---
title: "INDERØY SLAKTERI AS (984062141): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INDERØY SLAKTERI AS i Inderøy hadde 75,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 32 ansatte. Daglig leder er Håvard Gausen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984062141-inderoy-slakteri-as"
---

# INDERØY SLAKTERI AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Inderøy · Etablert 2001

- Org.nr: 984 062 141
- Telefon: 74 15 60 00
- E-post: havard@inderoysodd.no
- Daglig leder: Håvard Gausen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 75,1 mill. kr (+9,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,51 mill. kr (Margin 4,7 %)
- Ansatte: 32

## Ansatte

- februar 2026: 28
- april 2026: 32
- mai 2026: 33
- juli 2026: 29
- september 2026: 32

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,9 % (meget god). Ned fra 19,2 % i 2024
- Likviditet: 1,85 (god). Opp fra 1,55 i 2024
- Soliditet: 58,0 % (meget god). Opp fra 50,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,3 % | 17,0 % | 19,2 % | 16,9 % |
| Driftsmargin | 2,8 % | 3,7 % | 5,5 % | 6,5 % | 4,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 23,8 % | - | - | 31,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,11 | 2,21 | 1,54 | 1,55 | 1,85 |
| Soliditet | 59,1 % | 60,7 % | - | 50,8 % | 58,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,6 | - | 1,0 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 55 358 | 60 726 | 64 278 | 68 367 | 75 107 |
| Driftsresultat | 1 544 | 2 265 | 3 533 | 4 472 | 3 508 |
| Årsresultat | 1 264 | 1 823 | 2 835 | 3 565 | 2 796 |
| Driftsmargin | 2,8 % | 3,7 % | 5,5 % | 6,5 % | 4,7 % |
| Sum gjeld | 6 489 | 6 619 | 14 792 | 10 776 | 8 609 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 63 894 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 51 | - |
| Resultat før skatt | 1 614 | 2 330 | 3 582 | 4 524 | 3 581 |
| Anleggsmidler | 2 376 | 2 348 | 2 676 | 5 327 | 4 657 |
| Omløpsmidler | 13 498 | 14 479 | 22 659 | 16 557 | 15 856 |
| Sum eiendeler | 15 874 | 16 827 | 25 335 | 21 884 | 20 513 |
| Egenkapital | 9 385 | 10 209 | - | 11 108 | 11 904 |
| Kortsiktig gjeld | 6 411 | 6 548 | 14 717 | 10 705 | 8 562 |
| Langsiktig gjeld | 78 | 70 | 75 | 71 | 47 |

## Ledelse og styre

- Håvard Gausen: Daglig leder og styremedlem
- Marius Værdal: Styrets leder
- Roger Gausen: Styremedlem
- Jan Egil Gausen: Styremedlem
- Ståle Gausen: Styremedlem
- Ida Stuberg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Meieribakken 4, 7670 Inderøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 20.12.2001
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ECONOMY AS](https://www.norscout.com/no/company/932553392-economy-as)
- Størrelse: Nr. 20 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av næringsmidler, med hovedvekt på kjøtt som råvare, samt å delta i andre selskaper med beslektet virksomhet.

## Kunngjøringer

- 22.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000708971&sokeverdi=984062141&spraak=nb)
- 22.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000708970&sokeverdi=984062141&spraak=nb)
- 28.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000718235&sokeverdi=984062141&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000643845&sokeverdi=984062141&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JAN'S PØLSEMAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/924675594-jan-s-polsemakeri-as) | Inderøy | 7 | 2,23 mill. kr | +22,9 % |
| [A/S Røra Fabrikker](https://www.norscout.com/no/company/916915144-a-s-rora-fabrikker) | Inderøy | 78 | 362 mill. kr | +5,0 % |
| [GANGSTAD GÅRDSYSTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/926744798-gangstad-gardsysteri-as) | Inderøy | 27 | 25,4 mill. kr | +0,9 % |
| [BERIKA AS](https://www.norscout.com/no/company/923999396-berika-as) | Inderøy | 165 | 570 mill. kr | +23,1 % |
| [HAVFRUENE. AS](https://www.norscout.com/no/company/987753234-havfruene-as) | Inderøy | 24 | 3,43 mill. kr | −12,9 % |
| [RØRA BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/967462284-rora-bakeri-as) | Inderøy | 14 | 7,1 mill. kr | +7,4 % |
| [INDERØY MOSTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/922606390-inderoy-mosteri-as) | Inderøy | 10 | 5,64 mill. kr | +1,0 % |
| [64 GRADER NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/833273612-64-grader-nord-as) | Inderøy | - | 1,34 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
