---
title: "H. FJELDSTAD AS (983675972): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "H. FJELDSTAD AS i Nordre Follo hadde 45,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Hege Mathilde Østby. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/983675972-h-fjeldstad-as"
---

# H. FJELDSTAD AS

Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking · Nordre Follo · Etablert 2001

- Org.nr: 983 675 972
- Telefon: 64 94 66 54
- E-post: post@hfjeldstad.no
- Nettsted: [post.hfjeldstad.no](https://www.post.hfjeldstad.no)
- Daglig leder: Hege Mathilde Østby (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 45,9 mill. kr (−5,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,67 mill. kr (Margin 12,4 %)
- Ansatte: 21 (Opp fra 20 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 21
- oktober 2025: 20
- desember 2025: 28
- mars 2026: 27
- april 2026: 31
- mai 2026: 24
- juni 2026: 23
- juli 2026: 24
- august 2026: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,7 % (meget god). Opp fra 13,6 % i 2024
- Likviditet: 1,67 (god). Ned fra 1,69 i 2024
- Soliditet: 75,5 % (meget god). Opp fra 71,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,1 % | 11,2 % | 13,6 % | 17,7 % |
| Driftsmargin | 8,1 % | 8,8 % | 8,3 % | 8,2 % | 12,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 16,5 % | 16,3 % | 19,1 % | 23,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,69 | 1,57 | 1,69 | 1,67 |
| Soliditet | 63,0 % | 62,4 % | 66,7 % | 71,7 % | 75,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 32 444 | 36 535 | 39 343 | 48 606 | 45 868 |
| Driftsresultat | 2 638 | 3 208 | 3 265 | 3 981 | 5 667 |
| Årsresultat | 1 909 | 2 402 | 2 525 | 3 212 | 4 745 |
| Driftsmargin | 8,1 % | 8,8 % | 8,3 % | 8,2 % | 12,4 % |
| Sum gjeld | 10 581 | 11 699 | 10 442 | 9 111 | 8 712 |
| Sum driftskostnader | 29 805 | - | 36 078 | 44 626 | 40 201 |
| Finansresultat | −205 | - | 11 | 222 | 291 |
| Resultat før skatt | - | 3 080 | 3 276 | 4 202 | 5 959 |
| Anleggsmidler | 17 757 | 17 785 | 18 020 | 17 490 | 20 989 |
| Omløpsmidler | - | 13 308 | 13 326 | 14 723 | 14 554 |
| Sum eiendeler | 28 587 | 31 093 | 31 346 | 32 213 | 35 543 |
| Egenkapital | 18 007 | 19 394 | 20 904 | 23 101 | 26 832 |
| Kortsiktig gjeld | - | 7 851 | 8 468 | 8 721 | 8 712 |
| Langsiktig gjeld | - | 3 847 | 1 974 | 390 | - |

## Ledelse og styre

- Hege Mathilde Østby: Daglig leder og styremedlem
- Sven Harald Østby: Styrets leder
- Bjørg Dagny Fjeldstad: Styremedlem
- Halvor Mørck: Styremedlem
- Thea Kristine Østby: Styremedlem
- Bård Kristian Østby: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Haugenveien 33, 1423 Ski
- Postadresse: Postboks 537, 1401 Ski
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 81.230 Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking
- Etablert: 23.08.2001
- Aksjekapital: 30 450 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2001
- Revisor: REVISORTEAM DA
- Regnskapsfører: FOLLO REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 10 av 298 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive snørydding, strøing, feiing, vaktmestertjenester, hagestell og anleggsvirksomhet for offentlige og private aktører.

## Kunngjøringer

- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000239771&sokeverdi=983675972&spraak=nb)
- 06.02.2026: [Meldepliktig avtale](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000046038&sokeverdi=983675972&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SKI SNØ OG GRAVESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/918111522-ski-sno-og-graveservice-as) | Nordre Follo | - | 1,19 mill. kr | - |
| [ECO TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/932298910-eco-teknikk-as) | Nordre Follo | - | 100 924 kr | - |
| [VAARIN AS](https://www.norscout.com/no/company/930760935-vaarin-as) | Nordre Follo | 23 | 6,41 mill. kr | +69,5 % |
| [ALTMANN AS](https://www.norscout.com/no/company/956901162-altmann-as) | Nordre Follo | 17 | 18,9 mill. kr | +0,9 % |
| [FOLLO RENHOLD OG FLYTTEBYRÅ AS](https://www.norscout.com/no/company/933855112-follo-renhold-og-flyttebyra-as) | Nordre Follo | 28 | 7,7 mill. kr | - |
| [RA RENHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/971647396-ra-renhold-as) | Nordre Follo | 16 | 8,44 mill. kr | +21,4 % |
| [ECO SHINE NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/925597244-eco-shine-norge-as) | Nordre Follo | 60 | 13,7 mill. kr | +42,1 % |
| [KOMPETANSEPARTNERHELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/928314855-kompetansepartnerhelse-as) | Nordre Follo | 15 | 6,97 mill. kr | +3,1 % |

## Bedriftslister

- [Renholdsfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/oslo)
- [Renholdsfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/bergen)
- [Renholdsfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/baerum)
- [Renholdsfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/trondheim)
- [Renholdsfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/drammen)
- [Renholdsfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/renholdsfirmaer/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
