 1,07 |
| Soliditet | 35,3 % | 42,9 % | 37,0 % | 25,2 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,3 | 1,7 | 3,0 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 25 898 | 28 659 | 33 181 | 40 805 | 66 268 |
| Driftsresultat | 2 885 | 483 | 2 703 | 4 869 | 12 887 |
| Årsresultat | 2 287 | 419 | 2 146 | 3 845 | 10 219 |
| Driftsmargin | 11,1 % | 1,7 % | 8,1 % | 11,9 % | 19,4 % |
| Sum gjeld | 8 345 | 5 856 | 7 585 | 13 375 | 15 802 |
| Sum driftskostnader | - | - | 30 478 | 35 935 | 53 381 |
| Finansresultat | - | - | 48 | 63 | 218 |
| Resultat før skatt | 2 933 | 538 | 2 752 | 4 932 | 13 105 |
| Anleggsmidler | 2 091 | 2 401 | 2 899 | 4 492 | 7 790 |
| Omløpsmidler | 10 798 | 7 861 | 9 138 | 13 380 | 15 728 |
| Sum eiendeler | 12 890 | 10 262 | 12 037 | 17 872 | 23 519 |
| Egenkapital | 4 545 | 4 406 | 4 452 | 4 497 | 7 716 |
| Kortsiktig gjeld | 7 645 | 5 291 | 7 028 | 12 029 | 14 671 |
| Langsiktig gjeld | 700 | 565 | 557 | 1 346 | 1 132 |

## Ledelse og styre

- Tom Steinar Røsåsen: Daglig leder og styremedlem
- Ottar Nakken: Styrets leder
- Nina Møller: Styremedlem
- Thomas Ringen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sidensvansvegen 11, 2032 Maura
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 02.400 Tjenester tilknyttet skogbruk
- Etablert: 03.01.2000
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Revisor: [ÅRNES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/850249652-arnes-revisjon-as)
- Regnskapsfører: VORMA ØKONOMI OG REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 6 av 434 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive næringsvirksomhet innen skogbruket og hva dermed er forbundet.

## Siste endringer

- 19.08.2026: Regnskapsfører endret
- 19.03.2026: Styret endret
- 28.01.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000626523&sokeverdi=981469054&spraak=nb)
- 19.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000125467&sokeverdi=981469054&spraak=nb)
- 19.03.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000125468&sokeverdi=981469054&spraak=nb)
- 28.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000033389&sokeverdi=981469054&spraak=nb)
- 15.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000837735&sokeverdi=981469054&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HDAHL-HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/936540260-hdahl-holding-as) | Nannestad | - | - | - |
| [ROMERIKE SKOGSDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/936774946-romerike-skogsdrift-as) | Nannestad | - | - | - |
| [L.LØVMO AS](https://www.norscout.com/no/company/938338450-l-lovmo-as) | Nannestad | - | - | - |
| [NILAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/988933503-nilamar-as) | Nannestad | - | - | - |
| [KAJAS VED OG TRAKTOR-TJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/933155587-kajas-ved-og-traktor-tjenester-as) | Nannestad | - | 0 kr | - |
| [GJERDRUM ALMENNING AS](https://www.norscout.com/no/company/825200002-gjerdrum-almenning-as) | Nannestad | - | - | - |
| [NANNESTAD ALMENNING AS](https://www.norscout.com/no/company/920678769-nannestad-almenning-as) | Nannestad | - | - | - |
| [BJERKE ALMENNING AS](https://www.norscout.com/no/company/924548355-bjerke-almenning-as) | Nannestad | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.07.2026.
