---
title: "B&B ENTREPRENØR AS (982984688): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "B&B ENTREPRENØR AS i Midtre Gauldal hadde 313 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 109 ansatte. Daglig leder er Stian Fløttum. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/982984688-b-b-entreprenor-as"
---

# B&B ENTREPRENØR AS

Oppføring av bygninger · Midtre Gauldal · Etablert 2001

- Org.nr: 982 984 688
- Telefon: 72 43 02 20
- E-post: post@bb-entreprenor.no
- Nettsted: [bbent.no](https://bbent.no)
- Daglig leder: Stian Fløttum

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 313 mill. kr (−21,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −12,3 mill. kr (Margin −3,9 %)
- Ansatte: 109 (Ned fra 120 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 114
- oktober 2025: 118
- november 2025: 120
- januar 2026: 117
- februar 2026: 114
- mars 2026: 112
- mai 2026: 111
- juni 2026: 110
- oktober 2026: 109

### Per sted

- Støren: 74 ansatte
- Rindal: 35 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −11,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,1 % i 2024
- Likviditet: 0,98 (svak). Opp fra 0,97 i 2024
- Soliditet: 37,7 % (god). Opp fra 27,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −14,5 % | 6,1 % | 0,1 % | −11,8 % |
| Driftsmargin | 2,9 % | −3,9 % | 0,8 % | −0,3 % | −3,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −69,0 % | 19,3 % | −7,6 % | −42,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,93 | 1,00 | 0,97 | 0,98 |
| Soliditet | 20,8 % | 25,4 % | 24,1 % | 27,2 % | 37,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,8 | 2,9 | 3,2 | 2,7 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 454 159 | 424 435 | 455 725 | 399 650 | 312 802 |
| Driftsresultat | 12 955 | −16 754 | 3 544 | −1 017 | −12 315 |
| Årsresultat | 9 817 | −13 754 | 4 736 | −1 802 | −9 774 |
| Driftsmargin | 2,9 % | −3,9 % | 0,8 % | −0,3 % | −3,9 % |
| Sum gjeld | 94 686 | 76 716 | 97 243 | 77 842 | 48 288 |
| Sum driftskostnader | 441 204 | - | - | 400 667 | - |
| Finansresultat | −309 | - | - | −1 257 | - |
| Resultat før skatt | - | −17 595 | 5 484 | −2 274 | −12 474 |
| Anleggsmidler | 18 294 | 33 260 | 32 609 | 32 340 | 30 288 |
| Omløpsmidler | - | 69 570 | 95 482 | 74 549 | 47 274 |
| Sum eiendeler | 119 554 | 102 830 | 128 091 | 106 888 | 77 561 |
| Egenkapital | 24 868 | 26 113 | 30 849 | 29 047 | 29 273 |
| Kortsiktig gjeld | - | 74 936 | 95 205 | 76 785 | 48 288 |
| Langsiktig gjeld | - | 1 781 | 2 038 | 1 056 | 0 |

## Ledelse og styre

- Stian Fløttum: Daglig leder
- Kristin Schea: Styrets leder
- Bjørn Inge Holte: Styremedlem
- Tor Arne Bjørndal: Styremedlem
- Håkon Harry Brækken: Styremedlem
- Morten Syrstad: Styremedlem
- Kjetil Børseth: Varamedlem
- Øystein Løset: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Moøya 32, 7290 Støren
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 02.01.2001
- Tidligere navn: BØRSET & BJERKSET ENTREPRENØR AS (2009 til 2021); BØRSET & BJERKSET EIENDOM AS (2001 til 2009)
- Aksjekapital: 8 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2003
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 111 av 9 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bygge- og entreprenørvirksomhet, kjøp, salg, forvaltning og utvikling av eiendom, samt hva dermed står i forbindelse, herunder deltagelse i annen virksomhet ved aksjebesittelse eller på annen måte.

## Kunngjøringer

- 13.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000690666&sokeverdi=982984688&spraak=nb)
- 08.07.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000516356&sokeverdi=982984688&spraak=nb)
- 29.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000034814&sokeverdi=982984688&spraak=nb)
- 29.01.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000034815&sokeverdi=982984688&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000650015&sokeverdi=982984688&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MALUM BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/983569870-malum-bygg-as) | Midtre Gauldal | 17 | 20,7 mill. kr | −3,3 % |
| [AUNMO AS](https://www.norscout.com/no/company/911694743-aunmo-as) | Midtre Gauldal | 11 | 22,8 mill. kr | +21,6 % |
| [KJELSTAD SNEKKERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/997813804-kjelstad-snekkerservice-as) | Midtre Gauldal | 10 | 18,3 mill. kr | +23,5 % |
| [BRØDRENE BØRØ AS](https://www.norscout.com/no/company/930003700-brodrene-boro-as) | Midtre Gauldal | 7 | 12,7 mill. kr | +47,2 % |
| [TØMRER VAGNILD AS](https://www.norscout.com/no/company/999593062-tomrer-vagnild-as) | Midtre Gauldal | 6 | 8,78 mill. kr | +22,1 % |
| [TØMRER BJØRNSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/919291362-tomrer-bjornstad-as) | Midtre Gauldal | 5 | 12,1 mill. kr | +76,7 % |
| [SCHULT BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/976111923-schult-betong-as) | Midtre Gauldal | 5 | 10,6 mill. kr | +16,9 % |
| [ENLIDS TRADISJONSLAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/913073770-enlids-tradisjonslaft-as) | Midtre Gauldal | 5 | 6,95 mill. kr | −0,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
