---
title: "GRYTAFJORD AS (983755577): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GRYTAFJORD AS i Haram hadde 174 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jarle Engeset. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/983755577-grytafjord-as"
---

# GRYTAFJORD AS

Fiske og fangst i sjø · Haram

Heleid av [INGOLF ENGESET AS](https://www.norscout.com/no/company/935989183-ingolf-engeset-as)

- Org.nr: 983 755 577
- Telefon: 70 21 97 90
- Daglig leder: Jarle Engeset (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 174 mill. kr (+80,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 60,1 mill. kr (Margin 34,6 %)
- Etablert: 2001

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 33,4 % (meget god). Opp fra 10,3 % i 2024
- Likviditet: 1,51 (god). Opp fra 0,73 i 2024
- Soliditet: 26,0 % (god). Opp fra 16,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,0 % | −7,8 % | 10,3 % | 33,4 % |
| Driftsmargin | 27,0 % | 11,6 % | −14,3 % | 17,3 % | 34,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 2,8 % | - | 41,5 % | 135,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,41 | 0,94 | - | 0,73 | 1,51 |
| Soliditet | 25,6 % | 18,3 % | 10,0 % | 16,1 % | 26,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,9 | 4,5 | 9,0 | 5,2 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 86 365 | 53 444 | 100 916 | 96 420 | 173 818 |
| Driftsresultat | 23 331 | 6 202 | −14 447 | 16 694 | 60 088 |
| Årsresultat | 17 129 | 767 | −17 901 | 6 687 | 42 794 |
| Driftsmargin | 27 % | 11,6 % | −14,3 % | 17,3 % | 34,6 % |
| Sum gjeld | 100 420 | 157 707 | 156 349 | 125 167 | 161 814 |
| Sum driftskostnader | - | - | 115 363 | 79 726 | 113 730 |
| Finansresultat | - | - | −8 474 | −8 110 | −5 166 |
| Resultat før skatt | 21 970 | 986 | - | 8 584 | 54 923 |
| Anleggsmidler | 118 460 | 135 417 | 130 742 | 127 844 | 118 167 |
| Omløpsmidler | 16 457 | 57 553 | - | 21 372 | 100 490 |
| Sum eiendeler | 134 916 | 192 970 | 173 711 | 149 216 | 218 657 |
| Egenkapital | 34 496 | 35 263 | 17 362 | 24 049 | 56 843 |
| Kortsiktig gjeld | 39 762 | 61 293 | - | 29 190 | 66 347 |
| Langsiktig gjeld | 60 658 | 96 414 | - | 95 977 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [INGOLF ENGESET AS](https://www.norscout.com/no/company/935989183-ingolf-engeset-as) (Morselskap)
  - GRYTAFJORD AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Jarle Engeset: Daglig leder og styremedlem
- Narve Jan Engeset: Styrets leder
- Inge Engeset: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Grytafjordvegen 926, 6265 Vatne
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 14.09.2001
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2001
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [TØCO A/S](https://www.norscout.com/no/company/946037230-toco-a-s)
- Størrelse: Nr. 37 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rederivirksomhet for fiske- og fangstfartøy, samt kjøp og salg av fiskeprodukter. Selskapet kan delta som interessent i andre selskaper både som aksjonær og ansvarlig deltaker.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000505529&sokeverdi=983755577&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000229227&sokeverdi=983755577&spraak=nb)
- 13.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000878734&sokeverdi=983755577&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000571565&sokeverdi=983755577&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAVBRYN AS](https://www.norscout.com/no/company/874528722-havbryn-as) | Haram | 15 | 353 mill. kr | +145,4 % |
| [SEIR AS](https://www.norscout.com/no/company/990637199-seir-as) | Haram | - | 103 mill. kr | +9,3 % |
| [BJØRNHAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/988012319-bjornhaug-as) | Haram | 17 | 37,3 mill. kr | +28,2 % |
| [KORALHAV AS](https://www.norscout.com/no/company/995476436-koralhav-as) | Haram | - | 87,8 mill. kr | −62 % |
| [KOWI AS](https://www.norscout.com/no/company/932731789-kowi-as) | Haram | 69 | 167 mill. kr | +43,3 % |
| [H P HOLMESET AS](https://www.norscout.com/no/company/925849960-h-p-holmeset-as) | Haram | - | 64,7 mill. kr | −40,3 % |
| [HARALDSON AS](https://www.norscout.com/no/company/921232888-haraldson-as) | Haram | - | 27,3 mill. kr | +81,2 % |
| [KORALFJORD AS](https://www.norscout.com/no/company/917193711-koralfjord-as) | Haram | - | 13,8 mill. kr | −71,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.07.2026.
