---
title: "MCE AS (982837553): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MCE AS i Etne hadde 79,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 40 ansatte. Daglig leder er Kenneth Hegerland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982837553-mce-as"
---

# MCE AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Etne · Etablert 2001

- Org.nr: 982 837 553
- Telefon: 53 77 12 70
- E-post: post@mce.no
- Nettsted: [mce.no](https://www.mce.no)
- Daglig leder: Kenneth Hegerland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 79,9 mill. kr (−15,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,72 mill. kr (Margin 4,7 %)
- Ansatte: 40 (Ned fra 47 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 47
- desember 2025: 48
- februar 2026: 45
- mars 2026: 46
- april 2026: 47
- juli 2026: 48
- september 2026: 40

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 19,2 % i 2024
- Likviditet: 1,64 (god). Opp fra 1,41 i 2024
- Soliditet: 50,4 % (meget god). Opp fra 40,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,7 % | 14,1 % | 19,2 % | 9,2 % |
| Driftsmargin | 2,6 % | 7,5 % | 7,7 % | 9,4 % | 4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 33,3 % | 30,2 % | 47,7 % | 19,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,72 | 1,89 | 1,35 | 1,41 | 1,64 |
| Soliditet | 40,0 % | 49,4 % | 37,3 % | 40,0 % | 50,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,0 | 1,7 | 1,5 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 81 846 | 91 853 | 85 032 | 94 708 | 79 901 |
| Driftsresultat | 2 094 | 6 900 | 6 507 | 8 895 | 3 724 |
| Årsresultat | 1 464 | 5 141 | 4 766 | 6 935 | 2 890 |
| Driftsmargin | 2,6 % | 7,5 % | 7,7 % | 9,4 % | 4,7 % |
| Sum gjeld | 25 972 | 22 948 | 30 607 | 28 588 | 19 620 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 85 813 | 76 177 |
| Finansresultat | - | - | - | −5 | −18 |
| Resultat før skatt | 1 734 | 6 613 | 6 139 | 8 890 | 3 706 |
| Anleggsmidler | 16 950 | 16 317 | 15 201 | 14 313 | 13 488 |
| Omløpsmidler | 26 318 | 29 070 | 33 643 | 33 346 | 26 093 |
| Sum eiendeler | 43 269 | 45 387 | 48 844 | 47 659 | 39 581 |
| Egenkapital | 17 297 | 22 439 | 18 237 | 19 071 | 19 962 |
| Kortsiktig gjeld | 15 258 | 15 351 | 24 998 | 23 626 | 15 952 |
| Langsiktig gjeld | 10 713 | 7 597 | 5 609 | 4 962 | 3 668 |

## Ledelse og styre

- Kenneth Hegerland: Daglig leder
- Jan Anders Vinje: Styrets leder
- Lars Hovda: Styremedlem
- Terje Gravelsæter: Styremedlem
- Martin Fitje: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tongane 53, 5590 Etne
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 01.01.2001
- Tidligere navn: MARITIME CONTRACTING ETNE AS (2001 til 2010)
- Aksjekapital: 142 857 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 56 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og service for, samt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 16.06.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000560129&sokeverdi=982837553&spraak=nb)
- 16.06.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000385627&sokeverdi=982837553&spraak=nb)
- 31.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000812637&sokeverdi=982837553&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 15.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 5 mill. kr
- 15.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVEIS & REPERASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/817082602-sveis-reperasjon-as) | Etne | - | 1,31 mill. kr | - |
| [ELFUEL AS](https://www.norscout.com/no/company/914842735-elfuel-as) | Etne | - | 143 174 kr | - |
| [STOREGUT AS](https://www.norscout.com/no/company/988403571-storegut-as) | Etne | - | 0 kr | - |
| [IVAR BRÅTHEN MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/979901925-ivar-brathen-mekaniske-as) | Stange | 40 | 86 mill. kr | +28 % |
| [PRO STÅL INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/935459257-pro-stal-industri-as) | Kinn | 40 | 6,09 mill. kr | - |
| [TAU MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/974526603-tau-mek-verksted-as) | Strand | 40 | 105 mill. kr | +24,7 % |
| [VATVEDT INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/991420541-vatvedt-industri-as) | Sarpsborg | 39 | 84,2 mill. kr | +4,6 % |
| [TATA STEEL NORWAY BYGGSYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/959807949-tata-steel-norway-byggsystemer-as) | Skien | 41 | 319 mill. kr | −3,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
