---
title: "STAVANGER MARKISE OG PERSIENNE FABRIKK AS (981531035): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER MARKISE OG PERSIENNE FABRIKK AS i Stavanger hadde 18,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Rune Høie. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981531035-stavanger-markise-og-persienne-fabrikk-as"
---

# STAVANGER MARKISE OG PERSIENNE FABRIKK AS

Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted · Stavanger · Etablert 2000

- Org.nr: 981 531 035
- Telefon: 51 58 65 58
- E-post: post@stavanger-markise.no
- Nettsted: [stavanger-markise.no](https://www.stavanger-markise.no)
- Daglig leder: Rune Høie (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 18,1 mill. kr (−14,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 172 067 kr (Margin 1,0 %)
- Ansatte: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,0 % (svak). Ned fra 12,7 % i 2024
- Likviditet: 2,97 (meget god). Opp fra 2,44 i 2024
- Soliditet: 66,9 % (meget god). Opp fra 59,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,1 % | 12,7 % | 12,7 % | 2,0 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 0,4 % | 6,5 % | 6,4 % | 1,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −0,4 % | 22,4 % | 20,2 % | 1,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,05 | 2,00 | 2,44 | 2,97 |
| Soliditet | 49,1 % | 51,8 % | 50,2 % | 59,6 % | 66,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 1,0 | 0,7 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 439 | 19 277 | 19 363 | 21 136 | 18 089 |
| Driftsresultat | 1 399 | 73 | 1 251 | 1 348 | 172 |
| Årsresultat | 1 036 | −19 | 905 | 929 | 74 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 0,4 % | 6,5 % | 6,4 % | 1,0 % |
| Sum gjeld | 5 390 | 4 816 | 5 447 | 4 348 | 3 219 |
| Sum driftskostnader | 19 040 | - | 18 112 | 19 788 | 17 917 |
| Finansresultat | −46 | - | −53 | −147 | −80 |
| Resultat før skatt | - | −19 | 1 198 | 1 202 | 93 |
| Anleggsmidler | 220 | 129 | 32 | 141 | 161 |
| Omløpsmidler | - | 9 870 | 10 903 | 10 624 | 9 549 |
| Sum eiendeler | 10 592 | 9 999 | 10 935 | 10 765 | 9 710 |
| Egenkapital | 5 202 | 5 183 | 5 488 | 6 417 | 6 491 |
| Kortsiktig gjeld | - | 4 816 | 5 447 | 4 348 | 3 219 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Høie: Daglig leder og styremedlem
- Ole Eivind Høie: Styrets leder
- Anne Brit Høie: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Haugåsstubben 8A, 4016 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 32.990 Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted
- Etablert: 01.01.2000
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Revisor: [IDSØ & RAVNÅS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/989048732-idso-ravnas-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 26 av 143 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av markiser, persienner, tekstiler og lignende produkter.

## Siste endringer

- 12.11.2025: Antall ansatte endret til 8

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000513463&sokeverdi=981531035&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SMART FARM AS](https://www.norscout.com/no/company/984008627-smart-farm-as) | Stavanger | 9 | 23,5 mill. kr | +16,4 % |
| [SEEKER AS](https://www.norscout.com/no/company/885142842-seeker-as) | Stavanger | - | 2,8 mill. kr | +1,0 % |
| [GULLSMED CHRISTENSEN TASTA AS](https://www.norscout.com/no/company/998619882-gullsmed-christensen-tasta-as) | Stavanger | 5 | 5,11 mill. kr | −2,9 % |
| [DIN TANNTEKNIKER AS](https://www.norscout.com/no/company/971002042-din-tanntekniker-as) | Stavanger | 10 | 9,84 mill. kr | −7,4 % |
| [LAERDAL MEDICAL AS](https://www.norscout.com/no/company/979484488-laerdal-medical-as) | Stavanger | 637 | 2,85 mrd. kr | +11,3 % |
| [STAVANGER TANNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/921269676-stavanger-tannteknikk-as) | Stavanger | - | 1,69 mill. kr | −4,8 % |
| [STRAND GUITARS AS](https://www.norscout.com/no/company/924698284-strand-guitars-as) | Stavanger | - | 822 154 kr | - |
| [MARTIN FELDMANN TANNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/995689421-martin-feldmann-tannteknikk-as) | Stavanger | - | 563 835 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 08.07.2026.
