---
title: "HOLTE INDUSTRI AS (981942019): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HOLTE INDUSTRI AS i Midt-Telemark hadde 111 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 38 ansatte. Daglig leder er Jon Hesthag. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981942019-holte-industri-as"
---

# HOLTE INDUSTRI AS

Produksjon av belysningsutstyr · Midt-Telemark · Etablert 2000

- Org.nr: 981 942 019
- Telefon: 35 95 93 00
- E-post: info@holteindustri.no
- Nettsted: [holteindustri.no](https://www.holteindustri.no)
- Daglig leder: Jon Hesthag

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 111 mill. kr (+5,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 142 688 kr (Margin 0,1 %)
- Ansatte: 38 (Opp fra 33 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 29
- november 2025: 31
- desember 2025: 33
- januar 2026: 32
- mars 2026: 33
- april 2026: 32
- mai 2026: 33
- juli 2026: 34
- august 2026: 35
- september 2026: 37
- oktober 2026: 38

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 2,93 (meget god). Ned fra 4,00 i 2024
- Soliditet: 45,0 % (meget god). Ned fra 47,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,6 % | 11,4 % | 3,1 % | - |
| Driftsmargin | 8,3 % | 7,3 % | 7,5 % | 2,2 % | 0,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 24,8 % | 22,4 % | 3,1 % | −3,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,55 | 2,91 | 3,28 | 4,00 | 2,93 |
| Soliditet | 36,7 % | 41,2 % | 47,7 % | 47,5 % | 45,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,4 | 1,1 | 1,1 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 104 509 | 105 311 | 113 330 | 104 787 | 110 720 |
| Driftsresultat | 8 638 | 7 737 | 8 497 | 2 349 | 143 |
| Årsresultat | 6 799 | 5 558 | 5 776 | 832 | −1 004 |
| Driftsmargin | 8,3 % | 7,3 % | 7,5 % | 2,2 % | 0,1 % |
| Sum gjeld | 47 170 | 43 059 | 39 531 | 40 757 | 43 862 |
| Sum driftskostnader | - | - | 104 834 | 102 438 | 110 577 |
| Finansresultat | - | - | −1 072 | −1 203 | −1 390 |
| Resultat før skatt | 8 722 | 7 149 | 7 425 | 1 145 | −1 247 |
| Anleggsmidler | 2 317 | 4 758 | 5 381 | 6 747 | 12 134 |
| Omløpsmidler | 72 253 | 68 525 | 70 150 | 70 842 | 67 556 |
| Sum eiendeler | 74 570 | 73 283 | 75 531 | 77 589 | 79 690 |
| Egenkapital | 27 400 | 30 224 | 36 000 | 36 832 | 35 828 |
| Kortsiktig gjeld | 46 620 | 23 509 | 21 364 | 17 693 | 23 039 |
| Langsiktig gjeld | 550 | 19 550 | 17 667 | 22 564 | - |

## Ledelse og styre

- Jon Hesthag: Daglig leder
- Sveinung Sauar: Styrets leder
- Hans Holte: Styremedlem
- Iselin Stundal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Håtveitvegen 13, 3810 Gvarv
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 27.400 Produksjon av belysningsutstyr
- Etablert: 06.04.2000
- Aksjekapital: 2 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2000
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 25 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og handel og å delta i andre selskaper samt kjøp og salg av verdipapirer.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 22.07.2026: Revisor endret
- 17.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000777558&sokeverdi=981942019&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000582880&sokeverdi=981942019&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000513476&sokeverdi=981942019&spraak=nb)
- 17.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000063495&sokeverdi=981942019&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 03.11.2025: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,42 mill. kr
- 03.11.2025: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,42 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [H. HOLTE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926675923-h-holte-holding-as) | Midt-Telemark | - | 0 kr | - |
| [BAREL AS](https://www.norscout.com/no/company/967072745-barel-as) | Sør-Varanger | 51 | 98 mill. kr | −15,1 % |
| [EKA PROFILERING AS](https://www.norscout.com/no/company/916128215-eka-profilering-as) | Hamar | 14 | 9,19 mill. kr | +20,6 % |
| [SG ARMATUREN AS](https://www.norscout.com/no/company/958560931-sg-armaturen-as) | Lillesand | 158 | 1,91 mrd. kr | +6,6 % |
| [NORTHERN.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/991224076-northern-no-as) | Oslo | 13 | 49,7 mill. kr | −4,2 % |
| [GLAMOX AS](https://www.norscout.com/no/company/912007782-glamox-as) | Molde | 484 | 2,3 mrd. kr | −0,6 % |
| [ROLLOVER AS](https://www.norscout.com/no/company/982791375-rollover-as) | Indre Østfold | 12 | 50,9 mill. kr | +6,7 % |
| [EKA PROFILERING AS](https://www.norscout.com/no/company/937186517-eka-profilering-as) | Hamar | 12 | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
