---
title: "SVEIO GOLFPARK AS (982166063): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SVEIO GOLFPARK AS i Sveio hadde 17,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er James Gavin Hinds. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982166063-sveio-golfpark-as"
---

# SVEIO GOLFPARK AS

Drift av idrettsanlegg · Sveio · Etablert 2000

- Org.nr: 982 166 063
- Telefon: 53 74 20 20
- E-post: post@sveiogolfpark.no
- Nettsted: [sveiogolfpark.no](https://www.sveiogolfpark.no)
- Daglig leder: James Gavin Hinds

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,7 mill. kr (+23 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,88 mill. kr (Margin 16,2 %)
- Ansatte: 18 (Opp fra 17 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 19
- oktober 2025: 17
- desember 2025: 12
- januar 2026: 10
- april 2026: 13
- mai 2026: 14
- juni 2026: 16
- juli 2026: 19
- september 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,5 % (meget god). Opp fra 11,9 % i 2024
- Likviditet: 3,27 (meget god). Opp fra 3,01 i 2024
- Soliditet: 74,9 % (meget god). Opp fra 72,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,3 % | 13,0 % | 11,9 % | 19,5 % |
| Driftsmargin | 16,4 % | 8,3 % | 13,7 % | 10,7 % | 16,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 17,8 % | 15,7 % | 25,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,97 | 3,01 | 3,27 |
| Soliditet | 65,6 % | 66,9 % | 69,6 % | 72,6 % | 74,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 715 | 9 872 | 11 512 | 14 422 | 17 736 |
| Driftsresultat | 1 589 | 821 | 1 573 | 1 542 | 2 877 |
| Årsresultat | 1 220 | 603 | 1 187 | 1 181 | 2 295 |
| Driftsmargin | 16,4 % | 8,3 % | 13,7 % | 10,7 % | 16,2 % |
| Sum gjeld | 3 868 | 3 948 | 4 005 | 3 908 | 4 232 |
| Sum driftskostnader | 8 126 | 9 050 | 9 939 | 12 880 | 14 859 |
| Finansresultat | −22 | −44 | −43 | −12 | 79 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 531 | 1 530 | 2 956 |
| Anleggsmidler | 8 076 | 7 606 | 7 987 | 8 312 | 8 199 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 198 | 5 958 | 8 689 |
| Sum eiendeler | 11 259 | 11 942 | 13 185 | 14 270 | 16 888 |
| Egenkapital | 7 391 | 7 994 | 9 180 | 10 362 | 12 656 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 749 | 1 983 | 2 659 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 256 | 1 925 | 1 572 |

## Ledelse og styre

- James Gavin Hinds: Daglig leder
- Per Bjørn Habbestad: Styrets leder
- Thomas Johan Brekke: Styremedlem
- Jorunn Skåden: Styremedlem
- Linn Therese Erve: Styremedlem
- Øystein Bjelland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Leitevegen 41B, 5550 Sveio
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 05.04.2000
- Tidligere navn: HAUGALAND GOLFBANE SVEIO AS (2001 til 2009); SVEIO GOLFBANE AS (2000 til 2001)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 65 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av Sveio golfbane samt alt som derved står i forbindelse, herunder utvikling av Sveio Golfpark, eiendomsutvikling i området, samt deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 08.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000356955&sokeverdi=982166063&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000229160&sokeverdi=982166063&spraak=nb)
- 15.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000016184&sokeverdi=982166063&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VASSBAKKEN 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/815686292-vassbakken-2-as) | Sveio | - | 0 kr | - |
| [ATLUNGSTAD GOLF AS](https://www.norscout.com/no/company/885953972-atlungstad-golf-as) | Stange | 18 | 29 mill. kr | +13,6 % |
| [RØLDAL SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/964814600-roldal-skisenter-as) | Ullensvang | 18 | 14 mill. kr | - |
| [MOMENTS CLIMBING NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/923340629-moments-climbing-norway-as) | Lørenskog | 19 | 1,4 mill. kr | - |
| [SOON GOLFBANE AS](https://www.norscout.com/no/company/989364812-soon-golfbane-as) | Vestby | 18 | 9,65 mill. kr | +32,2 % |
| [LEMONSJØEN ALPINSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/925903094-lemonsjoen-alpinsenter-as) | Vågå | 19 | 1,7 mill. kr | −56,7 % |
| [FØRDE KLATRESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/925676454-forde-klatresenter-as) | Sunnfjord | 18 | 4,97 mill. kr | −0,6 % |
| [HVALER GOLFBANE AS](https://www.norscout.com/no/company/981555236-hvaler-golfbane-as) | Fredrikstad | 19 | 6,11 mill. kr | +19,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
