---
title: "ROHEIM SAG OG TREVIRKE AS (982904870): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ROHEIM SAG OG TREVIRKE AS i Midt-Telemark hadde 7,49 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Asbjørn Roheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982904870-roheim-sag-og-trevirke-as"
---

# ROHEIM SAG OG TREVIRKE AS

Saging og høvling av tre · Midt-Telemark

- Org.nr: 982 904 870
- Telefon: 35 95 45 79
- E-post: post@roheimsag.com
- Daglig leder: Asbjørn Roheim (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,49 mill. kr (+71,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 655 289 kr (Margin 8,7 %)
- Etablert: 2001

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,8 % (meget god). Opp fra 6,7 % i 2024
- Likviditet: 2,67 (meget god). Ned fra 6,21 i 2024
- Soliditet: 49,7 % (meget god). Opp fra 20,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,0 % | 6,3 % | 6,7 % | 19,8 % |
| Driftsmargin | 4,6 % | 12,5 % | 4,8 % | 4,6 % | 8,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 10,5 % | 10,9 % | 45,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,72 | 6,21 | 2,67 |
| Soliditet | 18,2 % | 25,3 % | 18,2 % | 20,4 % | 49,7 % |
| Gjeldsgrad | 4,5 | 2,9 | 4,5 | 3,9 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 249 | 1 869 | 3 195 | 4 370 | 7 490 |
| Driftsresultat | 58 | 233 | 154 | 201 | 655 |
| Årsresultat | 24 | 190 | 55 | 63 | 512 |
| Driftsmargin | 4,6 % | 12,5 % | 4,8 % | 4,6 % | 8,7 % |
| Sum gjeld | 1 354 | 1 451 | 2 459 | 2 375 | 1 848 |
| Sum driftskostnader | 1 191 | 1 636 | 3 041 | 4 169 | 6 834 |
| Finansresultat | −34 | −43 | −99 | −138 | −99 |
| Resultat før skatt | - | - | 55 | 63 | 557 |
| Anleggsmidler | 1 116 | 1 229 | 1 986 | 1 864 | 1 530 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 019 | 1 121 | 2 143 |
| Sum eiendeler | 1 656 | 1 943 | 3 005 | 2 985 | 3 673 |
| Egenkapital | 302 | 492 | 547 | 610 | 1 825 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 374 | 181 | 802 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 084 | 2 194 | - |

## Ledelse og styre

- Asbjørn Roheim: Daglig leder og styremedlem
- Magnus Roheim: Styrets leder
- Alf Tore Roheim: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Seljordvegen 967, 3803 Bø i Telemark
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.110 Saging og høvling av tre
- Etablert: 11.01.2001
- Aksjekapital: 836 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [REVISJONSSELSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/974481596-revisjonsselskapet-as)
- Regnskapsfører: [SAGA REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/939725709-saga-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 68 av 166 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, anleggsvirksomhet, skogsdrift, transport, handel, import og eksport.

## Siste endringer

- 16.06.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 16.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000385128&sokeverdi=982904870&spraak=nb)
- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000234515&sokeverdi=982904870&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORSJØ SAG & HØVLERI A/S](https://www.norscout.com/no/company/914762464-norsjo-sag-hovleri-a-s) | Midt-Telemark | 5 | 25,4 mill. kr | +37,3 % |
| [BUEN HYTTER AS](https://www.norscout.com/no/company/999229352-buen-hytter-as) | Midt-Telemark | - | 10,4 mill. kr | −21,5 % |
| [NOTEVARP AS](https://www.norscout.com/no/company/989067761-notevarp-as) | Midt-Telemark | - | - | - |
| [LIEN SAG OG HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/994095986-lien-sag-og-hovleri-as) | Nordre Land | - | 9,66 mill. kr | +8,6 % |
| [NORSK MILJØFLIS AS](https://www.norscout.com/no/company/913980255-norsk-miljoflis-as) | Øvre Eiker | - | 7,1 mill. kr | −11,3 % |
| [ORKEL BIOX AS](https://www.norscout.com/no/company/934780388-orkel-biox-as) | Steinkjer | - | 11 mill. kr | - |
| [HAMRAN SAGBRUK & HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/980450643-hamran-sagbruk-hovleri-as) | Hægebostad | - | 5,67 mill. kr | −4,0 % |
| [FJELLVED AS](https://www.norscout.com/no/company/927655365-fjellved-as) | Ringsaker | - | 22,6 mill. kr | +1,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.05.2026.
