---
title: "VISMA NORGE HOLDING AS (982844576): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VISMA NORGE HOLDING AS i Oslo hadde 290 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stian Andreas Grindheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982844576-visma-norge-holding-as"
---

# VISMA NORGE HOLDING AS

Utgivelse av annen programvare · Oslo

Heleid av [VISMA AS](https://www.norscout.com/no/company/936796702-visma-as)

- Org.nr: 982 844 576
- Telefon: 23 15 80 00
- Nettsted: [visma.com](https://visma.com)
- Daglig leder: Stian Andreas Grindheim (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 290 mill. kr (+8,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,91 mill. kr (Margin 0,7 %)
- Etablert: 2001

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 51,3 % (meget god). Opp fra 17,9 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Opp fra 1,04 i 2024
- Soliditet: 74,8 % (meget god). Ned fra 77,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 25,3 % | 16,5 % | 17,9 % | 51,3 % |
| Driftsmargin | −2,1 % | −0,1 % | −0,4 % | 0,1 % | 0,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 31,7 % | 21,2 % | 22,9 % | 67,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 1,57 | 1,06 | 1,04 | 1,19 |
| Soliditet | 77,1 % | 82,0 % | 73,4 % | 77,4 % | 74,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 147 | 227 | 261 | 268 | 290 |
| Driftsresultat | −3 | 0 | −1 | 0 | 2 |
| Årsresultat | 982 | 2 572 | 1 701 | 1 917 | 6 468 |
| Driftsmargin | −2,1 % | −0,1 % | −0,4 % | 0,1 % | 0,7 % |
| Sum gjeld | 2 644 | 2 074 | 3 901 | 3 159 | 3 467 |
| Sum driftskostnader | - | - | 262 | 267 | 288 |
| Finansresultat | - | - | 2 142 | 2 467 | 7 062 |
| Resultat før skatt | 1 259 | 2 912 | 2 141 | 2 467 | 7 064 |
| Anleggsmidler | 9 478 | 9 031 | 11 074 | 10 926 | 9 861 |
| Omløpsmidler | 2 090 | 2 475 | 3 595 | 3 024 | 3 912 |
| Sum eiendeler | 11 568 | 11 506 | 14 668 | 13 950 | 13 774 |
| Egenkapital | 8 924 | 9 432 | 10 767 | 10 791 | 10 307 |
| Kortsiktig gjeld | 2 202 | 1 579 | 3 404 | 2 901 | 3 286 |
| Langsiktig gjeld | 442 | 495 | 497 | 258 | 181 |

## Konsern

5 selskaper.

- [VISMA AS](https://www.norscout.com/no/company/936796702-visma-as) (Morselskap)
  - VISMA NORGE HOLDING AS (Denne bedriften)
    - [AREALSTATISTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/986766707-arealstatistikk-as)
  - [VISMA SOFTWARE INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/980858073-visma-software-international-as) (149 ansatte)
    - [VISMA SOFTWARE AS](https://www.norscout.com/no/company/933646920-visma-software-as) (280 ansatte)

## Ledelse og styre

- Stian Andreas Grindheim: Daglig leder og styremedlem
- Merete Hverven: Styrets leder
- Steinar Bækkedal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Karenslyst allé 56, 0277 Oslo
- Postadresse: Postboks 733  Skøyen, 0214 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 58.290 Utgivelse av annen programvare
- Etablert: 02.01.2001
- Tidligere navn: VISMA SERVICES AS (2006 til 2007); VISMA SERVICES ASA (2001 til 2006)
- Aksjekapital: 213 145 724 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 30 av 471 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling og salg av programvare, salg av konsulenttjenester, handel og agenturer samt å delta i andre selskaper i tilknytning til foranstående og hva dermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000534860&sokeverdi=982844576&spraak=nb)
- 15.01.2026: [Meldepliktig avtale](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000015855&sokeverdi=982844576&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OTELLO CORPORATION ASA](https://www.norscout.com/no/company/974529459-otello-corporation-asa) | Oslo | 5 | - | - |
| [MICRO FOCUS AS](https://www.norscout.com/no/company/877370232-micro-focus-as) | Oslo | - | 89,4 mill. kr | −53,1 % |
| [VOUCH AS](https://www.norscout.com/no/company/930248096-vouch-as) | Oslo | 5 | 2,11 mill. kr | +33,8 % |
| [FERD NORKART HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926821490-ferd-norkart-holding-as) | Oslo | - | 85,7 mill. kr | −34,1 % |
| [WISDOM FROM NORTH AS](https://www.norscout.com/no/company/920961983-wisdom-from-north-as) | Oslo | 5 | 4,93 mill. kr | +17,7 % |
| [DYNATRACE AS](https://www.norscout.com/no/company/862957822-dynatrace-as) | Oslo | - | 83,5 mill. kr | +7,5 % |
| [SYSTEMPARTNER INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/961351766-systempartner-international-as) | Oslo | 5 | 7,07 mill. kr | −3,1 % |
| [BRUCE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/924467495-bruce-norway-as) | Oslo | - | 49,1 mill. kr | −4,0 % |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.08.2026.
