---
title: "URMAKER BJERVE STEINKJER AS (984110065): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "URMAKER BJERVE STEINKJER AS i Steinkjer hadde 4,53 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Thomas Hugdal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/984110065-urmaker-bjerve-steinkjer-as"
---

# URMAKER BJERVE STEINKJER AS

Detaljhandel med ur, klokker og smykker · Steinkjer

- Org.nr: 984 110 065
- Telefon: 74 16 50 66
- Daglig leder: Thomas Hugdal (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,53 mill. kr (+6,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 355 005 kr (Margin 7,8 %)
- Etablert: 2002

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,0 % (god). Samme som i 2024
- Likviditet: 2,77 (meget god). Opp fra 2,54 i 2024
- Soliditet: 67,1 % (meget god). Opp fra 65,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 4,7 % | 13,0 % | 13,0 % |
| Driftsmargin | 7,1 % | 1,9 % | 2,9 % | 7,6 % | 7,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 6,5 % | 19,9 % | 19,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,05 | 2,54 | 2,77 |
| Soliditet | 51,3 % | 56,1 % | 59,2 % | 65,8 % | 67,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,8 | 0,7 | 0,5 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 597 | 3 762 | 3 887 | 4 234 | 4 526 |
| Driftsresultat | 257 | 70 | 114 | 323 | 355 |
| Årsresultat | 172 | 35 | 71 | 242 | 274 |
| Driftsmargin | 7,1 % | 1,9 % | 2,9 % | 7,6 % | 7,8 % |
| Sum gjeld | 1 272 | 1 075 | 993 | 876 | 958 |
| Sum driftskostnader | 3 340 | 3 693 | 3 774 | 3 911 | 4 171 |
| Finansresultat | −37 | −25 | −22 | −12 | −4 |
| Resultat før skatt | - | - | 91 | 311 | 351 |
| Anleggsmidler | 620 | 501 | 404 | 335 | 259 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 033 | 2 227 | 2 659 |
| Sum eiendeler | 2 609 | 2 447 | 2 437 | 2 562 | 2 918 |
| Egenkapital | 1 337 | 1 372 | 1 443 | 1 685 | 1 959 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 991 | 876 | 958 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Thomas Hugdal: Daglig leder og styremedlem
- Peder Bjerve: Styrets leder
- Janne Beate Hammer: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sjøfartsgata 2, 7714 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.770 Detaljhandel med ur, klokker og smykker
- Etablert: 01.01.2002
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Regnskapsfører: [BRYGGA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982276683-brygga-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 249 av 426 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handel og reparasjon av ur og optiske artikler. Selskapet skal også kunne engasjere seg i annen økonomisk virksomhet som styret til en hver tid finner økonomisk forsvarlig.

## Kunngjøringer

- 16.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000182486&sokeverdi=984110065&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.06.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 200 000 kr
- 05.06.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 200 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEINKJER UR OG SMYKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/994598627-steinkjer-ur-og-smykker-as) | Steinkjer | 10 | 4,64 mill. kr | +19,7 % |
| [4K BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/924196165-4k-bil-as) | Steinkjer | - | 5,46 mill. kr | +9,2 % |
| [SPORTSHYTTA AS](https://www.norscout.com/no/company/951940941-sportshytta-as) | Steinkjer | - | 4,03 mill. kr | +36,5 % |
| [GLW AS](https://www.norscout.com/no/company/920847501-glw-as) | Steinkjer | - | 5,47 mill. kr | +41,7 % |
| [BEITSTAD BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/987358149-beitstad-bil-as) | Steinkjer | - | 2,52 mill. kr | −59,4 % |
| [SØRLIE MUSIKKSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/980004430-sorlie-musikksenter-as) | Steinkjer | - | 5,79 mill. kr | +2,3 % |
| [KREATIV AS](https://www.norscout.com/no/company/985919399-kreativ-as) | Steinkjer | - | 2,5 mill. kr | +5,2 % |
| [G5 BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/930764000-g5-bil-as) | Steinkjer | - | 8,17 mill. kr | −29,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
