---
title: "YES TRENINGSSENTER AS (982146836): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "YES TRENINGSSENTER AS i Haugesund hadde 17,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 35 ansatte. Daglig leder er Sølvi Margrete Vedå. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982146836-yes-treningssenter-as"
---

# YES TRENINGSSENTER AS

Treningssentervirksomhet · Haugesund · Etablert 2000

- Org.nr: 982 146 836
- Nettsted: [yes-treningssenter.no](https://yes-treningssenter.no)
- Daglig leder: Sølvi Margrete Vedå (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,7 mill. kr (+21,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,74 mill. kr (Margin 38,2 %)
- Ansatte: 35 (Ned fra 36 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 36
- desember 2025: 35
- februar 2026: 34
- april 2026: 36
- september 2026: 35

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 94,9 % (meget god). Ned fra 100,1 % i 2024
- Likviditet: 1,94 (god). Opp fra 1,74 i 2024
- Soliditet: 65,3 % (meget god). Opp fra 63,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,8 % | 44,2 % | 100,1 % | 94,9 % |
| Driftsmargin | 3,6 % | 7,2 % | 14,8 % | 37,3 % | 38,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 69,7 % | 155,7 % | 146,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,23 | 1,74 | 1,94 |
| Soliditet | 71,8 % | 58,8 % | 64,9 % | 63,4 % | 65,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,7 | 0,5 | 0,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 918 | 7 327 | 11 189 | 14 515 | 17 653 |
| Driftsresultat | 215 | 530 | 1 655 | 5 410 | 6 741 |
| Årsresultat | 195 | 452 | 1 296 | 4 269 | 5 355 |
| Driftsmargin | 3,6 % | 7,2 % | 14,8 % | 37,3 % | 38,2 % |
| Sum gjeld | 503 | 1 214 | 1 642 | 2 308 | 2 844 |
| Sum driftskostnader | 5 703 | 6 797 | 9 534 | 9 105 | 10 912 |
| Finansresultat | −20 | −45 | 7 | 66 | 125 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 662 | 5 475 | 6 866 |
| Anleggsmidler | 400 | 866 | 2 772 | 2 470 | 2 934 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 901 | 3 839 | 5 266 |
| Sum eiendeler | 1 786 | 2 949 | 4 674 | 6 309 | 8 200 |
| Egenkapital | 1 283 | 1 735 | 3 032 | 4 001 | 5 356 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 551 | 2 205 | 2 721 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 91 | 102 | - |

## Ledelse og styre

- Sølvi Margrete Vedå: Daglig leder og styremedlem
- Egil Vedå: Styrets leder
- Malin Vedå-Mjånes: Varamedlem
- Silje Vedå: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Longhammarvegen 7, 5536 Haugesund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 06.06.2000
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Revisor: [ALMA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/924973544-alma-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [TYSVÆR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/923098097-tysvaer-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 44 av 851 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive treningssenter og alt hva som dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 05.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000097740&sokeverdi=982146836&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BOOST TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/933040208-boost-trening-as) | Haugesund | 47 | 19,8 mill. kr | +8,3 % |
| [SENTRUM TRENING HAUGESUND AS](https://www.norscout.com/no/company/997265955-sentrum-trening-haugesund-as) | Haugesund | 17 | 9,06 mill. kr | +11,2 % |
| [CROSSFIT VERFTET AS](https://www.norscout.com/no/company/928628914-crossfit-verftet-as) | Haugesund | 16 | 6,99 mill. kr | +18 % |
| [PULS OASEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998463548-puls-oasen-as) | Haugesund | 7 | 4,03 mill. kr | +11,3 % |
| [KLINIKK SELSAAS TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/920472435-klinikk-selsaas-trening-as) | Haugesund | - | 2,01 mill. kr | +11,2 % |
| [DR MULLIGAN AS](https://www.norscout.com/no/company/918120408-dr-mulligan-as) | Haugesund | - | 332 413 kr | - |
| [PRYDENSAL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928236838-prydensal-holding-as) | Haugesund | - | 0 kr | - |
| [HRLILO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/932351749-hrlilo-holding-as) | Haugesund | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
