---
title: "KASTELLGATA 11-13 AS (984023650): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KASTELLGATA 11-13 AS i Lindesnes hadde 540 219 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984023650-kastellgata-11-13-as"
---

# KASTELLGATA 11-13 AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Lindesnes

- Org.nr: 984 023 650
- Telefon: 38 01 43 69
- Styreleder: Trond Inge Larsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 540 219 kr (+0,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 242 330 kr (Margin 44,9 %)
- Etablert: 2001

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,25 (tilfredsstillende). Ned fra 1,82 i 2024
- Soliditet: 30,3 % (god). Ned fra 31,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | 48,1 % | 35,7 % | 44,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 2,5 % | 8,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,51 | 1,82 | 1,25 |
| Soliditet | 30,2 % | 31,0 % | 30,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,2 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 548 | 539 | 540 |
| Driftsresultat | 264 | 192 | 242 |
| Årsresultat | 90 | −5 | 72 |
| Driftsmargin | 48,1 % | 35,7 % | 44,9 % |
| Sum gjeld | 2 669 | 2 390 | 2 341 |
| Sum driftskostnader | 284 | 347 | 298 |
| Finansresultat | −148 | −164 | −151 |
| Resultat før skatt | 116 | 28 | 92 |
| Anleggsmidler | 3 302 | 3 146 | 2 992 |
| Omløpsmidler | 522 | 317 | 365 |
| Sum eiendeler | 3 824 | 3 463 | 3 357 |
| Egenkapital | 1 155 | 1 073 | 1 016 |
| Kortsiktig gjeld | 345 | 174 | 291 |
| Langsiktig gjeld | 2 324 | 2 216 | 2 050 |

## Ledelse og styre

- Trond Inge Larsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: v/Mandal Farvehandel AS, Kastellgata 11-13, 4514 Mandal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 26.10.2001
- Aksjekapital: 664 500 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Størrelse: Nr. 854 av 988 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utleie av forretningsbygg. selskapet vil også drive eiendomsutvikling og annen handel inkludert deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 14.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 19.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000126783&sokeverdi=984023650&spraak=nb)
- 17.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000792475&sokeverdi=984023650&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000656724&sokeverdi=984023650&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAR ISLAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989174622-star-island-holding-as) | Lindesnes | - | 1,24 mill. kr | - |
| [SANDEN FARVEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/938437645-sanden-farvehandel-as) | Lindesnes | - | - | - |
| [MARKISE SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/982193621-markise-service-as) | Lindesnes | - | 1,82 mill. kr | −3,4 % |
| [HCA AS](https://www.norscout.com/no/company/989050400-hca-as) | Lindesnes | - | - | - |
| [SOLEJA AS](https://www.norscout.com/no/company/924506741-soleja-as) | Lindesnes | - | 11,7 mill. kr | −0,7 % |
| [JJ SOLSKJERMING AS](https://www.norscout.com/no/company/822341012-jj-solskjerming-as) | Lindesnes | 5 | 8,02 mill. kr | +14,7 % |
| [MANDAL FARVEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/961138795-mandal-farvehandel-as) | Lindesnes | 5 | 10,1 mill. kr | −16,5 % |
| [NORRØN-FABRIKKUTSALG AVD MANDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/979774818-norron-fabrikkutsalg-avd-mandal-as) | Lindesnes | 6 | 7,98 mill. kr | +8,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
