---
title: "STAVLANDSNESET GRØNN ENERGI AS (982551501): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVLANDSNESET GRØNN ENERGI AS i Bømlo hadde 496 719 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Glenn Thore Grønås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982551501-stavlandsneset-gronn-energi-as"
---

# STAVLANDSNESET GRØNN ENERGI AS

Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning · Bømlo

- Org.nr: 982 551 501
- Daglig leder: Glenn Thore Grønås (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 496 719 kr (−7,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −50 796 kr (Margin −10,2 %)
- Etablert: 2000

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,4 % (svak). Opp fra −1,4 % i 2024
- Likviditet: 6,35 (meget god). Opp fra 5,16 i 2024
- Soliditet: 93,9 % (meget god). Opp fra 90,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,4 % | 1,4 % |
| Driftsmargin | 33,3 % | −16,5 % | −10,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −1,6 % | 1,6 % |
| Likviditetsgrad | 5,38 | 5,16 | 6,35 |
| Soliditet | 91,6 % | 90,5 % | 93,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 600 | 537 | 497 |
| Driftsresultat | 200 | −88 | −51 |
| Årsresultat | 209 | −22 | 22 |
| Driftsmargin | 33,3 % | −16,5 % | −10,2 % |
| Sum gjeld | 132 | 148 | 93 |
| Sum driftskostnader | 400 | 626 | 548 |
| Finansresultat | 9 | 66 | 73 |
| Resultat før skatt | 209 | −22 | 22 |
| Anleggsmidler | 855 | 794 | 937 |
| Omløpsmidler | 710 | 766 | 590 |
| Sum eiendeler | 1 565 | 1 560 | 1 527 |
| Egenkapital | 1 433 | 1 411 | 1 434 |
| Kortsiktig gjeld | 132 | 148 | 93 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Glenn Thore Grønås: Daglig leder og styremedlem
- Espen Mæland: Styrets leder
- Marte Fotland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stavlandsneset 81, 5430 Bremnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.300 Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning
- Etablert: 29.08.2000
- Tidligere navn: STAVLANDSNESET UTBYGGINGSSELSKAP AS (2000 til 2020)
- Aksjekapital: 490 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 155 av 170 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og distribusjon av varmtvann for vannboren oppvarming av boliger i Stavlandsneset.

## Kunngjøringer

- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000378017&sokeverdi=982551501&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000583228&sokeverdi=982551501&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PLUG RUBBEN AS](https://www.norscout.com/no/company/929194187-plug-rubben-as) | Bømlo | - | 5,32 mill. kr | +17 % |
| [FINNÅS KRAFTLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/923934170-finnas-kraftlag-as) | Bømlo | 8 | 166 mill. kr | +15,9 % |
| [BØMLO KRAFTNETT AS](https://www.norscout.com/no/company/923934138-bomlo-kraftnett-as) | Bømlo | 20 | 101 mill. kr | +6,0 % |
| [GEOKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/929458257-geokraft-as) | Drammen | - | 524 690 kr | - |
| [SOV 2-8 ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/997789180-sov-2-8-energi-as) | Oslo | - | 428 712 kr | - |
| [VATN ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/998696127-vatn-energi-as) | Indre Østfold | - | 580 463 kr | - |
| [GHL FJERNVARME AS](https://www.norscout.com/no/company/925145653-ghl-fjernvarme-as) | Skien | - | 423 384 kr | - |
| [LILLEAKER ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/930384186-lilleaker-energi-as) | Oslo | - | 600 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.03.2026.
