---
title: "PUMA ENERGY NORWAY AS (982019907): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PUMA ENERGY NORWAY AS i Gulen hadde 4,15 mill. USD i driftsinntekter i 2025 og 16 ansatte. Daglig leder er Lars Narverud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982019907-puma-energy-norway-as"
---

# PUMA ENERGY NORWAY AS

Lagring · Gulen · Etablert 2000

- Org.nr: 982 019 907
- Nettsted: [nordterminals.eu](https://www.nordterminals.eu)
- Daglig leder: Lars Narverud (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,15 mill. USD (+13,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7 307 USD (Margin 0,2 %)
- Ansatte: 16

## Ansatte

- september 2025: 19
- juni 2026: 16

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,75 (svak). Opp fra 0,41 i 2024
- Soliditet: 3,8 % (svak). Ned fra 13,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −16,3 % | - |
| Driftsmargin | −1,1 % | −15,3 % | 0,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −118,8 % | −129,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,14 | 0,41 | 0,75 |
| Soliditet | 25,0 % | 13,1 % | 3,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 6,6 | 25,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 USD | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 016 | 3 659 | 4 151 |
| Driftsresultat | −32 | −561 | 7 |
| Årsresultat | 330 | −580 | −155 |
| Driftsmargin | −1,1 % | −15,3 % | 0,2 % |
| Sum gjeld | 2 338 | 1 311 | 1 077 |
| Sum driftskostnader | 3 048 | 4 220 | 4 144 |
| Finansresultat | 362 | −19 | −163 |
| Resultat før skatt | 330 | −580 | −155 |
| Anleggsmidler | 885 | 1 143 | 531 |
| Omløpsmidler | 2 230 | 366 | 588 |
| Sum eiendeler | 3 115 | 1 509 | 1 119 |
| Egenkapital | 778 | 198 | 43 |
| Kortsiktig gjeld | 1 948 | 885 | 783 |
| Langsiktig gjeld | 390 | 426 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Narverud: Daglig leder og styremedlem
- Heiti Hääl: Styrets leder
- Aarto Eipre: Styremedlem
- Armand Okker Van Aswegen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sløvågen 117, 5960 Dalsøyra
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 52.100 Lagring
- Etablert: 16.05.2000
- Tidligere navn: NORD TERMINALS SLØVÅG AS (2022 til 2024); ALEXELA SLØVÅG AS (2007 til 2022); VEST TANK AS (2004 til 2007); HASAN TANK AS (2000 til 2004)
- Aksjekapital: 304 010 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2000
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [REAL ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/993372277-real-okonomi-as)
- Formål: Eie og drive en oljeterminal for mottak, lagring, mellomlagring og behandling av oljer og petroleumsprodukter, herunder bunkersanlegg.

## Siste endringer

- 16.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000406370&sokeverdi=982019907&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000062392&sokeverdi=982019907&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000541515&sokeverdi=982019907&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WERGELAND GRUPPA AS](https://www.norscout.com/no/company/923265600-wergeland-gruppa-as) | Gulen | 17 | 49,8 mill. kr | +8,2 % |
| [WHITE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/889229942-white-invest-as) | Gulen | - | 0 kr | - |
| [WERGELAND BASE AS](https://www.norscout.com/no/company/981912047-wergeland-base-as) | Gulen | 95 | 427 mill. kr | +33,3 % |
| [WERGELAND-HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/823265522-wergeland-holding-as) | Gulen | - | - | - |
| [WERGELAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/923265511-wergeland-holding-as) | Gulen | - | - | - |
| [LIVE SEAFOOD CENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/918038035-live-seafood-center-as) | Nordkapp | 16 | 6,08 mill. kr | +80,7 % |
| [SVEUM FRYSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/936842968-sveum-fryseri-as) | Gjøvik | 15 | 34,3 mill. kr | +13 % |
| [NBS LOGISTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/927120089-nbs-logistics-as) | Vestby | 16 | 53 mill. kr | +51,5 % |

## Bedriftslister

- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.06.2026.
