---
title: "SENSORS AS (982517346): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SENSORS AS i Rælingen hadde 3,73 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Thomas Hubertus Franke. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982517346-sensors-as"
---

# SENSORS AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Rælingen

- Org.nr: 982 517 346
- Telefon: 67 90 43 00
- Daglig leder: Thomas Hubertus Franke (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,73 mill. kr (+38,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −122 202 kr (Margin −3,3 %)
- Etablert: 2001

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −11,4 % i 2024
- Likviditet: 2,10 (meget god). Ned fra 3,26 i 2024
- Soliditet: 36,6 % (god). Opp fra 14,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 66,3 % | 71,4 % | −11,4 % | −3,4 % |
| Driftsmargin | −25,2 % | 10,6 % | 19,5 % | −14,6 % | −3,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −94,2 % | −35,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,04 | 3,26 | 2,10 |
| Soliditet | −559,3 % | −137,9 % | 16,1 % | 14,3 % | 36,6 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 5,2 | 6,0 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 319 | 4 501 | 7 593 | 2 686 | 3 726 |
| Driftsresultat | −584 | 477 | 1 479 | −392 | −122 |
| Årsresultat | −645 | 434 | 1 605 | −373 | −88 |
| Driftsmargin | −25,2 % | 10,6 % | 19,5 % | −14,6 % | −3,3 % |
| Sum gjeld | 2 632 | 2 969 | 2 843 | 2 151 | 818 |
| Sum driftskostnader | 2 903 | 4 024 | 6 115 | 3 079 | 3 848 |
| Finansresultat | −82 | −65 | −61 | −34 | −23 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 418 | −426 | −145 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 3 388 | 2 509 | 1 291 |
| Sum eiendeler | 399 | 1 248 | 3 388 | 2 509 | 1 291 |
| Egenkapital | −2 233 | −1 721 | 545 | 359 | 472 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 673 | 769 | 616 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 170 | 1 382 | 202 |

## Ledelse og styre

- Thomas Hubertus Franke: Daglig leder og styremedlem
- Hubertus Johannes Maria Franke: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Setersletta 3, 2006 Løvenstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 14.12.2001
- Tidligere navn: DAFFODIL AS (2002)
- Aksjekapital: 360 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 1 080 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er import, salg og service av instrumenter, herunder deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 11.04.2026: Styret endret
- 24.02.2026: Regnskapsfører endret
- 24.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 20.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000189617&sokeverdi=982517346&spraak=nb)
- 11.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000169314&sokeverdi=982517346&spraak=nb)
- 11.04.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000169383&sokeverdi=982517346&spraak=nb)
- 27.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000805461&sokeverdi=982517346&spraak=nb)
- 27.10.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000805462&sokeverdi=982517346&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000656670&sokeverdi=982517346&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STRØMBERGS AS](https://www.norscout.com/no/company/976115449-strombergs-as) | Rælingen | 14 | 125 mill. kr | +13 % |
| [UNISIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/923792201-unisign-as) | Rælingen | - | 3,52 mill. kr | −40,4 % |
| [T STENSRUD OG SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/916139349-t-stensrud-og-sonn-as) | Rælingen | - | 563 720 kr | - |
| [AS GÅRDFINANS](https://www.norscout.com/no/company/930691895-as-gardfinans) | Rælingen | - | 399 869 kr | - |
| [DAFFODIL AS](https://www.norscout.com/no/company/965003428-daffodil-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [STRØMBERGS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989257137-strombergs-holding-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [NORBINS AS](https://www.norscout.com/no/company/936631657-norbins-as) | Rælingen | - | - | - |
| [BRENT-TRE AS](https://www.norscout.com/no/company/928900266-brent-tre-as) | Rælingen | - | 6,39 mill. kr | +120,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
