---
title: "STEERTEC RAUFOSS AS (982250773): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEERTEC RAUFOSS AS i Vestre Toten hadde 241 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 81 ansatte. Daglig leder er Arne-Martin Humborstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982250773-steertec-raufoss-as"
---

# STEERTEC RAUFOSS AS

Produksjon av andre deler og annet utstyr til motorvogner · Vestre Toten · Etablert 2000

- Org.nr: 982 250 773
- Telefon: 40 00 64 45
- E-post: info@steertec.raufoss.com
- Daglig leder: Arne-Martin Humborstad (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 241 mill. kr (+3,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,2 mill. kr (Margin 4,2 %)
- Ansatte: 81 (Ned fra 86 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 71
- oktober 2025: 73
- november 2025: 75
- desember 2025: 86
- januar 2026: 88
- februar 2026: 87
- mars 2026: 85
- mai 2026: 80
- juli 2026: 83
- august 2026: 82
- oktober 2026: 81

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,69 (svak). Ned fra 0,76 i 2024
- Soliditet: 28,0 % (god). Opp fra 7,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −28,6 % | 5,0 % | −10,2 % | - |
| Driftsmargin | −4,8 % | −19,7 % | 2,2 % | −6,9 % | 4,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −659,1 % | - | - | 68,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 0,80 | 0,86 | 0,76 | 0,69 |
| Soliditet | 18,3 % | −11,5 % | - | 7,4 % | 28,0 % |
| Gjeldsgrad | 4,5 | - | - | 12,5 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 245 999 | 245 032 | 314 841 | 233 766 | 240 943 |
| Driftsresultat | −11 820 | −48 190 | 7 073 | −16 236 | 10 206 |
| Årsresultat | −10 732 | −51 089 | −10 184 | −18 284 | 10 227 |
| Driftsmargin | −4,8 % | −19,7 % | 2,2 % | −6,9 % | 4,2 % |
| Sum gjeld | 147 487 | 170 372 | 194 857 | 123 079 | 51 732 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 250 002 | 230 737 |
| Finansresultat | - | - | - | −2 048 | 21 |
| Resultat før skatt | −13 760 | −51 089 | −9 682 | −18 284 | 10 227 |
| Anleggsmidler | 63 801 | 56 082 | 49 689 | 42 413 | 38 685 |
| Omløpsmidler | 116 777 | 96 701 | 117 395 | 90 548 | 33 155 |
| Sum eiendeler | 180 578 | 152 783 | 167 084 | 132 961 | 71 840 |
| Egenkapital | 33 091 | −17 589 | - | 9 882 | 20 108 |
| Kortsiktig gjeld | 99 540 | 121 541 | 136 633 | 118 822 | 48 394 |
| Langsiktig gjeld | 47 947 | 48 831 | 58 224 | 4 258 | - |

## Ledelse og styre

- Arne-Martin Humborstad: Daglig leder og styremedlem
- Alexander Guntzel: Styrets leder
- Philipp Michael Hörmann: Styremedlem
- Trond Arild Tokerud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kildalsvingen 8, 2830 Raufoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 29.320 Produksjon av andre deler og annet utstyr til motorvogner
- Etablert: 20.06.2000
- Aksjekapital: 2 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [REVISJONSFIRMAET FLATTUM & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/894934352-revisjonsfirmaet-flattum-co-as)
- Regnskapsfører: [TALLENT AS](https://www.norscout.com/no/company/987612479-tallent-as)
- Størrelse: Nr. 7 av 43 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, produksjon og salg av komponenter til kjøretøyproduserende industri og alt som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 25.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000632616&sokeverdi=982250773&spraak=nb)
- 25.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000143007&sokeverdi=982250773&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000565133&sokeverdi=982250773&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,9 mill. kr
- 04.09.2020: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 9,03 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PLASMAN AS](https://www.norscout.com/no/company/958783108-plasman-as) | Vestre Toten | 116 | 282 mill. kr | −3,5 % |
| [EOVIDAR AS](https://www.norscout.com/no/company/933477282-eovidar-as) | Vestre Toten | - | 1,15 mill. kr | - |
| [RAUFOSS TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/971234288-raufoss-technology-as) | Vestre Toten | 164 | 850 mill. kr | −6,8 % |
| [LOYDS INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/913997174-loyds-industri-as) | Sarpsborg | 92 | 274 mill. kr | +43 % |
| [LAFINTO AS](https://www.norscout.com/no/company/984531257-lafinto-as) | Fredrikstad | 64 | 161 mill. kr | −10,4 % |
| [HTS BESAFE AS](https://www.norscout.com/no/company/977194105-hts-besafe-as) | Krødsherad | 56 | 529 mill. kr | +9,1 % |
| [DEFA AS](https://www.norscout.com/no/company/945692758-defa-as) | Nesbyen | 153 | 448 mill. kr | +10,6 % |
| [BLOWTECH GT AS](https://www.norscout.com/no/company/994841270-blowtech-gt-as) | Aurskog-Høland | 45 | 198 mill. kr | +20,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
