---
title: "EVJE GOLFPARK AS (983782795): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EVJE GOLFPARK AS i Moss hadde 19,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 27 ansatte. Daglig leder er Jørgen Hillås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/983782795-evje-golfpark-as"
---

# EVJE GOLFPARK AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Moss · Etablert 2001

- Org.nr: 983 782 795
- Telefon: 69 26 27 00
- Nettsted: [evjegolf.no](https://www.evjegolf.no)
- Daglig leder: Jørgen Hillås

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,8 mill. kr (+25,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 462 668 kr (Margin 2,3 %)
- Ansatte: 27 (Opp fra 19 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 19
- mars 2026: 9
- april 2026: 10
- juni 2026: 18
- juli 2026: 22
- august 2026: 27

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,3 % (svak). Ned fra 1,7 % i 2024
- Likviditet: 0,90 (svak). Opp fra 0,82 i 2024
- Soliditet: 53,5 % (meget god). Ned fra 63,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,1 % | 1,7 % | 1,7 % | 1,3 % |
| Driftsmargin | 1,1 % | 2,6 % | 3,9 % | 3,6 % | 2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 0,4 % | 0,3 % | 0,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,85 | 0,82 | 0,90 |
| Soliditet | 63,6 % | 58,6 % | 60,3 % | 63,0 % | 53,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 318 | 14 903 | 15 086 | 15 768 | 19 849 |
| Driftsresultat | 171 | 383 | 581 | 567 | 463 |
| Årsresultat | −56 | 21 | 56 | 37 | 52 |
| Driftsmargin | 1,1 % | 2,6 % | 3,9 % | 3,6 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 11 675 | 14 430 | 13 523 | 12 078 | 17 866 |
| Sum driftskostnader | 15 147 | 14 520 | 14 505 | 15 201 | 19 387 |
| Finansresultat | −238 | −351 | −498 | −509 | −397 |
| Resultat før skatt | - | - | 83 | 58 | 66 |
| Anleggsmidler | 30 296 | 30 039 | 29 254 | 28 461 | 27 842 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 776 | 4 161 | 10 619 |
| Sum eiendeler | 32 104 | 34 881 | 34 029 | 32 621 | 38 461 |
| Egenkapital | 20 429 | 20 450 | 20 506 | 20 544 | 20 595 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 637 | 5 077 | 11 770 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 7 886 | 7 001 | 6 095 |

## Ledelse og styre

- Jørgen Hillås: Daglig leder
- Oddvar Hjelvik: Styrets leder
- Arne Sartz-Knudsen: Styremedlem
- Margareth Paul Espelid: Styremedlem
- Hege Sandtrø: Styremedlem
- Hans Jørgen Sørensen: Styremedlem
- Jan Anders Ree-Pedersen: Styremedlem
- Pål Andreassen: Varamedlem
- Carsten Thorne: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Evjetangen 15, 1570 Dilling
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 19.09.2001
- Aksjekapital: 546 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2002
- Revisor: [KROGH REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/916131720-krogh-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [MA-REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/917457158-ma-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 15 av 404 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å utvikle, eie og drive golfanlegg i Rygge, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Siste endringer

- 24.10.2026: Styret endret
- 25.04.2026: Styret endret
- 14.02.2026: Revisor endret
- 14.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 24.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000816379&sokeverdi=983782795&spraak=nb)
- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000664685&sokeverdi=983782795&spraak=nb)
- 25.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000206008&sokeverdi=983782795&spraak=nb)
- 25.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000802320&sokeverdi=983782795&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORSCAN RACING AS](https://www.norscout.com/no/company/928349136-norscan-racing-as) | Moss | - | 475 000 kr | - |
| [VANIR ESPORTS & ENTERTAINMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/926756834-vanir-esports-entertainment-as) | Moss | - | 121 440 kr | - |
| [SPENST MOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/989099981-spenst-moss-as) | Moss | 56 | 14,6 mill. kr | +8,8 % |
| [KAMBO MARINA AS](https://www.norscout.com/no/company/958467362-kambo-marina-as) | Moss | 13 | 36,6 mill. kr | +19 % |
| [FOKUS TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/913951476-fokus-trening-as) | Moss | 11 | 5,07 mill. kr | +5,0 % |
| [HUNT & EEG AS](https://www.norscout.com/no/company/913803388-hunt-eeg-as) | Moss | 9 | 4,87 mill. kr | +13,1 % |
| [OPTIMAL PRESTASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/913933052-optimal-prestasjon-as) | Moss | 7 | 3,37 mill. kr | −4,5 % |
| [MOSS PADELSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/936323642-moss-padelsenter-as) | Moss | 5 | 1,61 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
