---
title: "BILSKADESENTER TRØNDELAG AS (982102049): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BILSKADESENTER TRØNDELAG AS i Malvik hadde 27,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Inge Aasen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982102049-bilskadesenter-trondelag-as"
---

# BILSKADESENTER TRØNDELAG AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Malvik · Etablert 2000

- Org.nr: 982 102 049
- Daglig leder: Inge Aasen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,7 mill. kr (−12,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,38 mill. kr (Margin −5,0 %)
- Ansatte: 18 (Ned fra 20 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 20
- april 2026: 19
- mai 2026: 18
- juli 2026: 19
- oktober 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −10,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,0 % i 2024
- Likviditet: 0,42 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,58 i 2024
- Soliditet: 51,9 % (meget god). Ned fra 55,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,1 % | 5,1 % | 1,0 % | −10,5 % |
| Driftsmargin | 7,1 % | 2,1 % | 2,3 % | 0,4 % | −5,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 7,6 % | 8,5 % | 0,8 % | −20,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,89 | 0,87 | 0,81 | 0,58 | 0,42 |
| Soliditet | 41,2 % | 50,6 % | 50,0 % | 55,8 % | 51,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,0 | 1,0 | 0,8 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 27 532 | 28 278 | 31 449 | 31 807 | 27 742 |
| Driftsresultat | 1 962 | 603 | 722 | 117 | −1 380 |
| Årsresultat | 1 477 | 410 | 484 | 49 | −1 161 |
| Driftsmargin | 7,1 % | 2,1 % | 2,3 % | 0,4 % | −5,0 % |
| Sum gjeld | 9 658 | 6 983 | 7 657 | 6 092 | 6 057 |
| Sum driftskostnader | - | - | 30 727 | 31 690 | 29 121 |
| Finansresultat | - | - | −95 | −52 | −107 |
| Resultat før skatt | 1 894 | 526 | 627 | 65 | −1 486 |
| Anleggsmidler | 10 840 | 10 345 | 10 602 | 10 862 | 10 113 |
| Omløpsmidler | 5 574 | 3 805 | 4 705 | 2 929 | 2 481 |
| Sum eiendeler | 16 414 | 14 150 | 15 307 | 13 791 | 12 594 |
| Egenkapital | 6 756 | 7 167 | 7 650 | 7 699 | 6 538 |
| Kortsiktig gjeld | 6 229 | 4 370 | 5 827 | 5 046 | 5 846 |
| Langsiktig gjeld | 3 429 | 2 614 | 1 830 | 1 046 | - |

## Ledelse og styre

- Inge Aasen: Daglig leder
- Odd Solvang: Styrets leder
- Åsmund Kviseth: Styremedlem
- Geir Holum: Styremedlem
- Esben Haugli: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stavsjøvegen 25, 7550 Hommelvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 11.04.2000
- Tidligere navn: TRØNDELAG LAKKSENTER AS (2001 til 2016); TRONDHEIM LAKKSENTER AS (2000 til 2001)
- Aksjekapital: 4 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2002
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 412 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive lakkerings- og opprettingsverksted, samt annen virksomhet som står i forbindelse med dette, herunder delta i andre selskaper.

## Siste endringer

- 16.01.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 23.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000295524&sokeverdi=982102049&spraak=nb)
- 16.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000017974&sokeverdi=982102049&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MVT MALVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/931493191-mvt-malvik-as) | Malvik | 21 | 34,3 mill. kr | +16,4 % |
| [HASTADKLEV VERKSTED HOMMELVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/921865422-hastadklev-verksted-hommelvik-as) | Malvik | 11 | 9,53 mill. kr | +18,8 % |
| [FERDA CARAVAN SERVICE TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/936722830-ferda-caravan-service-trondheim-as) | Malvik | 6 | 232 950 kr | - |
| [MVT GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/931493035-mvt-gruppen-as) | Malvik | - | 4,35 mill. kr | +261,3 % |
| [SVEBERG STORBILVASK AS](https://www.norscout.com/no/company/926204300-sveberg-storbilvask-as) | Malvik | - | 4 mill. kr | +26,9 % |
| [AUTOVASK AS](https://www.norscout.com/no/company/932878798-autovask-as) | Malvik | - | 3,1 mill. kr | +80,4 % |
| [VEI OG MONTERINGSTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/926494937-vei-og-monteringstjenester-as) | Malvik | - | 549 808 kr | - |
| [PROFAUTO DETAILING AS](https://www.norscout.com/no/company/936108105-profauto-detailing-as) | Malvik | - | 96 800 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
