---
title: "KIRKENES TRELAST AS (983228895): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KIRKENES TRELAST AS i Sør-Varanger hadde 129 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 51 ansatte. Daglig leder er Mats Iversen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/983228895-kirkenes-trelast-as"
---

# KIRKENES TRELAST AS

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Sør-Varanger · Etablert 2000

- Org.nr: 983 228 895
- Telefon: 78 97 09 00
- E-post: kbi@bmkirkenes.no
- Nettsted: [monter.kirkenes.no](https://monter.kirkenes.no)
- Daglig leder: Mats Iversen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 129 mill. kr (+7,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,85 mill. kr (Margin 5,3 %)
- Ansatte: 51 (Opp fra 48 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 49
- november 2025: 48
- januar 2026: 50
- februar 2026: 48
- juni 2026: 50
- september 2026: 51

### Per sted

- Kirkenes: 51 ansatte · 2 avdelinger
- Tana: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,3 % (god). Ned fra 12,5 % i 2024
- Likviditet: 3,30 (meget god). Opp fra 2,57 i 2024
- Soliditet: 60,8 % (meget god). Opp fra 56,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,3 % | 8,7 % | 12,5 % | 10,3 % |
| Driftsmargin | 5,5 % | 7,0 % | 4,4 % | 6,3 % | 5,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 20,6 % | 16,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,42 | 2,42 | 2,36 | 2,57 | 3,30 |
| Soliditet | - | - | 53,4 % | 56,1 % | 60,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,9 | 0,8 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 116 615 | 111 321 | 117 531 | 120 881 | 129 324 |
| Driftsresultat | 6 362 | 7 791 | 5 211 | 7 634 | 6 845 |
| Årsresultat | 4 860 | 5 959 | 4 021 | 5 826 | 5 834 |
| Driftsmargin | 5,5 % | 7,0 % | 4,4 % | 6,3 % | 5,3 % |
| Sum gjeld | 28 810 | 30 125 | 32 018 | 31 687 | 30 426 |
| Sum driftskostnader | - | - | 112 320 | 113 247 | 122 479 |
| Finansresultat | - | - | 167 | 310 | 391 |
| Resultat før skatt | 6 148 | 7 860 | 5 378 | 7 944 | 7 236 |
| Anleggsmidler | 5 709 | 5 809 | 4 995 | 4 227 | 9 983 |
| Omløpsmidler | 53 801 | 58 975 | 63 704 | 67 967 | 67 548 |
| Sum eiendeler | 59 510 | 64 785 | 68 699 | 72 194 | 77 531 |
| Egenkapital | - | - | 36 681 | 40 507 | 47 104 |
| Kortsiktig gjeld | 22 272 | 24 370 | 27 043 | 26 486 | 20 450 |
| Langsiktig gjeld | 6 537 | 5 756 | 4 975 | 5 200 | 9 976 |

## Ledelse og styre

- Mats Iversen: Daglig leder og styremedlem
- Kai Iversen: Styrets leder
- Mia Benedicte Iversen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Johan Knudtzens gate 25, 9900 Kirkenes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
- Etablert: 08.11.2000
- Aksjekapital: 120 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [DEGERSTRØMS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/911879999-degerstroms-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 88 av 1 078 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av trelast, drift av treindustri, handelsvirksomhet i forbindelse med byggevarer, og annen økonomisk virksomhet som har naturlig sammenheng med dette, herunder investeringer i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000449737&sokeverdi=983228895&spraak=nb)
- 27.09.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000763095&sokeverdi=983228895&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000634195&sokeverdi=983228895&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 08.05.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,64 mill. kr
- 08.05.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,64 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AGENTUR ROALD KVERNELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/982101212-agentur-roald-kverneland-as) | Sør-Varanger | - | 7,47 mill. kr | +46,1 % |
| [BARENTS MARINE AS](https://www.norscout.com/no/company/916277725-barents-marine-as) | Sør-Varanger | - | 183 mill. kr | +31,8 % |
| [TROIKA SEAFOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/984647212-troika-seafood-as) | Sør-Varanger | - | 56,7 mill. kr | −50,7 % |
| [NORWAY KING CRAB SALES AS](https://www.norscout.com/no/company/921774710-norway-king-crab-sales-as) | Sør-Varanger | - | 23,8 mill. kr | - |
| [HIGH NORTH QUALITY AS](https://www.norscout.com/no/company/926097342-high-north-quality-as) | Sør-Varanger | - | 9,96 mill. kr | −1,9 % |
| [SCANVULK AS](https://www.norscout.com/no/company/971102837-scanvulk-as) | Sør-Varanger | - | 4,99 mill. kr | −20,8 % |
| [LØKKE FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/997419588-lokke-fisk-as) | Sør-Varanger | - | 2,49 mill. kr | +40,1 % |
| [CFOOD TRADE AS](https://www.norscout.com/no/company/922223491-cfood-trade-as) | Sør-Varanger | - | 2,03 mill. kr | −26,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
