---
title: "HAUGSVEEN & FJELDSTAD LANDBRUK AS (983221963): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAUGSVEEN & FJELDSTAD LANDBRUK AS i Stange hadde 41,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Jon Torgersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/983221963-haugsveen-fjeldstad-landbruk-as"
---

# HAUGSVEEN & FJELDSTAD LANDBRUK AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk · Stange · Etablert 2001

- Org.nr: 983 221 963
- E-post: post@hfl.no
- Nettsted: [hfl.no](https://www.hfl.no)
- Daglig leder: Jon Torgersen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 41,1 mill. kr (+0,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 819 212 kr (Margin 2,0 %)
- Ansatte: 13 (Opp fra 12 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 12
- desember 2025: 11
- mai 2026: 12
- juni 2026: 14
- september 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,7 % (svak). Opp fra −0,7 % i 2024
- Likviditet: 2,78 (meget god). Ned fra 3,48 i 2024
- Soliditet: 41,3 % (meget god). Ned fra 45,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,2 % | 0,9 % | −0,7 % | 2,7 % |
| Driftsmargin | 0,3 % | 2,6 % | 0,4 % | −0,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,6 % | −4,2 % | −6,7 % | 0,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,63 | 2,46 | 3,23 | 3,48 | 2,78 |
| Soliditet | 36,1 % | 36,0 % | 42,0 % | 45,9 % | 41,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,8 | 1,4 | 1,2 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 52 658 | 58 474 | 46 774 | 40 842 | 41 105 |
| Driftsresultat | 173 | 1 541 | 205 | −307 | 819 |
| Årsresultat | −299 | 594 | −449 | −741 | 81 |
| Driftsmargin | 0,3 % | 2,6 % | 0,4 % | −0,8 % | 2,0 % |
| Sum gjeld | 23 504 | 24 710 | 19 676 | 16 598 | 20 069 |
| Sum driftskostnader | - | - | 46 568 | 41 149 | 40 286 |
| Finansresultat | - | - | −791 | −643 | −718 |
| Resultat før skatt | −386 | 757 | −585 | −949 | 101 |
| Anleggsmidler | 577 | 1 030 | 827 | 771 | 716 |
| Omløpsmidler | 36 226 | 37 572 | 33 079 | 29 893 | 33 500 |
| Sum eiendeler | 36 803 | 38 603 | 33 906 | 30 664 | 34 216 |
| Egenkapital | 13 299 | 13 893 | 14 231 | 14 066 | 14 147 |
| Kortsiktig gjeld | 13 754 | 15 267 | 10 233 | 8 598 | 12 069 |
| Langsiktig gjeld | 9 750 | 9 443 | 9 443 | 8 000 | 8 000 |

## Ledelse og styre

- Jon Torgersen: Daglig leder og styremedlem
- Cathrine Søberg: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Silovegen 1, 2335 Stange
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.610 Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk
- Etablert: 04.04.2001
- Aksjekapital: 3 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2001
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 91 av 355 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import og salg av landbruksmaskiner og utstyr til forhandlere og detaljkunder samt vedksteddrift. selsakpet kan eie og drive fast eiendom og kan ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 12.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000687212&sokeverdi=983221963&spraak=nb)
- 10.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000873473&sokeverdi=983221963&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000593957&sokeverdi=983221963&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KOMATSU FOREST AS](https://www.norscout.com/no/company/963261713-komatsu-forest-as) | Stange | 36 | 419 mill. kr | −27,7 % |
| [CF MASKIN STANGE AS](https://www.norscout.com/no/company/984889364-cf-maskin-stange-as) | Stange | - | 24,5 mill. kr | −8,4 % |
| [T H TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/952078062-t-h-teknikk-as) | Stange | - | 630 042 kr | - |
| [TOYREK AS](https://www.norscout.com/no/company/996025705-toyrek-as) | Stange | 22 | 10,3 mill. kr | −19,4 % |
| [LSAB NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/985882479-lsab-norge-as) | Stange | 6 | 15,1 mill. kr | +7,4 % |
| [HEDMARK ENGROS AS](https://www.norscout.com/no/company/890736602-hedmark-engros-as) | Stange | 5 | 31,1 mill. kr | +11,6 % |
| [BARILLA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/943599416-barilla-norge-as) | Stange | 44 | 614 mill. kr | +1,1 % |
| [TTS AGRO AS](https://www.norscout.com/no/company/954062562-tts-agro-as) | Stange | 5 | 18,9 mill. kr | −18,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
