---
title: "WATECH AS (984022581): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WATECH AS i Sandnes hadde 11 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Jon Trygve Skartveit. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984022581-watech-as"
---

# WATECH AS

Bearbeiding av metaller · Sandnes · Etablert 2001

- Org.nr: 984 022 581
- Telefon: 51 20 18 50
- Nettsted: [watech.no](https://watech.no)
- Daglig leder: Jon Trygve Skartveit

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11 mill. kr (−29,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −954 265 kr (Margin −8,7 %)
- Ansatte: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −12,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 22,6 % i 2024
- Likviditet: 3,91 (meget god). Opp fra 2,38 i 2024
- Soliditet: 74,5 % (meget god). Opp fra 58,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,5 % | 10,3 % | 22,6 % | −12,4 % |
| Driftsmargin | −2,1 % | 4,5 % | 6,8 % | 12,3 % | −8,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 13,1 % | 33,4 % | −19,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,69 | 2,38 | 3,91 |
| Soliditet | 75,4 % | 74,2 % | 78,5 % | 58,2 % | 74,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,7 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 144 | 9 806 | 11 150 | 15 562 | 10 970 |
| Driftsresultat | −169 | 441 | 756 | 1 913 | −954 |
| Årsresultat | −52 | 424 | 666 | 1 454 | −975 |
| Driftsmargin | −2,1 % | 4,5 % | 6,8 % | 12,3 % | −8,7 % |
| Sum gjeld | 1 596 | 1 851 | 1 644 | 3 912 | 1 531 |
| Sum driftskostnader | 8 313 | 9 366 | 10 394 | 13 649 | 11 924 |
| Finansresultat | −23 | −16 | −16 | −5 | −21 |
| Resultat før skatt | - | - | 740 | 1 908 | −975 |
| Anleggsmidler | 286 | 167 | 63 | 41 | 15 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 568 | 9 314 | 5 983 |
| Sum eiendeler | 6 493 | 7 173 | 7 632 | 9 354 | 5 998 |
| Egenkapital | 4 897 | 5 322 | 5 988 | 5 442 | 4 467 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 614 | 3 912 | 1 531 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 30 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jon Trygve Skartveit: Daglig leder
- Ove Sæland: Styrets leder
- Elmund Emil Harestad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Brannstasjonsveien 24, 4312 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 26.11.2001
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2001
- Revisor: [FORUS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986352945-forus-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ROTT REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/984313667-rott-regnskap-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 228 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produsent av, og leverandør av høytrykkteknologi til land- og offshorevirksomhet, samt virksomhet som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 24.06.2026: Revisor endret
- 12.05.2026: Antall ansatte endret til 12
- 04.02.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000422623&sokeverdi=984022581&spraak=nb)
- 24.06.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000422622&sokeverdi=984022581&spraak=nb)
- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000263123&sokeverdi=984022581&spraak=nb)
- 04.02.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000042008&sokeverdi=984022581&spraak=nb)
- 10.12.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000871904&sokeverdi=984022581&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VISION & DESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/920251927-vision-design-as) | Sandnes | 13 | 22,2 mill. kr | +97,1 % |
| [SKJÆRETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/991123709-skjaereteknikk-as) | Sandnes | 10 | 12,5 mill. kr | +0,7 % |
| [KAMSTÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/916725280-kamstal-as) | Sandnes | 20 | 197 mill. kr | +56,7 % |
| [CUTBEND AS](https://www.norscout.com/no/company/922394865-cutbend-as) | Sandnes | 7 | 34 mill. kr | +20 % |
| [NOS SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/914902592-nos-service-as) | Sandnes | 40 | 113 mill. kr | −26 % |
| [CNC CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/922228205-cnc-consult-as) | Sandnes | - | 12 mill. kr | −12,8 % |
| [GMV AS](https://www.norscout.com/no/company/968429655-gmv-as) | Sandnes | 88 | 215 mill. kr | −4,8 % |
| [SVEISESENTRALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926789104-sveisesentralen-as) | Sandnes | - | 4,53 mill. kr | −3,0 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 25.06.2026.
