---
title: "MELVÆR&CO AS (982703328): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MELVÆR&CO AS i Stavanger hadde 15,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Dag Andreas Olsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982703328-melvaer-co-as"
---

# MELVÆR&CO AS

Reklamebyråvirksomhet · Stavanger · Etablert 2000

Heleid av [STAVANGER INKUBATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/981657144-stavanger-inkubator-as)

- Org.nr: 982 703 328
- E-post: post@m-l.no
- Nettsted: [m-l.no](https://www.m-l.no)
- Daglig leder: Dag Andreas Olsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,6 mill. kr (−56,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,41 mill. kr (Margin 9,0 %)
- Ansatte: 10 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 10
- februar 2026: 9
- mai 2026: 10
- august 2026: 11
- oktober 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,4 % (god). Opp fra 10,2 % i 2024
- Likviditet: 1,04 (tilfredsstillende). Opp fra 0,91 i 2024
- Soliditet: 27,3 % (god). Opp fra 16,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,4 % | −0,6 % | 10,2 % | 13,4 % |
| Driftsmargin | 2,3 % | 3,5 % | −0,4 % | 2,7 % | 9,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 40,3 % | −34,5 % | 34,6 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,27 | 1,03 | 0,91 | 1,04 |
| Soliditet | 19,0 % | 20,1 % | 12,7 % | 16,1 % | 27,3 % |
| Gjeldsgrad | 4,3 | 4,0 | 6,9 | 5,2 | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 18 227 | 30 287 | 21 246 | 35 904 | 15 553 |
| Driftsresultat | 412 | 1 068 | −87 | 963 | 1 407 |
| Årsresultat | 247 | 999 | −737 | 613 | 986 |
| Driftsmargin | 2,3 % | 3,5 % | −0,4 % | 2,7 % | 9,0 % |
| Sum gjeld | 10 470 | 9 973 | 12 108 | 9 294 | 7 380 |
| Sum driftskostnader | 17 815 | - | 21 333 | 34 941 | 14 146 |
| Finansresultat | −166 | - | −650 | −350 | −421 |
| Resultat før skatt | - | 999 | −737 | 613 | 986 |
| Anleggsmidler | 1 623 | 1 859 | 2 228 | 2 619 | 2 441 |
| Omløpsmidler | - | 10 615 | 11 645 | 8 454 | 7 704 |
| Sum eiendeler | 12 922 | 12 474 | 13 873 | 11 072 | 10 145 |
| Egenkapital | 2 452 | 2 502 | 1 765 | 1 778 | 2 765 |
| Kortsiktig gjeld | - | 8 373 | 11 308 | 9 294 | 7 380 |
| Langsiktig gjeld | - | 1 600 | 800 | 0 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [STAVANGER INKUBATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/981657144-stavanger-inkubator-as) (Morselskap)
  - MELVÆR&CO AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Dag Andreas Olsen: Daglig leder og styrets leder
- Andreas Melvær: Styremedlem
- Linda Voll: Styremedlem
- Eli Kleppe: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ryfylkegata 9, 4014 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 73.110 Reklamebyråvirksomhet
- Etablert: 09.11.2000
- Tidligere navn: MELVÆR & LIEN IDE-ENTREPRENØR AS (2003 til 2016); MELVÆR & LIEN AS (2000 til 2003)
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2000
- Revisor: [ERGA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980024679-erga-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 183 av 2 080 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Ide-entreprenørskap og herved beslektet virksomhet, samt å gjøre seg interesserte i andre foretak med tilsvarende formål.

## Siste endringer

- 27.06.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000595761&sokeverdi=982703328&spraak=nb)
- 27.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000437081&sokeverdi=982703328&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000643804&sokeverdi=982703328&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 08.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 2,5 mill. kr
- 06.05.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 2,5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ENSIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/883774442-ensign-as) | Stavanger | 13 | 22,5 mill. kr | +17,8 % |
| [PROFIL SUPPLY AS](https://www.norscout.com/no/company/927656574-profil-supply-as) | Stavanger | 10 | 12,9 mill. kr | −15 % |
| [FASETT AS](https://www.norscout.com/no/company/843424252-fasett-as) | Stavanger | 17 | 26,1 mill. kr | −16 % |
| [ADSIGN IDEUTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/922626111-adsign-ideutvikling-as) | Stavanger | 8 | 15,7 mill. kr | +0,8 % |
| [APRIIL STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/945844426-apriil-stavanger-as) | Stavanger | 17 | 32 mill. kr | −7,3 % |
| [10X AGENCY AS](https://www.norscout.com/no/company/928493822-10x-agency-as) | Stavanger | 7 | 0 kr | - |
| [RELEVANT AS](https://www.norscout.com/no/company/912892212-relevant-as) | Stavanger | 25 | 41,9 mill. kr | +2,2 % |
| [PROJECT NEON AS](https://www.norscout.com/no/company/817627722-project-neon-as) | Stavanger | 5 | 7,95 mill. kr | −6,5 % |

## Bedriftslister

- [Markedsføringsbyråer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/stavanger)
- [Markedsføringsbyråer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/oslo)
- [Markedsføringsbyråer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/bergen)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/trondheim)
- [Markedsføringsbyråer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
