---
title: "HERNESHALLEN AS (983068553): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HERNESHALLEN AS i Elverum hadde 796 000 kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Roar Stensbye. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/983068553-herneshallen-as"
---

# HERNESHALLEN AS

Drift av idrettsanlegg · Elverum · Etablert 2001

- Org.nr: 983 068 553
- Telefon: 62 40 07 10
- E-post: post@herneshallen.no
- Nettsted: [herneshallen.no](https://www.herneshallen.no)
- Daglig leder: Roar Stensbye (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 796 000 kr (−18,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −259 000 kr (Margin −32,5 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,13 (tilfredsstillende). Ned fra 1,74 i 2024
- Soliditet: 94,8 % (meget god). Ned fra 96,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 21,6 % | 26,5 % | 13,8 % | −29,0 % | −32,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 8,4 % | 2,8 % | −6,9 % | −6,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,37 | 2,71 | 3,29 | 1,74 | 1,13 |
| Soliditet | 87,1 % | 95,2 % | 98,4 % | 96,9 % | 94,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 140 | 1 253 | 898 | 975 | 796 |
| Driftsresultat | 246 | 332 | 124 | −283 | −259 |
| Årsresultat | 245 | 333 | 117 | −283 | −259 |
| Driftsmargin | 21,6 % | 26,5 % | 13,8 % | −29 % | −32,5 % |
| Sum gjeld | 562 | 211 | 69 | 126 | 204 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 1 257 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 0 | - |
| Resultat før skatt | 245 | 333 | 117 | −283 | −259 |
| Anleggsmidler | 4 101 | 4 101 | 4 101 | 3 882 | 3 692 |
| Omløpsmidler | 270 | 252 | 227 | 220 | 230 |
| Sum eiendeler | 4 371 | 4 353 | 4 328 | 4 102 | 3 922 |
| Egenkapital | 3 809 | 4 142 | 4 259 | 3 976 | 3 717 |
| Kortsiktig gjeld | 197 | 93 | 69 | 126 | 204 |
| Langsiktig gjeld | 365 | 117 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Roar Stensbye: Daglig leder og styrets leder
- Thomas Elverhøy: Styremedlem
- Rune Grafsrønningen: Styremedlem
- Stian Husa: Styremedlem
- John Are Karoliussen: Styremedlem
- Nora Kronstad: Styremedlem
- Anders Bjølseth: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nedgårdvegen 50, 2410 Hernes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 14.02.2001
- Aksjekapital: 193 500 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [ECIT SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/993800139-ecit-services-as)
- Størrelse: Nr. 385 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie og drive idrettshallen i Hernes. Selskapet skal legge forholdene til rette for at hallen benyttes til idrettsformål. Selskapets drift skal til enhver tid være innenfor de rammer som settes av kulturdepartementet.

## Siste endringer

- 28.10.2026: Regnskapsfører endret
- 28.10.2026: Styret endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 28.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000820990&sokeverdi=983068553&spraak=nb)
- 16.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000747517&sokeverdi=983068553&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000673010&sokeverdi=983068553&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000639035&sokeverdi=983068553&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TERNINGEN ARENA IDRETT OG KULTUR DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993358401-terningen-arena-idrett-og-kultur-drift-as) | Elverum | - | 13,3 mill. kr | −1,7 % |
| [TERNINGEN ARENA IDRETT OG KULTUR AS](https://www.norscout.com/no/company/993186201-terningen-arena-idrett-og-kultur-as) | Elverum | - | 6,75 mill. kr | +3,8 % |
| [EURO PADEL ELVERUM AS](https://www.norscout.com/no/company/926432222-euro-padel-elverum-as) | Elverum | - | 3,27 mill. kr | −13,3 % |
| [SØNDRE ELVERUM IDRETTSHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/918302956-sondre-elverum-idrettshall-as) | Elverum | - | 2,16 mill. kr | +6,4 % |
| [ELVERUM BOWLING AS](https://www.norscout.com/no/company/912519708-elverum-bowling-as) | Elverum | 22 | 6,42 mill. kr | +2,8 % |
| [ELVERUM TRIM & SQUASHSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/979947259-elverum-trim-squashsenter-as) | Elverum | 27 | 7,1 mill. kr | −21,2 % |
| [REAL TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/932748673-real-trening-as) | Elverum | 30 | 9,81 mill. kr | +92,9 % |
| [MYRSLOTTET AS](https://www.norscout.com/no/company/911587394-myrslottet-as) | Elverum | - | 1,51 mill. kr | +6,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
