---
title: "SALTEN AQUA AS (982268443): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SALTEN AQUA AS i Fauske hadde 123 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Jarle Solemdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982268443-salten-aqua-as"
---

# SALTEN AQUA AS

Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr · Fauske · Etablert 2000

Morselskap for 5 selskaper

- Org.nr: 982 268 443
- Nettsted: [saltenaqua.no](https://www.saltenaqua.no)
- Daglig leder: Jarle Solemdal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 123 mill. kr (+22,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 728 214 kr (Margin 0,6 %)
- Ansatte: 6
- Konsernets driftsinntekter 2025: 6,67 mrd. kr (+27,3 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 10
- oktober 2025: 6

### Per sted

- Bodø: 6 ansatte
- Fauske: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,3 % (meget god). Opp fra 1,3 % i 2024
- Likviditet: 0,45 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 5,72 i 2024
- Soliditet: 91,3 % (meget god). Opp fra 79,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,4 % | 4,3 % | 1,3 % | 17,3 % |
| Driftsmargin | 10,5 % | 9,7 % | 20,4 % | 0,4 % | 0,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,3 % | 4,3 % | 1,0 % | 14,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,09 | 0,74 | 1,46 | 5,72 | 0,45 |
| Soliditet | 80,9 % | 92,9 % | 90,7 % | 79,1 % | 91,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 25 005 | 29 640 | 25 262 | 100 241 | 122 881 |
| Driftsresultat | 2 634 | 2 866 | 5 159 | 418 | 728 |
| Årsresultat | 10 486 | 1 597 | 7 563 | 2 068 | 30 917 |
| Driftsmargin | 10,5 % | 9,7 % | 20,4 % | 0,4 % | 0,6 % |
| Sum gjeld | 35 813 | 15 497 | 21 524 | 54 854 | 22 736 |
| Sum driftskostnader | - | - | 20 103 | 99 823 | 122 152 |
| Finansresultat | - | - | 3 647 | 1 760 | 30 560 |
| Resultat før skatt | 11 334 | 2 364 | 8 806 | 2 178 | 31 288 |
| Anleggsmidler | 176 118 | 213 532 | 225 831 | 210 294 | 253 840 |
| Omløpsmidler | 11 446 | 4 510 | 5 801 | 51 736 | 6 989 |
| Sum eiendeler | 187 563 | 218 042 | 231 633 | 262 030 | 260 829 |
| Egenkapital | 151 751 | 202 545 | 210 109 | 207 176 | 238 093 |
| Kortsiktig gjeld | 5 464 | 6 064 | 3 969 | 9 047 | 15 628 |
| Langsiktig gjeld | 30 349 | 9 433 | 17 555 | 45 807 | 7 108 |

## Konsernregnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 920,4 | 5 237,5 | 6 669,2 |
| Driftsresultat | 95,1 | 94,9 | −24,7 |
| Årsresultat | 59,4 | 54,4 | 33,3 |
| Driftsmargin | 2,4 % | 1,8 % | −0,4 % |
| Sum gjeld | 929,0 | 1 264,6 | 1 100,3 |
| Sum driftskostnader | 3 825,3 | 5 142,5 | 6 693,9 |
| Finansresultat | −18,7 | −24,5 | 47,3 |
| Resultat før skatt | 76,4 | 70,4 | 22,6 |
| Anleggsmidler | 622,3 | 612,9 | 595,1 |
| Omløpsmidler | 766,2 | 1 139,8 | 981,2 |
| Sum eiendeler | 1 388,4 | 1 752,7 | 1 576,3 |
| Egenkapital | 459,5 | 488,1 | 476,1 |
| Kortsiktig gjeld | 588,6 | 929,6 | 783,7 |
| Langsiktig gjeld | 340,4 | 335,0 | 316,5 |

## Konsern

6 selskaper.

- SALTEN AQUA AS (Denne bedriften)
  - [POLAR QUALITY AS](https://www.norscout.com/no/company/984612729-polar-quality-as) (65 % · 13 ansatte)
    - [SALTEN SALMON AS](https://www.norscout.com/no/company/920184138-salten-salmon-as) (51 % · 111 ansatte)
  - [SALTEN N950 AS](https://www.norscout.com/no/company/882201252-salten-n950-as) (84 % · 86 ansatte)
    - [SØRARNØY BOLIG AS](https://www.norscout.com/no/company/927504952-sorarnoy-bolig-as)
  - [SALTEN STAMFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/992130636-salten-stamfisk-as) (51 % · 10 ansatte)

## Ledelse og styre

- Jarle Solemdal: Daglig leder
- Roger Øksheim: Styrets leder
- Morten Lorentsen: Styremedlem
- Hans Ørjan Wenberg: Varamedlem
- Johan Edvard Andreassen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Straumøyrveien 28, 8211 Fauske
- Postadresse: Sjøgata 21, 8006 Bodø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.203 Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr
- Etablert: 03.07.2000
- Tidligere navn: SALTEN AQUA INVEST AS (2000 til 2008)
- Aksjekapital: 17 313 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2003
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ECIT INTUNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/981085892-ecit-intunor-as)
- Størrelse: Nr. 65 av 214 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av administrative tjenester og fellesprosjekter hovedsakelig til eier- og datterselskaper. Selskapet har også som formål å investere i lakseooppdrett, virksomhet relatert til oppdrettsnæringen og kunne delta i andre foreta.

## Siste endringer

- 15.09.2026: Næringskode endret
- 10.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000642031&sokeverdi=982268443&spraak=nb)
- 10.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000165952&sokeverdi=982268443&spraak=nb)
- 10.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000165950&sokeverdi=982268443&spraak=nb)
- 10.04.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000165951&sokeverdi=982268443&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000688690&sokeverdi=982268443&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SALTENFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/832081582-saltenfisk-as) | Fauske | 6 | 4,17 mill. kr | +30 % |
| [OCEAN SNACKS AS](https://www.norscout.com/no/company/821075262-ocean-snacks-as) | Fauske | - | 0 kr | - |
| [HOLY DONUTS AS](https://www.norscout.com/no/company/934060342-holy-donuts-as) | Fauske | - | 286 000 kr | - |
| [SALMONPOINT AS](https://www.norscout.com/no/company/925060593-salmonpoint-as) | Bjørnafjorden | 6 | 255 mill. kr | +20 % |
| [JOHAN KVALSVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/979916868-johan-kvalsvik-as) | Hammerfest | 6 | 20,4 mill. kr | +5,2 % |
| [TOR FAGERTUN AS](https://www.norscout.com/no/company/989304135-tor-fagertun-as) | Værøy | 7 | 2,31 mill. kr | −20,7 % |
| [PERMANOR AS](https://www.norscout.com/no/company/980391094-permanor-as) | Haugesund | 6 | 18,4 mill. kr | −50,3 % |
| [SEABIT AS](https://www.norscout.com/no/company/915442293-seabit-as) | Tromsø | 7 | 2,95 mill. kr | +1,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.10.2026.
