---
title: "RUMAG SKILT OG REKLAME AS (981622774): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RUMAG SKILT OG REKLAME AS i Stavanger hadde 59,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Morten Tjeldflåt. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981622774-rumag-skilt-og-reklame-as"
---

# RUMAG SKILT OG REKLAME AS

Reklamebyråvirksomhet · Stavanger · Etablert 2000

- Org.nr: 981 622 774
- Telefon: 51 44 33 00
- Nettsted: [rumag.com](https://rumag.com)
- Daglig leder: Morten Tjeldflåt (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 59,1 mill. kr (+12,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,48 mill. kr (Margin 5,9 %)
- Ansatte: 26

## Ansatte

- september 2025: 25
- november 2025: 24
- januar 2026: 23
- februar 2026: 25
- mars 2026: 26

### Per sted

- Stavanger: 23 ansatte
- Bryne: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,0 % (meget god). Opp fra 15,3 % i 2024
- Likviditet: 1,28 (tilfredsstillende). Ned fra 1,34 i 2024
- Soliditet: 26,5 % (god). Ned fra 27,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,9 % | 16,0 % | 15,3 % | 21,0 % |
| Driftsmargin | 4,5 % | 3,0 % | 4,4 % | 4,7 % | 5,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 14,2 % | 31,0 % | 53,3 % | 74,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,37 | 1,37 | 1,34 | 1,28 |
| Soliditet | 72,0 % | 71,4 % | 27,4 % | 27,2 % | 26,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 2,7 | 2,7 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 44 875 | 48 009 | 53 545 | 52 544 | 59 138 |
| Driftsresultat | 2 039 | 1 438 | 2 350 | 2 446 | 3 480 |
| Årsresultat | 1 491 | 1 073 | 1 732 | 1 802 | 2 595 |
| Driftsmargin | 4,5 % | 3,0 % | 4,4 % | 4,7 % | 5,9 % |
| Sum gjeld | 10 549 | 10 396 | 11 854 | 12 214 | 12 624 |
| Sum driftskostnader | 42 835 | - | 51 195 | 50 098 | 55 658 |
| Finansresultat | −43 | - | −43 | −40 | −64 |
| Resultat før skatt | - | 1 490 | 2 307 | 2 406 | 3 416 |
| Anleggsmidler | 1 614 | 1 257 | 951 | 1 461 | 1 885 |
| Omløpsmidler | - | 13 301 | 15 371 | 15 313 | 15 299 |
| Sum eiendeler | 14 658 | 14 558 | 16 322 | 16 774 | 17 184 |
| Egenkapital | 10 549 | 10 396 | 4 468 | 4 560 | 4 560 |
| Kortsiktig gjeld | - | 9 711 | 11 252 | 11 453 | 11 959 |
| Langsiktig gjeld | - | 685 | 603 | 760 | 665 |

## Ledelse og styre

- Morten Tjeldflåt: Daglig leder og styremedlem
- Steinar Lea: Styrets leder
- Åge Eikså: Styremedlem
- Torgeir Hegdal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Maskinveien 8, 4033 Stavanger
- Postadresse: Postboks 500 Sentrum, 4003 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 73.110 Reklamebyråvirksomhet
- Etablert: 14.02.2000
- Aksjekapital: 860 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Revisor: [EI REVISJON OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/933771059-ei-revisjon-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 40 av 2 081 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, design, utvikling og produksjon av skilt, tekstiler og produkter til profilering o.l. samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper og/eller virksomheter som driver med beslektet eller liknende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 25.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000208616&sokeverdi=981622774&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RELEVANT AS](https://www.norscout.com/no/company/912892212-relevant-as) | Stavanger | 25 | 41,9 mill. kr | +2,2 % |
| [APRIIL STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/945844426-apriil-stavanger-as) | Stavanger | 17 | 32 mill. kr | −7,3 % |
| [FASETT AS](https://www.norscout.com/no/company/843424252-fasett-as) | Stavanger | 17 | 26,1 mill. kr | −16 % |
| [ENSIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/883774442-ensign-as) | Stavanger | 13 | 22,5 mill. kr | +17,8 % |
| [MELVÆR&CO AS](https://www.norscout.com/no/company/982703328-melvaer-co-as) | Stavanger | 10 | 15,6 mill. kr | −56,7 % |
| [PROFIL SUPPLY AS](https://www.norscout.com/no/company/927656574-profil-supply-as) | Stavanger | 10 | 12,9 mill. kr | −15 % |
| [ADSIGN IDEUTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/922626111-adsign-ideutvikling-as) | Stavanger | 8 | 15,7 mill. kr | +0,8 % |
| [10X AGENCY AS](https://www.norscout.com/no/company/928493822-10x-agency-as) | Stavanger | 7 | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Markedsføringsbyråer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/stavanger)
- [Markedsføringsbyråer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/oslo)
- [Markedsføringsbyråer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/bergen)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/trondheim)
- [Markedsføringsbyråer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
