---
title: "NETLAND & SØNNER AS (982440793): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NETLAND & SØNNER AS i Kvinesdal hadde 29,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Per Arne Netland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982440793-netland-sonner-as"
---

# NETLAND & SØNNER AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Kvinesdal · Etablert 2000

- Org.nr: 982 440 793
- Telefon: 38 35 02 72
- Daglig leder: Per Arne Netland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 29,6 mill. kr (+5,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,34 mill. kr (Margin 11,3 %)
- Ansatte: 18

## Ansatte

- desember 2025: 16
- januar 2026: 14
- april 2026: 16
- juli 2026: 17
- august 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 31,8 % (meget god). Ned fra 32,6 % i 2024
- Likviditet: 2,70 (meget god). Opp fra 2,43 i 2024
- Soliditet: 62,9 % (meget god). Opp fra 60,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,7 % | 20,8 % | 32,6 % | 31,8 % |
| Driftsmargin | 9,0 % | 7,7 % | 7,5 % | 10,7 % | 11,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 56,1 % | 51,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,10 | 1,76 | 2,23 | 2,43 | 2,70 |
| Soliditet | - | - | 56,0 % | 60,2 % | 62,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,8 | 0,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 594 | 24 016 | 25 433 | 28 008 | 29 631 |
| Driftsresultat | 2 224 | 1 856 | 1 904 | 2 996 | 3 344 |
| Årsresultat | 1 739 | 1 448 | 1 542 | 2 491 | 2 762 |
| Driftsmargin | 9,0 % | 7,7 % | 7,5 % | 10,7 % | 11,3 % |
| Sum gjeld | 3 066 | 5 430 | 4 085 | 4 103 | 4 461 |
| Sum driftskostnader | - | - | 23 529 | 25 011 | 26 287 |
| Finansresultat | - | - | 77 | 200 | 203 |
| Resultat før skatt | 2 231 | 1 859 | 1 981 | 3 196 | 3 547 |
| Anleggsmidler | 240 | 311 | 211 | 351 | 270 |
| Omløpsmidler | 6 339 | 9 481 | 9 079 | 9 947 | 11 747 |
| Sum eiendeler | 6 579 | 9 792 | 9 289 | 10 298 | 12 017 |
| Egenkapital | - | - | 5 204 | 6 195 | 7 557 |
| Kortsiktig gjeld | 3 013 | 5 394 | 4 075 | 4 096 | 4 353 |
| Langsiktig gjeld | 53 | 37 | 10 | 6 | 108 |

## Ledelse og styre

- Per Arne Netland: Daglig leder og styrets leder
- Kjell Ivar Netland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industrivegen 26, 4484 Øyestranda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 31.08.2000
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2000
- Revisor: [KRAFT RÅDGIVNING OG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/920261353-kraft-radgivning-og-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 81 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selge tjenester tilknyttet renovasjonsvirksomhet samt alt hva som i denne sammenheng naturlig medfølger, samt deltagelse i andre selskap.

## Siste endringer

- 28.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 29.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000823846&sokeverdi=982440793&spraak=nb)
- 28.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000820562&sokeverdi=982440793&spraak=nb)
- 05.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000097742&sokeverdi=982440793&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ETNE CONTAINERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/958260563-etne-containerservice-as) | Etne | 18 | 41,3 mill. kr | +7,2 % |
| [WESTCO AS](https://www.norscout.com/no/company/921638248-westco-as) | Stavanger | 18 | 15,6 mill. kr | +17,4 % |
| [RETT MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/832613282-rett-miljo-as) | Oslo | 18 | 58,5 mill. kr | +41,9 % |
| [NK TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/925751014-nk-transport-as) | Gjerstad | 17 | 50,4 mill. kr | +1,0 % |
| [RIR TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/919546018-rir-transport-as) | Molde | 19 | 28,1 mill. kr | +2,9 % |
| [RENOVASJONSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/929643658-renovasjonsservice-as) | Time | 17 | 43,7 mill. kr | +13,7 % |
| [RETURA SØRE SUNNMØRE AS](https://www.norscout.com/no/company/987578602-retura-sore-sunnmore-as) | Ørsta | 19 | 38,7 mill. kr | −6,6 % |
| [RASK AS](https://www.norscout.com/no/company/992149876-rask-as) | Porsanger | 17 | 27,2 mill. kr | −14,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
