---
title: "STEINAR MORKEN MONTERING AS (983725953): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STEINAR MORKEN MONTERING AS i Trondheim hadde 4,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Steinar Morken. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/983725953-steinar-morken-montering-as"
---

# STEINAR MORKEN MONTERING AS

Annen ferdiggjøring av bygninger · Trondheim · Etablert 2001

- Org.nr: 983 725 953
- Telefon: 909 39 558
- E-post: steinar.morken@gmail.com
- Nettsted: [steinarmorkenmontering.no](https://www.steinarmorkenmontering.no)
- Daglig leder: Steinar Morken (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,4 mill. kr (−71,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −640 000 kr (Margin −14,6 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −39,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −14,9 % i 2024
- Likviditet: 0,76 (svak). Ned fra 1,27 i 2024
- Soliditet: 22,1 % (god). Ned fra 38,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,2 % | −13,1 % | −14,9 % | −39,1 % |
| Driftsmargin | 6,1 % | 0,8 % | −3,5 % | −3,1 % | −14,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −35,8 % | −46,6 % | −119,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,26 | 1,27 | 0,76 |
| Soliditet | 38,8 % | 46,2 % | 28,7 % | 38,4 % | 22,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,2 | 2,5 | 1,6 | 3,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 003 | 17 569 | 14 174 | 15 522 | 4 397 |
| Driftsresultat | 789 | 149 | −501 | −474 | −640 |
| Årsresultat | 617 | 117 | −385 | −366 | −500 |
| Driftsmargin | 6,1 % | 0,8 % | −3,5 % | −3,1 % | −14,6 % |
| Sum gjeld | 2 291 | 1 834 | 2 948 | 1 316 | 884 |
| Sum driftskostnader | 12 214 | 17 419 | - | 15 996 | - |
| Finansresultat | 2 | 2 | - | 6 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −494 | −468 | −641 |
| Anleggsmidler | 311 | 286 | 418 | 463 | 461 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 717 | 1 674 | 674 |
| Sum eiendeler | 3 746 | 3 406 | 4 135 | 2 137 | 1 135 |
| Egenkapital | 1 455 | 1 572 | 1 187 | 821 | 251 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 948 | 1 316 | 884 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Steinar Morken: Daglig leder og styremedlem
- Kari Kvithyll: Styrets leder
- Haakon Morken: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Nedre Møllenberg gate 75, 7043 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.350 Annen ferdiggjøring av bygninger
- Etablert: 01.09.2001
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Regnskapsfører: [TABULARIS AS](https://www.norscout.com/no/company/927142597-tabularis-as)
- Størrelse: Nr. 66 av 157 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Montering av innredninger til kjøkken, bad og garderobe, og alt hva herunder står i forbindelse.

## Siste endringer

- 24.08.2026: Revisor endret
- 08.04.2026: Aksjekapital endret
- 08.04.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 24.08.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000710650&sokeverdi=983725953&spraak=nb)
- 24.08.2026: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000710651&sokeverdi=983725953&spraak=nb)
- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000669606&sokeverdi=983725953&spraak=nb)
- 08.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000159684&sokeverdi=983725953&spraak=nb)
- 08.04.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000159685&sokeverdi=983725953&spraak=nb)
- 23.12.2025: [Nedsettelse av kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000897420&sokeverdi=983725953&spraak=nb)
- 29.08.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000720345&sokeverdi=983725953&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000650034&sokeverdi=983725953&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ODIN VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/993891029-odin-vedlikehold-as) | Trondheim | 10 | 3,77 mill. kr | −24,5 % |
| [SR BETONGBORING/SAGING AS](https://www.norscout.com/no/company/996385701-sr-betongboring-saging-as) | Trondheim | 12 | 5,7 mill. kr | −12 % |
| [MURMESTER GISLE AASTUM AS](https://www.norscout.com/no/company/996913325-murmester-gisle-aastum-as) | Trondheim | 5 | 4,42 mill. kr | +1,6 % |
| [SVANHOLM GLASS AS](https://www.norscout.com/no/company/979595271-svanholm-glass-as) | Trondheim | 5 | 3,72 mill. kr | −2,0 % |
| [MULTI GRUNNMUR AS](https://www.norscout.com/no/company/963996608-multi-grunnmur-as) | Trondheim | 5 | 4,53 mill. kr | −21,2 % |
| [H BUHAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/923553754-h-buhaug-as) | Trondheim | 5 | 3,36 mill. kr | +10,3 % |
| [MESTERTEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/933769267-mesterteam-as) | Trondheim | 5 | 4,68 mill. kr | - |
| [JR MUR OG BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/930624039-jr-mur-og-bygg-as) | Trondheim | 5 | 3,04 mill. kr | +67,2 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 25.08.2026.
