---
title: "METAL AND STEEL SUPPLY AS (982842220): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "METAL AND STEEL SUPPLY AS i Stavanger hadde 6,94 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ole Simonsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982842220-metal-and-steel-supply-as"
---

# METAL AND STEEL SUPPLY AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Stavanger

- Org.nr: 982 842 220
- Telefon: 51 82 85 85
- Nettsted: [mss.no](https://www.mss.no)
- Daglig leder: Ole Simonsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,94 mill. kr (+32,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,33 mill. kr (Margin 33,6 %)
- Etablert: 2001

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 64,7 % (meget god). Ned fra 87,6 % i 2024
- Likviditet: 1,42 (tilfredsstillende). Ned fra 1,93 i 2024
- Soliditet: 42,0 % (meget god). Ned fra 61,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,0 % | −33,4 % | 87,6 % | 64,7 % |
| Driftsmargin | - | 0,0 % | −15,5 % | 27,6 % | 33,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −66,6 % | 136,7 % | 133,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,00 | 1,93 | 1,42 |
| Soliditet | 36,3 % | 55,6 % | 59,4 % | 61,7 % | 42,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 0,8 | 0,7 | 0,6 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 797 | 3 566 | 3 134 | 5 239 | 6 943 |
| Driftsresultat | - | 1 | −486 | 1 444 | 2 330 |
| Årsresultat | −366 | 374 | −430 | 1 069 | 1 805 |
| Driftsmargin | - | 0,0 % | −15,5 % | 27,6 % | 33,6 % |
| Sum gjeld | 1 934 | 1 939 | 392 | 894 | 2 824 |
| Sum driftskostnader | −421 | 550 | 3 621 | 3 795 | 4 613 |
| Finansresultat | - | - | −63 | −67 | −10 |
| Resultat før skatt | - | - | −549 | 1 377 | 2 320 |
| Anleggsmidler | 1 195 | 955 | 966 | 610 | 881 |
| Omløpsmidler | - | - | −1 | 1 726 | 3 990 |
| Sum eiendeler | 1 934 | 1 939 | 965 | 2 336 | 4 871 |
| Egenkapital | 703 | 1 078 | 573 | 1 442 | 2 047 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 392 | 894 | 2 805 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 19 |

## Ledelse og styre

- Ole Simonsen: Daglig leder
- Jørgen Simonsen: Styrets leder
- Maria Simonsen: Styremedlem
- Arne Torgersen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Flintegata 2, 4016 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 03.01.2001
- Tidligere navn: METAL & STEEL HOLDING AS (2001 til 2003)
- Aksjekapital: 133 333 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2003
- Størrelse: Nr. 322 av 576 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i andre selskap og hva som er forbundet med dette

## Kunngjøringer

- 16.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000390147&sokeverdi=982842220&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PIPEQUIP AS](https://www.norscout.com/no/company/985564701-pipequip-as) | Stavanger | - | 31,4 mill. kr | +25 % |
| [OFFSHORE EQUIPMENT HUB AS](https://www.norscout.com/no/company/930051756-offshore-equipment-hub-as) | Stavanger | - | 5,06 mill. kr | −86,2 % |
| [RIG SUPPLY AS](https://www.norscout.com/no/company/976943619-rig-supply-as) | Stavanger | 5 | 34,7 mill. kr | +22,1 % |
| [STAVANGER INDUSTRI SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/980378489-stavanger-industri-service-as) | Stavanger | - | 4,47 mill. kr | +27,2 % |
| [WEST ELEKTROVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/940036070-west-elektroverksted-as) | Stavanger | 6 | 12,2 mill. kr | −2,8 % |
| [MACARTNEY EIENDOMSSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/995526883-macartney-eiendomsselskap-as) | Stavanger | - | 2,9 mill. kr | +16,4 % |
| [BVS BRANNVERNSYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/985172722-bvs-brannvernsystemer-as) | Stavanger | 9 | 42 mill. kr | +19 % |
| [ATV NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922275106-atv-norge-as) | Stavanger | - | 2,3 mill. kr | +20,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.06.2026.
