---
title: "R-NR AS (982316588): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "R-NR AS i Nes hadde 640 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 289 ansatte. Daglig leder er Anders Ivar Nereng. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982316588-r-nr-as"
---

# R-NR AS

Regnskapsføring og bokføring · Nes · Etablert 2000

- Org.nr: 982 316 588
- Telefon: 23 11 42 00
- E-post: firmapost@rsmnorge.no
- Nettsted: [rsmnorge.no](https://www.rsmnorge.no)
- Daglig leder: Anders Ivar Nereng

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 640 mill. kr (+8,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 74,5 mill. kr (Margin 11,6 %)
- Ansatte: 289
- Konsernets driftsinntekter 2025: 698 mill. kr (+6,9 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 302
- desember 2025: 301
- januar 2026: 294
- februar 2026: 298
- mars 2026: 296
- april 2026: 294
- mai 2026: 291
- juni 2026: 289

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 39,7 % (meget god). Opp fra 38,3 % i 2024
- Likviditet: 1,22 (tilfredsstillende). Opp fra 1,17 i 2024
- Soliditet: 15,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 13,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 58,1 % | 49,2 % | 38,3 % | 39,7 % |
| Driftsmargin | 22,4 % | 21,6 % | 16,7 % | 11,7 % | 11,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 269,2 % | 268,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,73 | 1,65 | 1,27 | 1,17 | 1,22 |
| Soliditet | - | - | 14,6 % | 13,1 % | 15,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 5,8 | 6,6 | 5,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 379 389 | 465 475 | 526 269 | 588 776 | 639 692 |
| Driftsresultat | 85 059 | 100 716 | 88 113 | 68 743 | 74 472 |
| Årsresultat | 84 950 | 100 558 | 87 994 | 68 710 | 73 349 |
| Driftsmargin | 22,4 % | 21,6 % | 16,7 % | 11,7 % | 11,6 % |
| Sum gjeld | 139 504 | 153 895 | 156 323 | 161 685 | 163 479 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 520 033 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 148 | - |
| Resultat før skatt | 85 135 | 100 782 | 88 209 | 68 892 | 73 526 |
| Anleggsmidler | 57 311 | 49 939 | 46 083 | 45 249 | 38 387 |
| Omløpsmidler | 112 054 | 130 352 | 137 065 | 140 790 | 155 537 |
| Sum eiendeler | 169 364 | 180 291 | 183 149 | 186 038 | 193 924 |
| Egenkapital | - | - | 26 826 | 24 353 | 30 445 |
| Kortsiktig gjeld | 64 889 | 79 010 | 108 267 | 119 928 | 127 546 |
| Langsiktig gjeld | 74 615 | 74 885 | 48 056 | 41 758 | 35 933 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 570 549 | 653 228 | 698 125 |
| Driftsresultat | 104 387 | 82 945 | 82 074 |
| Årsresultat | 103 434 | 81 817 | 80 673 |
| Driftsmargin | 18,3 % | 12,7 % | 11,8 % |
| Sum gjeld | 168 493 | 174 969 | 170 715 |
| Sum driftskostnader | 466 161 | 570 283 | 616 051 |
| Finansresultat | −538 | −643 | −1 088 |
| Resultat før skatt | 103 850 | 82 302 | 80 986 |
| Anleggsmidler | 45 816 | 44 999 | 38 190 |
| Omløpsmidler | 153 372 | 157 886 | 167 521 |
| Sum eiendeler | 199 189 | 202 884 | 205 711 |
| Egenkapital | 30 695 | 27 915 | 34 996 |
| Kortsiktig gjeld | 113 453 | 127 164 | 132 137 |
| Langsiktig gjeld | 55 040 | 47 806 | 38 578 |

## Ledelse og styre

- Anders Ivar Nereng: Daglig leder
- Per-Henning Lie: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Salemsvegen 1B, 2150 Årnes
- Postadresse: Postboks 1312 Vika, 0112 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 69.202 Regnskapsføring og bokføring
- Etablert: 31.05.2000
- Tidligere navn: RSM NORGE AS (2015 til 2026); RSM HASNER KJELSTRUP & WIGGEN AS (2012 til 2015); RSM HASNER AS (2002 til 2012); HASNER STATSAUTORISERTE REVISORER AS (2000 til 2002)
- Aksjekapital: 211 200 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2001
- Revisor: [PKF REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/837084962-pkf-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 4 av 2 372 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er håndtering av forhold og forpliktelser knyttet til Selskapets tidligere drevne virksomhet, samt oppbevaring og forvaltning av data og dokumentasjon tilknyttet slike saker, og alt som står i rimelig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 15.09.2026: Næringskode endret
- 07.09.2026: Revisor endret
- 20.07.2026: Regnskapsfører endret
- 20.07.2026: Styret endret
- 20.07.2026: Ny forretningsadresse
- 20.07.2026: Navn endret
- 20.07.2026: Formål endret
- 14.07.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 21.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000810948&sokeverdi=982316588&spraak=nb)
- 07.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000734219&sokeverdi=982316588&spraak=nb)
- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000659460&sokeverdi=982316588&spraak=nb)
- 20.07.2026: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000565143&sokeverdi=982316588&spraak=nb)
- 20.07.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000565142&sokeverdi=982316588&spraak=nb)
- 20.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000565140&sokeverdi=982316588&spraak=nb)
- 20.07.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000565141&sokeverdi=982316588&spraak=nb)
- 20.07.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000565139&sokeverdi=982316588&spraak=nb)
- 29.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000719938&sokeverdi=982316588&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000649991&sokeverdi=982316588&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000616278&sokeverdi=982316588&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SAGA REGNSKAP ÅRNES AS](https://www.norscout.com/no/company/984545045-saga-regnskap-arnes-as) | Nes | 15 | 16 mill. kr | +4,8 % |
| [Fenstad Regnskapskontor A/S](https://www.norscout.com/no/company/929983122-fenstad-regnskapskontor-a-s) | Nes | 11 | 14,9 mill. kr | +9,2 % |
| [ROMERIKE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/922374678-romerike-regnskap-as) | Nes | 5 | 4,34 mill. kr | +53,6 % |
| [KLAR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/929662105-klar-regnskap-as) | Nes | - | 3,19 mill. kr | +31,5 % |
| [NES ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/926425854-nes-okonomi-as) | Nes | - | 2,66 mill. kr | +43,4 % |
| [EISGUL AS](https://www.norscout.com/no/company/990033293-eisgul-as) | Nes | - | 888 968 kr | - |
| [ENGERSBORG AS](https://www.norscout.com/no/company/926899988-engersborg-as) | Nes | - | 818 824 kr | - |
| [BEDRIFTS-ASSISTANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/948578336-bedrifts-assistanse-as) | Nes | - | 653 957 kr | - |

## Bedriftslister

- [Regnskapsbyråer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/oslo)
- [Regnskapsbyråer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/bergen)
- [Regnskapsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/baerum)
- [Regnskapsbyråer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/trondheim)
- [Regnskapsbyråer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/drammen)
- [Regnskapsbyråer i Asker](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.09.2026.
