---
title: "NLI GRENLAND AS (982732662): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NLI GRENLAND AS i Porsgrunn hadde 91,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 66 ansatte. Daglig leder er Tor Ivar Jensaas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982732662-nli-grenland-as"
---

# NLI GRENLAND AS

Bearbeiding av metaller · Porsgrunn · Etablert 2000

- Org.nr: 982 732 662
- Telefon: +4735967600
- E-post: nligrenland@nli.no
- Nettsted: [nli.no](https://www.nli.no)
- Daglig leder: Tor Ivar Jensaas

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 91,1 mill. kr (−20,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,31 mill. kr (Margin 2,5 %)
- Ansatte: 66 (Ned fra 70 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 86
- oktober 2025: 69
- november 2025: 72
- desember 2025: 70
- januar 2026: 71
- mars 2026: 65
- juni 2026: 66
- juli 2026: 69
- august 2026: 68
- september 2026: 67
- oktober 2026: 66

### Per sted

- Brevik: 66 ansatte
- Larvik: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,8 % (svak). Opp fra 1,7 % i 2024
- Likviditet: 1,13 (tilfredsstillende). Opp fra 1,01 i 2024
- Soliditet: 18,3 % (god). Opp fra 7,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,1 % | −18,4 % | 1,7 % | 5,8 % |
| Driftsmargin | −0,1 % | 2,6 % | −7,2 % | 0,6 % | 2,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 25,3 % | - | - | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,07 | 1,11 | 0,98 | 1,01 | 1,13 |
| Soliditet | 24,7 % | 25,3 % | - | 7,8 % | 18,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 3,0 | - | 11,9 | 4,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 94 710 | 133 689 | 98 632 | 114 924 | 91 144 |
| Driftsresultat | −49 | 3 423 | −7 107 | 645 | 2 314 |
| Årsresultat | −492 | 1 862 | −6 121 | −146 | 1 348 |
| Driftsmargin | −0,1 % | 2,6 % | −7,2 % | 0,6 % | 2,5 % |
| Sum gjeld | 28 898 | 27 876 | 33 435 | 49 632 | 24 738 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 114 279 | 88 830 |
| Finansresultat | - | - | - | −821 | −575 |
| Resultat før skatt | −626 | 2 396 | −7 839 | −176 | 1 740 |
| Anleggsmidler | 7 579 | 6 733 | 4 173 | 3 853 | 2 328 |
| Omløpsmidler | 30 800 | 30 586 | 32 585 | 49 956 | 27 935 |
| Sum eiendeler | 38 379 | 37 319 | 36 758 | 53 809 | 30 263 |
| Egenkapital | 9 481 | 9 443 | - | 4 177 | 5 525 |
| Kortsiktig gjeld | 28 898 | 27 510 | 33 238 | 49 614 | 24 653 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 366 | 197 | 17 | 85 |

## Ledelse og styre

- Tor Ivar Jensaas: Daglig leder
- Henning Jørnsen: Styrets leder
- Tom Egil Flata: Styremedlem
- Maren Charlotte Wetlesen: Styremedlem
- Even Andersen: Styremedlem
- Christian Sørensen: Styremedlem
- Kim Espen Bjervamoen: Varamedlem
- Øyvind Bekkelund: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Strømtangvegen 17C, 3950 Brevik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 27.12.2000
- Tidligere navn: AGILITY CONTRACTING AS (2014 til 2015); AGILITY OPERATIONS AS (2012 til 2014); GG OPERATIONS AS (2011 til 2012); GRENLAND INDUSTRI AS (2004 til 2011); GRENLAND OFFSHORE INDUSTRI AS (2002 til 2004); BRØDRENE SØRENSEN AS (2001 til 2002)
- Aksjekapital: 1 772 350 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 43 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Forretningsdrift av enhver art, herunder eiendomsforvaltning og industrivirksomhet.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000449708&sokeverdi=982732662&spraak=nb)
- 08.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000826021&sokeverdi=982732662&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INDUSTRISVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/965799877-industrisveis-as) | Porsgrunn | 22 | 76,8 mill. kr | +16,7 % |
| [POLAR GRENLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/991026142-polar-grenland-as) | Porsgrunn | 18 | 18 mill. kr | +9,3 % |
| [EBITECH AS](https://www.norscout.com/no/company/826281332-ebitech-as) | Porsgrunn | 5 | 6,83 mill. kr | +25,1 % |
| [MADSEN SLIP OG SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/926768360-madsen-slip-og-service-as) | Porsgrunn | - | 3,01 mill. kr | −67,8 % |
| [HALVORSEN SMIE OG VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/987018119-halvorsen-smie-og-verksted-as) | Porsgrunn | - | 1,98 mill. kr | −6,9 % |
| [EKSOS MESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/890203132-eksos-mester-as) | Porsgrunn | - | 1,52 mill. kr | - |
| [VANGEN WELDING AS](https://www.norscout.com/no/company/916145837-vangen-welding-as) | Porsgrunn | - | 654 750 kr | - |
| [MEKANO AS](https://www.norscout.com/no/company/933709388-mekano-as) | Porsgrunn | - | 59 100 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
