---
title: "SETERMOEN MOTTAK AS (982144744): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SETERMOEN MOTTAK AS i Bardu hadde 26,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 36 ansatte. Daglig leder er Sami Hajzeri. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982144744-setermoen-mottak-as"
---

# SETERMOEN MOTTAK AS

Asylmottakstjenester · Bardu · Etablert 2000

- Org.nr: 982 144 744
- Telefon: 77 18 66 40
- E-post: mott-a@online.no
- Daglig leder: Sami Hajzeri (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26,8 mill. kr (+0,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 626 000 kr (Margin 2,3 %)
- Ansatte: 36 (Ned fra 40 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 40
- oktober 2025: 41
- november 2025: 39
- desember 2025: 40
- januar 2026: 42
- februar 2026: 41
- mars 2026: 43
- mai 2026: 45
- juli 2026: 46
- august 2026: 40
- september 2026: 39
- oktober 2026: 36

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,4 % (tilfredsstillende). Opp fra 7,4 % i 2024
- Likviditet: 2,94 (meget god). Ned fra 3,35 i 2024
- Soliditet: 67,7 % (meget god). Ned fra 71,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 58,7 % | 46,7 % | 7,4 % | 8,4 % |
| Driftsmargin | 6,7 % | 19,2 % | 15,2 % | 2,2 % | 2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 460,2 % | 252,2 % | 11,3 % | 12,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 0,88 | 2,32 | 3,35 | 2,94 |
| Soliditet | 49,8 % | 0,3 % | 59,2 % | 71,7 % | 67,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 286,1 | 0,7 | 0,4 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 730 | 57 825 | 61 945 | 26 664 | 26 777 |
| Driftsresultat | 1 527 | 11 084 | 9 397 | 573 | 626 |
| Årsresultat | 1 203 | 8 760 | 7 545 | 687 | 661 |
| Driftsmargin | 6,7 % | 19,2 % | 15,2 % | 2,2 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 4 815 | 28 608 | 5 230 | 3 141 | 2 923 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 26 090 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 308 | - |
| Resultat før skatt | 1 543 | 11 233 | 9 679 | 882 | 847 |
| Anleggsmidler | 3 603 | 3 754 | 792 | 661 | 508 |
| Omløpsmidler | 5 993 | 24 954 | 12 013 | 10 447 | 8 544 |
| Sum eiendeler | 9 596 | 28 708 | 12 805 | 11 108 | 9 052 |
| Egenkapital | 4 782 | 100 | 7 575 | 7 968 | 6 129 |
| Kortsiktig gjeld | 4 815 | 28 437 | 5 167 | 3 122 | 2 911 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 171 | 64 | 19 | 12 |

## Ledelse og styre

- Sami Hajzeri: Daglig leder og styremedlem
- Tor Einar Svendsen: Styrets leder
- Gitte Hoff: Styremedlem
- Wenche Tråsdahl: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nerjordet 9, 9360 Bardu
- Postadresse: Postboks 100, 9365 Bardu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 87.992 Asylmottakstjenester
- Etablert: 01.03.2000
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [HÅLOGALAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/934147014-halogaland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO EVENSKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/950533676-admento-evenskjer-as)
- Størrelse: Nr. 9 av 20 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Statlig asylmottak for flyktninger, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under dette, også eie av andre selskaper.

## Siste endringer

- 24.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000664644&sokeverdi=982144744&spraak=nb)
- 24.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000137009&sokeverdi=982144744&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000609705&sokeverdi=982144744&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOTTAK NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/932088002-mottak-nord-as) | Bardu | 14 | 19 mill. kr | +7,3 % |
| [MOTTAK NORD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/831840722-mottak-nord-holding-as) | Bardu | - | 0 kr | - |
| [MOTTAK NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/917102856-mottak-norge-as) | Bardu | - | 0 kr | - |
| [MOTTAKSDRIFT NOR AS](https://www.norscout.com/no/company/916128266-mottaksdrift-nor-as) | Saltdal | 43 | 48,1 mill. kr | −41,4 % |
| [SANA MOTTAKSDRIFT 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/931871749-sana-mottaksdrift-2-as) | Kristiansand | 25 | 41 mill. kr | −10,8 % |
| [MD SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/997073118-md-solutions-as) | Oslo | 57 | 57,6 mill. kr | +39,7 % |
| [KOMPELLA MOTTAKSDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/934990323-kompella-mottaksdrift-as) | Kvæfjord | 18 | - | - |
| [AMDO AS](https://www.norscout.com/no/company/828984802-amdo-as) | Tynset | 67 | 16,1 mill. kr | −59,3 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
