---
title: "TANNHELSESENTERET LØRENSKOG AS (981683552): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TANNHELSESENTERET LØRENSKOG AS i Lørenskog hadde 50 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Per Opsahl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981683552-tannhelsesenteret-lorenskog-as"
---

# TANNHELSESENTERET LØRENSKOG AS

Tannlegetjenester · Lørenskog · Etablert 2000

- Org.nr: 981 683 552
- Daglig leder: Per Opsahl (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 50 mill. kr (+1,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,42 mill. kr (Margin −2,8 %)
- Ansatte: 26 (Ned fra 30 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 33
- november 2025: 30
- desember 2025: 32
- mars 2026: 31
- april 2026: 29
- mai 2026: 28
- juni 2026: 27
- juli 2026: 29
- september 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 20,3 % i 2024
- Likviditet: 1,35 (tilfredsstillende). Ned fra 2,12 i 2024
- Soliditet: 51,9 % (meget god). Ned fra 58,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,6 % | 9,9 % | 20,3 % | −3,9 % |
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,7 % | 2,3 % | 5,5 % | −2,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,0 % | 19,0 % | 34,7 % | −7,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,54 | 1,50 | 1,82 | 2,12 | 1,35 |
| Soliditet | 49,0 % | 45,2 % | 56,1 % | 58,6 % | 51,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,2 | 0,8 | 0,7 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 46 563 | 49 135 | 53 156 | 49 369 | 49 990 |
| Driftsresultat | 981 | 1 332 | 1 201 | 2 707 | −1 419 |
| Årsresultat | 861 | 1 090 | 996 | 2 252 | −572 |
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,7 % | 2,3 % | 5,5 % | −2,8 % |
| Sum gjeld | 6 428 | 7 598 | 5 694 | 6 147 | 6 468 |
| Sum driftskostnader | - | - | 51 954 | 46 662 | 51 409 |
| Finansresultat | - | - | 83 | 66 | 847 |
| Resultat før skatt | 1 015 | 1 370 | 1 284 | 2 773 | −572 |
| Anleggsmidler | 2 680 | 2 448 | 2 581 | 1 807 | 4 714 |
| Omløpsmidler | 9 925 | 11 417 | 10 376 | 13 054 | 8 746 |
| Sum eiendeler | 12 604 | 13 865 | 12 957 | 14 862 | 13 461 |
| Egenkapital | 6 176 | 6 267 | 7 263 | 8 715 | 6 992 |
| Kortsiktig gjeld | 6 428 | 7 598 | 5 694 | 6 147 | 6 468 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Opsahl: Daglig leder og styremedlem
- Kjell Sigurd Strandenæs: Styrets leder
- Ulrik Opsahl: Styremedlem
- Ola Leidland Opsahl: Styremedlem
- Ola Forberg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skårersletta 10, 1473 Lørenskog
- Postadresse: Postboks 190, 1471 Lørenskog
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.230 Tannlegetjenester
- Etablert: 03.01.2000
- Tidligere navn: TANNLEGE PER OPSAHL AS (2000 til 2012)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2010
- Revisor: [SLM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/972412112-slm-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/922376883-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 14 av 1 769 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tannlegevirksomhet og annen virksomhet relatert til dette.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000595725&sokeverdi=981683552&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000565113&sokeverdi=981683552&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DENTAL STUDIO LØRENSKOG TANNKLINIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/932952491-dental-studio-lorenskog-tannklinikk-as) | Lørenskog | 10 | 5,27 mill. kr | - |
| [TRIADEN TANNKLINIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/912809730-triaden-tannklinikk-as) | Lørenskog | 7 | 11,2 mill. kr | +26,3 % |
| [TANNLEGE KJEKSRUD AS](https://www.norscout.com/no/company/920240518-tannlege-kjeksrud-as) | Lørenskog | - | 6,99 mill. kr | +10,5 % |
| [MUCHA DENTAL AS](https://www.norscout.com/no/company/929179153-mucha-dental-as) | Lørenskog | - | 3,57 mill. kr | −2,5 % |
| [ARASH AS](https://www.norscout.com/no/company/916390440-arash-as) | Lørenskog | - | 2,52 mill. kr | −8,4 % |
| [LØRENSKOG TANNLEGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/919182954-lorenskog-tannlegesenter-as) | Lørenskog | - | 1,99 mill. kr | −12,6 % |
| [DENTALESTETIC AS](https://www.norscout.com/no/company/916860315-dentalestetic-as) | Lørenskog | - | 1,28 mill. kr | - |
| [FLOTTE GREIER AS](https://www.norscout.com/no/company/928459683-flotte-greier-as) | Lørenskog | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
