---
title: "WALLMANS SALONGER OSLO AS (981995120): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WALLMANS SALONGER OSLO AS i Oslo hadde 64,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 85 ansatte. Daglig leder er Stine Engen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/981995120-wallmans-salonger-oslo-as"
---

# WALLMANS SALONGER OSLO AS

Drift av restauranter · Oslo · Etablert 2000

- Org.nr: 981 995 120
- Telefon: 23 22 65 90
- E-post: booking@wallmans.com
- Nettsted: [wallmans.no](https://wallmans.no)
- Daglig leder: Stine Engen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 64,9 mill. kr (+13 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 31 961 kr (Margin 0,0 %)
- Ansatte: 85 (Ned fra 99 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 111
- oktober 2025: 114
- november 2025: 99
- desember 2025: 103
- januar 2026: 95
- februar 2026: 87
- mars 2026: 89
- april 2026: 88
- juni 2026: 82
- juli 2026: 79
- august 2026: 76
- september 2026: 85

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,0 % (svak). Opp fra −24,2 % i 2024
- Likviditet: 1,35 (tilfredsstillende). Ned fra 1,60 i 2024
- Soliditet: 15,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 22,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −4,3 % | −24,2 % | 3,0 % |
| Driftsmargin | 1,6 % | 8,3 % | −2,4 % | −11,3 % | 0,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −95,6 % | −7,1 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,32 | 1,46 | 1,60 | 1,35 |
| Soliditet | - | - | 32,1 % | 22,4 % | 15,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,1 | 3,5 | 5,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 33 988 | 63 459 | 67 303 | 57 458 | 64 900 |
| Driftsresultat | 539 | 5 259 | −1 582 | −6 473 | 32 |
| Årsresultat | 468 | 4 220 | −1 060 | −5 157 | −656 |
| Driftsmargin | 1,6 % | 8,3 % | −2,4 % | −11,3 % | 0,0 % |
| Sum gjeld | - | 23 084 | 16 912 | 20 016 | 28 550 |
| Sum driftskostnader | 33 449 | - | 68 885 | 63 931 | 64 868 |
| Finansresultat | 64 | - | 227 | −112 | −418 |
| Resultat før skatt | - | 5 368 | −1 355 | −6 585 | −386 |
| Anleggsmidler | - | 3 092 | 4 080 | 3 708 | 4 981 |
| Omløpsmidler | - | 21 412 | 20 822 | 22 098 | 28 703 |
| Sum eiendeler | - | 24 504 | 24 902 | 25 806 | 33 684 |
| Egenkapital | - | - | 7 990 | 5 789 | 5 134 |
| Kortsiktig gjeld | - | 16 234 | 14 264 | 13 780 | 21 223 |
| Langsiktig gjeld | - | 6 850 | 2 647 | 6 236 | - |

## Ledelse og styre

- Stine Engen: Daglig leder
- Martin Gustaf Du Hane: Styrets leder
- Keith Mikael Solfors: Styremedlem
- Per David Mårtensson: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Mølleparken 6, 0459 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 10.04.2000
- Aksjekapital: 2 350 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2000
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [ASPIA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/923792457-aspia-norge-as)
- Størrelse: Nr. 71 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Restaurant og show-drift.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000603648&sokeverdi=981995120&spraak=nb)
- 21.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000845682&sokeverdi=981995120&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 04.06.2021: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 2,97 mill. kr
- 28.05.2021: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 525 000 kr
- 18.12.2020: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 106 000 kr
- 08.12.2020: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 1,92 mill. kr
- 04.11.2020: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 44 000 kr
- 12.05.2020: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 2,02 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HÅNDSLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/919726733-handslag-as) | Oslo | 87 | 41 mill. kr | −9,2 % |
| [CHATEAU NEUF AS](https://www.norscout.com/no/company/979918070-chateau-neuf-as) | Oslo | 84 | 39,8 mill. kr | +35,6 % |
| [SUDØST RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/997097246-sudost-restaurant-as) | Oslo | 87 | 72,3 mill. kr | −3,6 % |
| [NODEE SKY AS](https://www.norscout.com/no/company/915709133-nodee-sky-as) | Oslo | 80 | 55,5 mill. kr | +35,6 % |
| [SUN RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/886664842-sun-restaurant-as) | Oslo | 93 | 58,2 mill. kr | +0,4 % |
| [NORPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/979919395-norport-as) | Oslo | 79 | 116 mill. kr | +3,2 % |
| [FINSTUA AS](https://www.norscout.com/no/company/912582515-finstua-as) | Oslo | 94 | 47,1 mill. kr | −13,1 % |
| [ANNE PÅ LANDET AS](https://www.norscout.com/no/company/913842723-anne-pa-landet-as) | Oslo | 79 | 43,7 mill. kr | +9,4 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
