---
title: "KLINIKK STAVANGER AS (981689232): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KLINIKK STAVANGER AS i Stavanger hadde 3,36 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981689232-klinikk-stavanger-as"
---

# KLINIKK STAVANGER AS

Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester · Stavanger

- Org.nr: 981 689 232
- Telefon: 51 88 28 38
- Styreleder: Lars Berg-Larsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,36 mill. kr (−16,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −135 901 kr (Margin −4,0 %)
- Etablert: 2000

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,3 % i 2024
- Likviditet: 5,57 (meget god). Opp fra 3,79 i 2024
- Soliditet: 76,7 % (meget god). Opp fra 71,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,3 % | 4,9 % | 3,3 % | −2,0 % |
| Driftsmargin | 10,8 % | −3,5 % | 3,5 % | 1,7 % | −4,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 6,7 % | 4,5 % | −2,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,52 | 3,79 | 5,57 |
| Soliditet | 19,2 % | 73,3 % | 74,3 % | 71,7 % | 76,7 % |
| Gjeldsgrad | 4,2 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 615 | 3 673 | 3 855 | 4 044 | 3 363 |
| Driftsresultat | 497 | −129 | 134 | 70 | −136 |
| Årsresultat | 414 | −88 | 127 | 87 | −59 |
| Driftsmargin | 10,8 % | −3,5 % | 3,5 % | 1,7 % | −4,0 % |
| Sum gjeld | 10 957 | 919 | 914 | 1 082 | 812 |
| Sum driftskostnader | 4 118 | 3 802 | 3 721 | 3 975 | 3 499 |
| Finansresultat | 36 | 19 | 39 | 50 | 64 |
| Resultat før skatt | - | - | 173 | 120 | −72 |
| Anleggsmidler | 548 | 482 | 341 | 240 | 72 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 220 | 3 576 | 3 416 |
| Sum eiendeler | 13 565 | 3 439 | 3 561 | 3 816 | 3 488 |
| Egenkapital | 2 608 | 2 520 | 2 648 | 2 734 | 2 675 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 914 | 944 | 613 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 137 | 199 |

## Ledelse og styre

- Lars Berg-Larsen: Styrets leder
- Linda Berg-Larsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kvalebergveien 21, 4016 Stavanger
- Postadresse: Sigurd Syrs gate 6, 4044 Hafrsfjord
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester
- Etablert: 10.01.2000
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 595 av 985 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Legevirksomhet, samt hva hermed står i forbindelse, samt å delta i andre selskaper med lignende formål.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 23.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000136047&sokeverdi=981689232&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ZAK AS](https://www.norscout.com/no/company/829408392-zak-as) | Stavanger | - | 4,27 mill. kr | +3,6 % |
| [TANNKIRURGI AS](https://www.norscout.com/no/company/927438364-tannkirurgi-as) | Stavanger | - | 3,06 mill. kr | +18,5 % |
| [GYNEKOLOG PRAKSIS AS](https://www.norscout.com/no/company/932812541-gynekolog-praksis-as) | Stavanger | - | 4,39 mill. kr | +127,1 % |
| [GYNEKOLOG BÆRHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/926433121-gynekolog-baerheim-as) | Stavanger | - | 2,31 mill. kr | −12,4 % |
| [ROKDERM AS](https://www.norscout.com/no/company/918322051-rokderm-as) | Stavanger | - | 5,34 mill. kr | −15,4 % |
| [STAVANGER SPESIALISTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/918468269-stavanger-spesialistsenter-as) | Stavanger | - | 2,08 mill. kr | +7,9 % |
| [BRU HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926838008-bru-holding-as) | Stavanger | - | 6,58 mill. kr | +17,6 % |
| [DERMAMEDISPA AS](https://www.norscout.com/no/company/927084767-dermamedispa-as) | Stavanger | - | 2,05 mill. kr | +44,8 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
