---
title: "ZURARIS E MALERSERVICE AS (981501225): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ZURARIS E MALERSERVICE AS i Skien hadde 21,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Eleftherios Zuraris. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981501225-zuraris-e-malerservice-as"
---

# ZURARIS E MALERSERVICE AS

Maler- og glassarbeid · Skien · Etablert 2000

- Org.nr: 981 501 225
- Telefon: 35 52 43 50
- Daglig leder: Eleftherios Zuraris (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,2 mill. kr (−39 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,49 mill. kr (Margin 11,8 %)
- Ansatte: 20 (Opp fra 14 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 16
- november 2025: 14
- mars 2026: 15
- mai 2026: 19
- juni 2026: 17
- juli 2026: 19
- september 2026: 18
- oktober 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 27,8 % (meget god). Ned fra 67,4 % i 2024
- Likviditet: 1,62 (god). Opp fra 1,44 i 2024
- Soliditet: 42,6 % (meget god). Opp fra 36,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 54,2 % | 16,3 % | 67,4 % | 27,8 % |
| Driftsmargin | 9,5 % | 16,7 % | 6,1 % | 16,7 % | 11,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 354,1 % | 110,8 % | 227,5 % | 71,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,26 | 1,18 | 1,09 | 1,44 | 1,62 |
| Soliditet | 21,2 % | 12,1 % | 18,5 % | 36,2 % | 42,6 % |
| Gjeldsgrad | 3,7 | 7,3 | 4,4 | 1,8 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 255 | 27 221 | 23 492 | 34 813 | 21 229 |
| Driftsresultat | 1 837 | 4 547 | 1 435 | 5 816 | 2 495 |
| Årsresultat | 1 427 | 3 539 | 1 008 | 4 578 | 1 985 |
| Driftsmargin | 9,5 % | 16,7 % | 6,1 % | 16,7 % | 11,8 % |
| Sum gjeld | 4 645 | 9 580 | 5 463 | 6 728 | 4 450 |
| Sum driftskostnader | - | - | 22 058 | 28 998 | 18 734 |
| Finansresultat | - | - | −18 | −61 | 51 |
| Resultat før skatt | 1 831 | 4 537 | 1 416 | 5 755 | 2 546 |
| Anleggsmidler | 525 | 677 | 1 398 | 1 092 | 760 |
| Omløpsmidler | 5 366 | 10 220 | 5 306 | 9 455 | 6 993 |
| Sum eiendeler | 5 891 | 10 897 | 6 704 | 10 547 | 7 754 |
| Egenkapital | 1 247 | 1 316 | 1 241 | 3 819 | 3 304 |
| Kortsiktig gjeld | 4 270 | 8 639 | 4 890 | 6 588 | 4 324 |
| Langsiktig gjeld | 375 | 941 | 573 | 140 | 126 |

## Ledelse og styre

- Eleftherios Zuraris: Daglig leder og styrets leder
- Kine-Marlen Olsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Rødmyrjordet 57, 3735 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 18.01.2000
- Aksjekapital: 233 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/921166389-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 135 av 1 369 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av malerivirksomhet for industri og bolig, samt hva hermed står i forbindelse med.

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000473418&sokeverdi=981501225&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HELDERS MALERFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/913883330-helders-malerforretning-as) | Skien | 24 | 24,9 mill. kr | −5,4 % |
| [MALERBUA AS](https://www.norscout.com/no/company/881596822-malerbua-as) | Skien | 15 | 19,8 mill. kr | −9,6 % |
| [MALERMESTER KJELLSEN & TUFTE AS](https://www.norscout.com/no/company/982744504-malermester-kjellsen-tufte-as) | Skien | 44 | 58,4 mill. kr | +10,6 % |
| [MALERMESTER F.A.G AS](https://www.norscout.com/no/company/997874544-malermester-f-a-g-as) | Skien | 10 | 7,6 mill. kr | −3,9 % |
| [SLETHOLTS AS](https://www.norscout.com/no/company/941475809-sletholts-as) | Skien | 8 | 6,39 mill. kr | +16,4 % |
| [ADY BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/921493800-ady-bygg-as) | Skien | 7 | 6,11 mill. kr | +116,9 % |
| [TAHER FLIS OG MALING AS](https://www.norscout.com/no/company/935878888-taher-flis-og-maling-as) | Skien | 7 | 268 900 kr | - |
| [JC JENSEN MALERFIRMA AS](https://www.norscout.com/no/company/988441848-jc-jensen-malerfirma-as) | Skien | 6 | 4,59 mill. kr | −25,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
