---
title: "JORA MALERSERVICE AS (983587860): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JORA MALERSERVICE AS i Dovre hadde 9,05 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Alf Magne Joramo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/983587860-jora-malerservice-as"
---

# JORA MALERSERVICE AS

Maler- og glassarbeid · Dovre · Etablert 2001

- Org.nr: 983 587 860
- Telefon: 917 08 352
- E-post: samlepost@joramalerservice.no
- Nettsted: [joramalerservice.no](https://www.joramalerservice.no)
- Daglig leder: Alf Magne Joramo (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,05 mill. kr (+21,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,62 mill. kr (Margin −17,9 %)
- Ansatte: 11 (Ned fra 15 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 15
- januar 2026: 13
- mars 2026: 11
- mai 2026: 12
- august 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −17,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 2,1 % i 2024
- Likviditet: 7,85 (meget god). Ned fra 12,25 i 2024
- Soliditet: 89,8 % (meget god). Ned fra 93,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,2 % | 6,0 % | 2,1 % | −17,3 % |
| Driftsmargin | 16,4 % | 7,9 % | 8,9 % | 2,8 % | −17,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 6,5 % | 2,2 % | −18,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 11,01 | 12,25 | 7,85 |
| Soliditet | 88,9 % | 91,1 % | 92,5 % | 93,2 % | 89,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 112 | 5 083 | 6 572 | 7 473 | 9 048 |
| Driftsresultat | 1 002 | 401 | 584 | 207 | −1 622 |
| Årsresultat | 785 | 307 | 457 | 162 | −1 685 |
| Driftsmargin | 16,4 % | 7,9 % | 8,9 % | 2,8 % | −17,9 % |
| Sum gjeld | 1 061 | 855 | 751 | 689 | 872 |
| Sum driftskostnader | 5 110 | 4 682 | 5 988 | 7 265 | 10 670 |
| Finansresultat | 4 | −6 | 1 | 0 | 2 |
| Resultat før skatt | - | - | 585 | 207 | −1 620 |
| Anleggsmidler | 1 984 | 1 827 | 1 732 | 1 655 | 1 742 |
| Omløpsmidler | - | - | 8 263 | 8 441 | 6 852 |
| Sum eiendeler | 9 542 | 9 643 | 9 995 | 10 096 | 8 593 |
| Egenkapital | 8 481 | 8 788 | 9 245 | 9 406 | 7 721 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 751 | 689 | 872 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Alf Magne Joramo: Daglig leder og styremedlem
- Siv Henriette Joramo: Styrets leder
- Per Ivar Rustad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sidesporet 52, 2660 Dombås
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 01.07.2001
- Tidligere navn: SIKKERHET & SERVICE AS (2001 til 2015)
- Aksjekapital: 120 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2001
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [SNØHETTA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982307767-snohetta-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 309 av 1 371 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilby malerservice og vaktmestertjenester, samt vakthold. Ved aksjekjøp/-tegning eller på annen måte investere i andre selskaper av enhver art.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 27.07.2026: Styret endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000777605&sokeverdi=983587860&spraak=nb)
- 27.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000606363&sokeverdi=983587860&spraak=nb)
- 02.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000483846&sokeverdi=983587860&spraak=nb)
- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000378043&sokeverdi=983587860&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SLETTEN ANLEGG OG TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/999292224-sletten-anlegg-og-transport-as) | Dovre | 12 | 17,4 mill. kr | +24,9 % |
| [R SLETTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932765586-r-sletten-as) | Dovre | 10 | 3,67 mill. kr | +45,4 % |
| [LESJA DOVRE ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/893552162-lesja-dovre-elektro-as) | Dovre | 14 | 19,6 mill. kr | +0,1 % |
| [TOFTEMO NATURTORV AS](https://www.norscout.com/no/company/935521203-toftemo-naturtorv-as) | Dovre | 6 | 2,7 mill. kr | - |
| [JAN HAUGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/880476262-jan-haugen-as) | Dovre | 22 | 32 mill. kr | −1,5 % |
| [SNØHETTA ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/929507444-snohetta-anlegg-as) | Dovre | - | 131 mill. kr | +71,1 % |
| [KORSVOLL MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/997166043-korsvoll-maskin-as) | Dovre | 50 | 84,5 mill. kr | +21,1 % |
| [LARS STORHAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/971059699-lars-storhaug-as) | Dovre | - | 3,89 mill. kr | +2,9 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
