---
title: "SVINNDAL GJERDE OG SVEISEVERKSTED AS (981629272): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SVINNDAL GJERDE OG SVEISEVERKSTED AS i Våler hadde 27,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Øyvind Myhre. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981629272-svinndal-gjerde-og-sveiseverksted-as"
---

# SVINNDAL GJERDE OG SVEISEVERKSTED AS

Bearbeiding av metaller · Våler · Etablert 2000

- Org.nr: 981 629 272
- Telefon: 69 28 71 71
- E-post: post@svgs-as.no
- Nettsted: [svinndalgjerde.no](https://www.svinndalgjerde.no)
- Daglig leder: Øyvind Myhre (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,7 mill. kr (−6,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −18 856 kr (Margin −0,1 %)
- Ansatte: 21 (Opp fra 16 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- desember 2025: 16
- februar 2026: 15
- april 2026: 16
- juni 2026: 18
- juli 2026: 19
- september 2026: 20
- oktober 2026: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 5,7 % i 2024
- Likviditet: 1,93 (god). Ned fra 1,97 i 2024
- Soliditet: 32,7 % (god). Opp fra 32,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,9 % | 8,8 % | 5,7 % | 0,1 % |
| Driftsmargin | 3,2 % | 4,0 % | 3,7 % | 2,2 % | −0,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 26,1 % | 19,6 % | 9,3 % | −8,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,58 | 2,42 | 2,25 | 1,97 | 1,93 |
| Soliditet | 27,3 % | 30,8 % | 32,6 % | 32,3 % | 32,7 % |
| Gjeldsgrad | 2,7 | 2,3 | 2,1 | 2,1 | 2,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 25 082 | 24 977 | 25 811 | 29 631 | 27 730 |
| Driftsresultat | 794 | 1 010 | 965 | 657 | −19 |
| Årsresultat | 462 | 608 | 550 | 282 | −248 |
| Driftsmargin | 3,2 % | 4,0 % | 3,7 % | 2,2 % | −0,1 % |
| Sum gjeld | 7 178 | 7 423 | 7 968 | 8 156 | 7 493 |
| Sum driftskostnader | - | - | 24 846 | 28 974 | 27 749 |
| Finansresultat | - | - | −264 | −296 | −299 |
| Resultat før skatt | 593 | 780 | 700 | 361 | −318 |
| Anleggsmidler | 1 846 | 1 679 | 1 329 | 1 874 | 1 853 |
| Omløpsmidler | 8 022 | 9 043 | 10 488 | 10 179 | 9 288 |
| Sum eiendeler | 9 868 | 10 722 | 11 817 | 12 053 | 11 142 |
| Egenkapital | 2 690 | 3 299 | 3 849 | 3 896 | 3 648 |
| Kortsiktig gjeld | 3 110 | 3 744 | 4 660 | 5 165 | 4 816 |
| Langsiktig gjeld | 4 068 | 3 679 | 3 309 | 2 991 | 2 677 |

## Ledelse og styre

- Øyvind Myhre: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vadbakken 10, 1592 Våler i Østfold
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 14.02.2000
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Revisor: [AKTIVA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/987634618-aktiva-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [RÅDE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/918472371-rade-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 134 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk produksjon, entreprenørvirksomhet, rehabilitering, kjøp og salg, agenturvirksomhet, import og eksport samt delta i annen virksomhet ved tegning av aksjer eller på annen måte samt annet som faller naturlig inn under dette.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000653384&sokeverdi=981629272&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000598366&sokeverdi=981629272&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [Ø.M HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924695048-o-m-holding-as) | Våler | - | - | - |
| [ACUSTUS SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/964854173-acustus-sveis-as) | Sørfold | 21 | 41 mill. kr | +17,2 % |
| [EMV CONSTRUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/977374871-emv-construction-as) | Eidskog | 21 | 26,4 mill. kr | −14,8 % |
| [IMS MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/985031045-ims-maskinering-as) | Risør | 21 | 46,9 mill. kr | +21,3 % |
| [KAMSTÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/916725280-kamstal-as) | Sandnes | 20 | 197 mill. kr | +56,7 % |
| [ONE MACHINING AS](https://www.norscout.com/no/company/993914037-one-machining-as) | Klepp | 21 | 50,4 mill. kr | +38 % |
| [VP METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/982082048-vp-metall-as) | Vestre Toten | 20 | 46,4 mill. kr | +11,8 % |
| [BNS SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/979302355-bns-solutions-as) | Enebakk | 21 | 66,1 mill. kr | −3,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
