---
title: "NOR-SHUNT AS (983525172): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NOR-SHUNT AS i Tvedestrand hadde 21,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Ronny Svensson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/983525172-nor-shunt-as"
---

# NOR-SHUNT AS

Produksjon av rør, rørdeler og andre hule konstruksjoner av stål · Tvedestrand · Etablert 2001

- Org.nr: 983 525 172
- Nettsted: [nor-shunt.no](https://nor-shunt.no)
- Daglig leder: Ronny Svensson (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,8 mill. kr (+8,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1 mill. kr (Margin 4,6 %)
- Ansatte: 15

## Ansatte

- januar 2026: 11
- februar 2026: 13
- juli 2026: 14
- september 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,1 % (tilfredsstillende). Opp fra 4,8 % i 2024
- Likviditet: 2,74 (meget god). Ned fra 4,15 i 2024
- Soliditet: 61,2 % (meget god). Ned fra 72,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,2 % | 15,6 % | 4,8 % | 8,1 % |
| Driftsmargin | 1,6 % | 7,6 % | 8,6 % | 2,3 % | 4,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,2 % | 25,4 % | 6,5 % | 12,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,11 | 2,46 | 2,72 | 4,15 | 2,74 |
| Soliditet | 71,3 % | 56,5 % | 60,5 % | 72,3 % | 61,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,8 | 0,7 | 0,4 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 269 | 19 993 | 23 275 | 20 160 | 21 819 |
| Driftsresultat | 211 | 1 526 | 2 008 | 469 | 1 003 |
| Årsresultat | 113 | 1 149 | 1 529 | 409 | 813 |
| Driftsmargin | 1,6 % | 7,6 % | 8,6 % | 2,3 % | 4,6 % |
| Sum gjeld | 2 830 | 5 817 | 5 159 | 3 179 | 5 790 |
| Sum driftskostnader | - | - | 21 267 | 19 691 | 20 816 |
| Finansresultat | - | - | −46 | 56 | 39 |
| Resultat før skatt | 145 | 1 472 | 1 962 | 525 | 1 042 |
| Anleggsmidler | 275 | 295 | 368 | 358 | 421 |
| Omløpsmidler | 9 573 | 13 088 | 12 686 | 11 125 | 14 486 |
| Sum eiendeler | 9 848 | 13 383 | 13 054 | 11 483 | 14 907 |
| Egenkapital | 7 018 | 7 567 | 7 896 | 8 304 | 9 117 |
| Kortsiktig gjeld | 2 330 | 5 317 | 4 659 | 2 679 | 5 290 |
| Langsiktig gjeld | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |

## Ledelse og styre

- Ronny Svensson: Daglig leder og styrets leder
- Lars Kleveland: Styremedlem
- Anne Cathrine Svensson: Varamedlem
- Mats Lomahaug: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kalsåsveien 71, 4900 Tvedestrand
- Postadresse: Postboks 91, 4901 Tvedestrand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.200 Produksjon av rør, rørdeler og andre hule konstruksjoner av stål
- Etablert: 28.06.2001
- Aksjekapital: 400 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2001
- Revisor: KJELL JOHANSEN REVISJON ANS
- Regnskapsfører: [AVENIR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/983436188-avenir-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 19 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, produksjon og salg av VVS-utstyr og andre produkter samt hva som hermed står i forbindelse. Selskapet skal også kunne delta i andre selskaper.

## Siste endringer

- 27.07.2026: Styret endret
- 29.01.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 27.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000605705&sokeverdi=983525172&spraak=nb)
- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000316419&sokeverdi=983525172&spraak=nb)
- 29.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000035389&sokeverdi=983525172&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RUSTFRI SPESIAL PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/994455729-rustfri-spesial-produksjon-as) | Skien | 22 | 32 mill. kr | −2,0 % |
| [OPPLAND STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/929667735-oppland-stal-as) | Vågå | 10 | 25,7 mill. kr | −63,8 % |
| [FABTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/917749167-fabtech-as) | Øygarden | 32 | 70 mill. kr | +0,6 % |
| [SANDNES RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/958710755-sandnes-ror-as) | Rauma | 6 | 6,63 mill. kr | −30,2 % |
| [BT RØRSYSTEM PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/970980792-bt-rorsystem-produksjon-as) | Sarpsborg | 32 | 84 mill. kr | −19,2 % |
| [ARCTIC PIPING AS](https://www.norscout.com/no/company/918446397-arctic-piping-as) | Tjeldsund | 6 | 5,59 mill. kr | +7,2 % |
| [NIRAS AS](https://www.norscout.com/no/company/836938062-niras-as) | Midt-Telemark | 32 | 89,2 mill. kr | +6,2 % |
| [TORGY MEK. INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/980865045-torgy-mek-industri-as) | Tønsberg | 5 | 122 mill. kr | −25 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
