---
title: "STEEN-HANSEN AS (982775337): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEEN-HANSEN AS i Bergen hadde 309 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er Ulrik Ulriksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982775337-steen-hansen-as"
---

# STEEN-HANSEN AS

Produksjon av maling, lakk og lignende ytterbelegg, trykkfarger og tetningsmidler · Bergen · Etablert 2000

- Org.nr: 982 775 337
- Telefon: 55 11 62 60
- E-post: post@steen-hansen.no
- Daglig leder: Ulrik Ulriksen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 309 mill. kr (−14,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 11,4 mill. kr (Margin 3,7 %)
- Ansatte: 19 (Ned fra 27 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 33
- oktober 2025: 27
- februar 2026: 26
- mars 2026: 27
- mai 2026: 26
- juli 2026: 25
- september 2026: 20
- oktober 2026: 19

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,4 % (tilfredsstillende). Ned fra 23,0 % i 2024
- Likviditet: 2,19 (meget god). Ned fra 2,52 i 2024
- Soliditet: 51,1 % (meget god). Ned fra 54,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,9 % | 13,9 % | 23,0 % | 7,4 % |
| Driftsmargin | 9,3 % | 6,4 % | 8,0 % | 10,3 % | 3,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,5 % | 24,7 % | 36,5 % | 9,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,97 | 2,91 | 2,52 | 2,19 |
| Soliditet | 42,9 % | 40,8 % | 55,8 % | 54,9 % | 51,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,4 | 0,8 | 0,8 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 265 840 | 286 146 | 286 294 | 361 041 | 309 260 |
| Driftsresultat | 24 811 | 18 429 | 22 805 | 37 157 | 11 418 |
| Årsresultat | 18 171 | 13 174 | 15 846 | 26 047 | 8 596 |
| Driftsmargin | 9,3 % | 6,4 % | 8,0 % | 10,3 % | 3,7 % |
| Sum gjeld | 89 134 | 109 755 | 67 730 | 79 902 | 95 057 |
| Sum driftskostnader | 241 029 | - | - | 323 884 | 297 842 |
| Finansresultat | −1 631 | - | - | −3 785 | −2 577 |
| Resultat før skatt | - | 16 101 | 19 944 | 33 372 | 8 841 |
| Anleggsmidler | 61 442 | 66 151 | 61 218 | 57 443 | 51 283 |
| Omløpsmidler | - | 119 402 | 92 102 | 119 822 | 143 273 |
| Sum eiendeler | 156 171 | 185 553 | 153 320 | 177 265 | 194 556 |
| Egenkapital | 67 037 | 75 798 | 85 590 | 97 364 | 99 499 |
| Kortsiktig gjeld | - | 60 467 | 31 666 | 47 456 | 65 488 |
| Langsiktig gjeld | - | 49 289 | 36 064 | 32 446 | 29 569 |

## Ledelse og styre

- Ulrik Ulriksen: Daglig leder og styrets leder
- Stig Bjarte Fagerlid: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hylkjeflaten 44, 5109 Hylkje
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 20.300 Produksjon av maling, lakk og lignende ytterbelegg, trykkfarger og tetningsmidler
- Etablert: 14.12.2000
- Tidligere navn: STEEN-HANSEN MALING AS (2000 til 2012)
- Aksjekapital: 1 999 748 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 4 av 14 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Fremstilling og omsetning av malingsprodukter og impregnering og dermed forbundet virksomhet.

## Siste endringer

- 21.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000603691&sokeverdi=982775337&spraak=nb)
- 21.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000574091&sokeverdi=982775337&spraak=nb)
- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000580524&sokeverdi=982775337&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000512456&sokeverdi=982775337&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 11.10.2018: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 5,7 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEEN-HANSEN GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/927823454-steen-hansen-group-as) | Bergen | - | 0 kr | - |
| [BERGEN CARBON SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/917453527-bergen-carbon-solutions-as) | Bergen | 18 | 0 kr | - |
| [AIR LIQUIDE OFFSHORE AS](https://www.norscout.com/no/company/996496147-air-liquide-offshore-as) | Bergen | 9 | 57,4 mill. kr | +16,3 % |
| [FUELLA AS](https://www.norscout.com/no/company/927074788-fuella-as) | Bergen | 6 | 26,2 mill. kr | −19,4 % |
| [INDUS PRODUCTION SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/879152712-indus-production-services-as) | Bergen | 5 | 8,88 mill. kr | +9,8 % |
| [BIORETUR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914087511-bioretur-holding-as) | Bergen | 5 | 4,45 mill. kr | −61,6 % |
| [BERGEN ENGROS AS](https://www.norscout.com/no/company/954685500-bergen-engros-as) | Bergen | - | 6,81 mill. kr | +2,7 % |
| [FRESH KOSMETIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/884953502-fresh-kosmetikk-as) | Bergen | - | 4,68 mill. kr | +12,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
